Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dziwny hamulec

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam dzis wymienialem przewody elastyczne na nowe po tym mam dzwiny hamulec tak jakby hamulec wpada i jest troche mieki odpowietrzalem juz dwa razy . Od razu anuluje odp plyn caly czas mialem rurki na pewno sa sprawne i nie ma wycieków . Hamulec jak sie drugi raz wczisnie jest twardszy od czego zacząć by powrócić do normalności

Opublikowano

Poprzednio kiedy zmieniałeś płyn ile miał lat ?

Opublikowano
  • Autor

Sam juz nie pamiętam kiedy ale dzis dolalem sporo nowego a jak sir wymienia można samemu❓ dzis przy odpowietrzaniu prawie litr przetoczylem

Opublikowano

Zapowietrzone tylne zaciski

Opublikowano
  • Autor

Jak odpowietrzalem z tylu tez juz nie bylo widac powietrza w rurce przeźroczystej

Opublikowano

Zapowietrzone tylne hamulce

Opublikowano
  • Autor

Odpowietrzalem niby juz powietrza nie bylo

Opublikowano

Ile razy mam Ci jeszcze pisac co nie halo.

Opublikowano
  • Autor

Ok ale jezeli nie widac juz powietrza ro jak najlepiej je odpowietrzyc

Opublikowano

W rękach

Opublikowano
  • Autor

Ale czy na odpalonym i jak które kolo pierwsze nie wiem tez czy jednak noe wymienie tarcz na przeglądzie powiedzial ze kolo 20%slabie hamuje (lewe) ale tloczek nie ma wycieków rozebralem nasmarowalem i chodzi super

Opublikowano

Może gdzieś się korek powietrzny zrobił w układzie i trzeba go przegonić.

Załóż wężyk przezroczysty na odpowietrznik, drugi koniec zanurz w słoiczku z odrobiną płynu. Upewnij się, że zbiorniczek płynu jest pełny, poluzuj odpowietrznik i pompuj pedałem na odkręconym odpowietrzniku. Pamiętaj o kontrolowaniu stanu płynu w zbiorniczku.

Opublikowano
  • Autor

Tak mozna❓ a to na odpalonym silniku czy nie i jak to dokladnie zrobic i na ktorym kole i nie zapowietrze ukladu❓

Opublikowano

Tak mozna❓ a to na odpalonym silniku czy nie i jak to dokladnie zrobic i na ktorym kole i nie zapowietrze ukladu❓

Można, na zgaszonym silniku. Dopuki nie opróźnisz zbiorniczka nic się nie zapowietrzy (waźne aby był cały czas poziom płynu. Mozesz poprostu odkręcić odpowietrznik,czekać i obserwować co się w wężyku dzieje. Ma być wypełniony płynem, bez pęcherzyków powietrza. Robisz wszystkie koła.

Pamientaj, że układ z ABS odpowietrza się zaczynając od najbliższego koła od pompy do najdalszego.

Opublikowano
  • Autor

Ale zakładam wężyk np na przednie kolo do zbiorniczka leje ful plynu wlewam tez troche w butelkę odkręcam odpowietrznika ale na poczatku bedzie wężyk pusty to nie zaciągnie powietrza❓

Opublikowano

Ale zakładam wężyk np na przednie kolo do zbiorniczka leje ful plynu wlewam tez troche w butelkę odkręcam odpowietrznika ale na poczatku bedzie wężyk pusty to nie zaciągnie powietrza❓

Nie zaciągnie, a nawet jakby to je wypchnie po chwili.Możesz mu na początku pomóc naciśnięciem pedału aby wypełnił się płynem. Wężyk ma opadać od zacisku w dół i być zanurzony w pojemniku (najlepiej słoiczku) z płynem. Nawet jak cofnie to zassie płyn ze słoiczka. Oczywiście słoiczek jak i wężyk mają być czyste, wolne od wszelakiego syfu i wody,

Edytowane przez iwadrian

Opublikowano

W tylnych tloczkach a dokladnie w tym samonapinaczu pozostało powietrze. Polecam postukać w zaciski jakimś drewnianym klockiem i odpowietrzyć ponownie. Czasami jak to nie pomaga to trzeba zdjąć zaciski o postukać w nie obracając zaciski odpowietrzniem do góry. Ja tak u siebie zrobiłem po regeneracji zacisków i hamulce są super.

Opublikowano
  • Autor

Ale to mam założyć wężyk i zanurzyć w plynie odpiwietrznik popuścić ja sadzilem ze wtedy tez mam naciskac pedal hamulca

Prosze o opisanie czynów i krok po kroku z gory bardzo dziekuje

Opublikowano

Najpierw postukaj potem odpowietrz standardowo pompujesz i luzujesz odpowietrznik wypływa płyn zakręcasz dopiero można puścić hamulec i powtarzasz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.