Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile płaciliście za wymianę sprzęgła?


pyra111

Rekomendowane odpowiedzi

Za 250zl to nawet bym nie wziął pod uwagę robienia tego :) a to już cena z geometria czy bez? Sama wymiana czy też płyn hamulcowy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250zl to nawet bym nie wziął pod uwagę robienia tego :) a to już cena z geometria czy bez? Sama wymiana czy też płyn hamulcowy itp?

Jaka geometria po robieniu sprzęgła w B6? Zawieszenia przecież nie ruszasz...

250zł cena normalna - przynajmniej tyle u siebie bierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250zl to nawet bym nie wziął pod uwagę robienia tego :) a to już cena z geometria czy bez? Sama wymiana czy też płyn hamulcowy itp?

Jaka geometria po robieniu sprzęgła w B6? Zawieszenia przecież nie ruszasz...

250zł cena normalna - przynajmniej tyle u siebie bierzemy.

Ale belke już tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 bez DPF

400 z DPF

za mniej nie biore sie do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250zl to nawet bym nie wziął pod uwagę robienia tego :) a to już cena z geometria czy bez? Sama wymiana czy też płyn hamulcowy itp?

nie rozumiem Cie rodzyn

A ja tak, 250pln za cały dzień na podnośniku? w życiu warszawy :D 400pln za robotę to totalne minimum a znajdziesz w Wawie warsztaty gdzie krzyknął ci 1400pln z częściami. 300pln znajomy płacił w Siemiatyczach i się kopał piętami że to tak tanio :)

Te 250pln to miałbym obawy o fachowość takiej wymiany.....

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 250pln to miałbym obawy o fachowość takiej wymiany.....

Racja.

Auto zajmuje podnosnik na caly dzien.

A dobry mechanik wie ile warta jest jego praca. Rok temu wymienialem sprzeglo w aucie. Poza samym jego zestawem doszly: olej w skrzyni i simmeringi walu, skrzyni i polosi. Simmeringi byly wymieniane profilaktycznie.

Robocizna 450zl.

Edytowane przez sssV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem za 250 PLN i narazie śmiga elegancko wczoraj odebrałem :) A trzeba ustawiać geometrie bo ktoś tu namieszał? :facepalm:

Bo ostatnio po wymianie amorków ustawiałem czyżbym musiał znów wyrzucić stówke? :decayed:

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem za 250 PLN i narazie śmiga elegancko wczoraj odebrałem :) A trzeba ustawiać geometrie bo ktoś tu namieszał? :facepalm:

Bo ostatnio po wymianie amorków ustawiałem czyżbym musiał znów wyrzucić stówke? :decayed:

Nie trzeba ;)

Te 250pln to miałbym obawy o fachowość takiej wymiany.....

Tyle to kosztuje u mnie w warsztacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem sam sprzęgło w quattro i drugi raz za żadne pieniądze nie ruszę :kox: wolę komuś oddać żeby to zrobił. W moim rejonie 400-450 zł normalna cena. Do wyciągnięcia skrzyni trzeba ruszyć sanki i mała szansa, ze trafimy w dokładnie to samo położenie, sprawdzenie i ewentualna korekta geometrii to obligatoryjna czynność po takiej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to robiłem w 7 godzin samemu tj.wywalenie skrzyni i całego sprzęgła wymiana dwumasu na sztywne kółko i montaż i żadnych sanek nie ruszałem bo nie ma potrzeby bynajmniej przy silnikach czterocylindrowych

250pln bardzo dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie cenniki sa rózne - zaleznosc od regionu PL - ja za wymianę sprzęgła w FWD biorę 350zł .(owszem sa nory gdzie robia za 200zł z rachunkiem).

ogólnie czytajac wypowiedzi przedmówców -troszke jest tu nakrecone - w B5 i b6 FWD jest skrzynia na 2uch poduszkach natomiat w B7 jest na jednej poduszce która lezy na alu ławie która dociska tylne poduszki sanek głównych i zeby wyjac ta alu ławe skrzyni na której lezy poduszka trzeba układ wydechowy rozpiąc bo nie ma szans wyjecia alu ławy.- geom nie trzeba robic poniewaz ława 3ma sie na przednich tulejach sanek- tydzien temu sam u siebie robiłem sprzegło - kierownica przed i po w tej samej pozycji.

tak wiec jesli za 250zł ci zrobia tak dobrze( ze az tyłkiem wciagniesz przescieradło) - mycie skrzyni,czyszczenie dwumasy itd - to za***ista cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 quattro 6 biegów ma skrzynię posadowioną na poduszcze przykręconej do poprzcznej aluminiowej belki, którą trzeba odkręcić i nie wyobrażam sobie żeby przy silniku V6 dodatkowo nie opuścić 10-15 cm sanek z silnikiem od strony koła zamachowego-nie widzę innego dostępu do górnych śrub, może w rzędówkach się da. Dwa razy robiłem taką operację w B6, ze trzy razy w B5 i za każdym razem geometria lekko bo lekko leciała. Na laserach było to widocznie, kąty poleciały w czerwień, ale podczas jazdy niewyczuwalne, dlatego moim zdaniem po każdorazowym ruszeniu sanek powinno być to sprawdzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie masz warsztat?

Nie, koło Starachowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...