Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ściszające radio po wbiciu wstecznego


gilas

Rekomendowane odpowiedzi

Więc ogarnął ktoś to i jak to zrobić?Mam radio Concert i moduł HIGH A4B7 Avant. Mod jest ciekawy i zrobił bym sobie to ;-) 
No pewnie, że tak, ale uwaga, bo może uwalić MCE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to wkoncu zrobić? No i żeby MCE nie spalić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak ma zrobione@kaju, jak ja mam.
Zobacz daty naszych modów i wtedy sobie odpowiedz.
Czy warto. I czy jest ryzyko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arczi78 kaju ogarnie Ci wiązkę opisaną co i gdzie przylutować, z diodą czy bez diody. Jak sam chcesz się w to bawić, to potrzebny będzie Ci przekaźnik 267 (443919578C) + gniazdo do jego osadzenia, rozpiska pinów jest już kilka postów wyżej. Wszystko tu jest jak to w końcu zrobić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2016 o 10:40, pawelosinski83 napisał:

Pisałem o tym w wątku o DRL - cewka przekaźnika może uszkodzić MCE, jeśli nie damy diody przeciwprzepięciowej...

Aby uzyskąć taką funkcjonalność podłączamy zwykły przekaźnik samochodowy:

86 - żarówka wstecznego +12V

85 - masa

30 - masa

87 - MUTE

Pomiędzy 85 a 86 dodatkowo dioda 1N4004 lub 1N4007 lub 1N4148 (katodą (kreską) do 86).

Witam koledzy podpialem  tak jak wyżej i przestał mi działać czujnik cofania kamera cofania i światła cofania o co chodzi co mogło walnąć i dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lachim20 napisał:

Witam koledzy podpialem  tak jak wyżej i przestał mi działać czujnik cofania kamera cofania i światła cofania o co chodzi co mogło walnąć i dlaczego??

pewnie bezpiecznik poszedł bo dioda w złą stronę... albo diodacdobrze tylko pomyliłeś 85 z 86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawelosinski83 napisał:

pewnie bezpiecznik poszedł bo dioda w złą stronę... albo diodacdobrze tylko pomyliłeś 85 z 86

Który bezpiecznik ? Sprawdzałem 31 i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lachim20 napisał:

Który bezpiecznik ? Sprawdzałem 31 i jest ok 

jak 31 dobry to teoretycznie mogło uwalić wyjście w MCE, ale to by trzeba po schematach dojść... wydaje mi się, że kamera i czujniki nie dostają zasilania z MCE... sprawdź inne bezpieczniki... i podmień ten 31 tal czy tak... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawelosinski83 napisał:

jak 31 dobry to teoretycznie mogło uwalić wyjście w MCE, ale to by trzeba po schematach dojść... wydaje mi się, że kamera i czujniki nie dostają zasilania z MCE... sprawdź inne bezpieczniki... i podmień ten 31 tal czy tak... 

Generalnie czujnik i kamera mam wpiete w kabel wychodzący z mce do lewego wstwcznego czyli podaje dzięki temu sygnał na kamerę i czujniki że jest wsteczny.  Teraz dodatkowo w ten kabel wpialem jeszcze kabel.do przekaźnika. Mce podaje sygnale osobno na lewą swiatlo i prawe światło wsteczne. Jutro sprawdzę bezpieczniki jeszcze raz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jeszcze może być opcja, że MCE widzi za duże obciążenie i nie odpala tego obwodu. Spróbuj podpiąć się z przekaźnikiem pod drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem bezpiecznik i faktycznie padł 31. Chociaż sprawdzałem i wizualnie byl ok. Zastanawia mnie co było nie tak że wywaliło bezpiecznik bo wydaje mi się że wszystko ok podpialem tak jak w opisie kreska do 86 masa 30 i 85 do budy razem 87 mute.  Chyba że faktycznie za dużo rzeczy na jednej lini ( lewa zarowka wateczngo) i było przeciążenie?  Jest to prawdopodobne? Czy jednak coś faktycznie zle podpialem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lachim20 napisał:

Podmienilem bezpiecznik i faktycznie padł 31. Chociaż sprawdzałem i wizualnie byl ok. Zastanawia mnie co było nie tak że wywaliło bezpiecznik bo wydaje mi się że wszystko ok podpialem tak jak w opisie kreska do 86 masa 30 i 85 do budy razem 87 mute.  Chyba że faktycznie za dużo rzeczy na jednej lini ( lewa zarowka wateczngo) i było przeciążenie?  Jest to prawdopodobne? Czy jednak coś faktycznie zle podpialem ?

Jeśli podpięte tak jak napisałem to nie ma opcji, żeby to było powodem. Może bezpiecznik był już jakiś naruszony czy pęknięty, może coś MCE źle przeliczył ;) 1 żarówka to takie obciążenie jak około 20 przekaźników, więc dołożenie jednego teoretycznie nie powinno mieć wpływu, ale może w połączeniu z resztą już wyszło jakoś poza granice tolerancji MCE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że przekaźnik był walniety bo kupiłem nowy i działa :) dzieki za pomoc pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...