Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny hamulec


czarny198901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis wymienialem przewody elastyczne na nowe po tym mam dzwiny hamulec tak jakby hamulec wpada i jest troche mieki odpowietrzalem juz dwa razy . Od razu anuluje odp plyn caly czas mialem rurki na pewno sa sprawne i nie ma wycieków . Hamulec jak sie drugi raz wczisnie jest twardszy od czego zacząć by powrócić do normalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie pamiętam kiedy ale dzis dolalem sporo nowego a jak sir wymienia można samemu❓ dzis przy odpowietrzaniu prawie litr przetoczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam Ci jeszcze pisac co nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na odpalonym i jak które kolo pierwsze nie wiem tez czy jednak noe wymienie tarcz na przeglądzie powiedzial ze kolo 20%slabie hamuje (lewe) ale tloczek nie ma wycieków rozebralem nasmarowalem i chodzi super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś się korek powietrzny zrobił w układzie i trzeba go przegonić.

Załóż wężyk przezroczysty na odpowietrznik, drugi koniec zanurz w słoiczku z odrobiną płynu. Upewnij się, że zbiorniczek płynu jest pełny, poluzuj odpowietrznik i pompuj pedałem na odkręconym odpowietrzniku. Pamiętaj o kontrolowaniu stanu płynu w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna❓ a to na odpalonym silniku czy nie i jak to dokladnie zrobic i na ktorym kole i nie zapowietrze ukladu❓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna❓ a to na odpalonym silniku czy nie i jak to dokladnie zrobic i na ktorym kole i nie zapowietrze ukladu❓

Można, na zgaszonym silniku. Dopuki nie opróźnisz zbiorniczka nic się nie zapowietrzy (waźne aby był cały czas poziom płynu. Mozesz poprostu odkręcić odpowietrznik,czekać i obserwować co się w wężyku dzieje. Ma być wypełniony płynem, bez pęcherzyków powietrza. Robisz wszystkie koła.

Pamientaj, że układ z ABS odpowietrza się zaczynając od najbliższego koła od pompy do najdalszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakładam wężyk np na przednie kolo do zbiorniczka leje ful plynu wlewam tez troche w butelkę odkręcam odpowietrznika ale na poczatku bedzie wężyk pusty to nie zaciągnie powietrza❓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakładam wężyk np na przednie kolo do zbiorniczka leje ful plynu wlewam tez troche w butelkę odkręcam odpowietrznika ale na poczatku bedzie wężyk pusty to nie zaciągnie powietrza❓

Nie zaciągnie, a nawet jakby to je wypchnie po chwili.Możesz mu na początku pomóc naciśnięciem pedału aby wypełnił się płynem. Wężyk ma opadać od zacisku w dół i być zanurzony w pojemniku (najlepiej słoiczku) z płynem. Nawet jak cofnie to zassie płyn ze słoiczka. Oczywiście słoiczek jak i wężyk mają być czyste, wolne od wszelakiego syfu i wody,

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnych tloczkach a dokladnie w tym samonapinaczu pozostało powietrze. Polecam postukać w zaciski jakimś drewnianym klockiem i odpowietrzyć ponownie. Czasami jak to nie pomaga to trzeba zdjąć zaciski o postukać w nie obracając zaciski odpowietrzniem do góry. Ja tak u siebie zrobiłem po regeneracji zacisków i hamulce są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mam założyć wężyk i zanurzyć w plynie odpiwietrznik popuścić ja sadzilem ze wtedy tez mam naciskac pedal hamulca

Prosze o opisanie czynów i krok po kroku z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw postukaj potem odpowietrz standardowo pompujesz i luzujesz odpowietrznik wypływa płyn zakręcasz dopiero można puścić hamulec i powtarzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...