Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nierówna praca przez chwilę po odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

u mnie jest tak że rano pali od strzała , zatelepie silnikiem ok 1-2 sekundy , poźniej jest ok

na ciepłym - po jeździe rozgrzany do 90c również jest ok ,

sytuacja zmienia się po krótkim odcinku na chłodnym silniku . Po zgaszeniu i postoju długo trzeba kręcić aby zaskoczył , a jak już zaskoczy to też chwilę nierówno pracuje

Opublikowano

Jestem po wymianie zaworka odmy i czyszczeniu ezektora i na chwilę obecną wszystko wróciło do normy, po pierwszym odpaleniu lekko minimalnie zatelepało ale to może dlatego że wszystkie podciśnienia byly rozpięte. zobaczę jeszcze jak będzie po dwóch dniach ale jak jeździłem jakieś 40km to zupełnie nic się nie działo i korek wlewu oleju nie jest zaciągany do środka, także mam nadzieje ze to wszystko pomoglo:)

Opublikowano

jutro odbieram zaworek zobaczymy czy pomoże , cewki i świece wymienione

Opublikowano
  • Autor

Ja czekam na tester zawartości CO2 w układzie chłodzenia, zobaczymy co wyjdzie

Opublikowano

Jakie rezultaty Panowie?

Opublikowano

U mnie również 2 sek po odpaleniu jest delikatne zawahanie obrotów i troszke telepie. Poczekam do wiosny jak sie zrobi cieplo czy ustanie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Znalazłem w końcu chwilę wolnego czasu i zrobiłem test CO2 no i niestety płyn zmienił kolor czyli wszystko wskazywało by na to że jest nieszczelność głowicy

Opublikowano

Ile razy zrobiłeś test?

Opublikowano
  • Autor

Raz, a czemu pytasz ?

Opublikowano

Cześć

Problem polega na tym że po odpaleniu zimnego silnika przez kilka - kilkanaście sekund silnik nierówno pracuje, nie dzieje się to za każdym razem, czasami jest dobrze.

Wymiana cewek nie przyniosła rezultatu, na Vagu brak błędów

ja mam to samo w 1.8 turbo bfb. to chyba normalne

Opublikowano
  • Autor

No niestety ale muszę Cię zmartwić, to nie jest normalne

Opublikowano

Zrób jeszcze raz żeby było w 100% wiadomo.

Opublikowano

u mnie dwa powody jeden pozostał

- smar mobil zamiast oleju - zmieniony na LM5W40

- reduktor LPG prawdopodobnie puszcza do kolektora - jeździłem jakieś 500km na PB , problem z odpalaniem i nierówną pracą zniknął całkowicie , po ujechaniu kilkuset km na LPG znowu są cyrki z odpalaniem

Opublikowano

U mnie instalacja lpg założona jest nowa i raczej to nie jest jej wina dlatego ze przed instalacja bylo tak samo... po wymianie zaworka jest ok ale jednak te 2-3 sekundy po porannym odpaleniu jest to zawachanie, wydaje mi sie ze im cieplej tym mniejsze sa te objawy. Wystepuje to tylko rano... narazie brak nowych pomyslow. Świece wymienione, zaworki też takze niewiadomo co jest grane...

Opublikowano

Widzę, że nie tylko ja tak mam. Aczkolwiek u mnie to 2 sekundowe zawahanie nie zawsze występuje. Chyba muszę rzucić okiem na ten zaworek...

Opublikowano

Mam podobnie że w diesla i tak to trwa 10-20 sek w zależności czy jest minusowa temp. na dworze.

Opublikowano

Kolego X18XET wydaje mi się, że to nie jest wina zaworka i u mnie dokładnie tak samo jest... Czasami to jest, czasami nie... różnie i wydaje mi się że im cieplej tym mniejsze i krótsze są te wachnięcia. Także do końca nie jest problem rozwiązany a jeżeli chodzi o kolegę pajda to w dieslu winą są pewnie świece żarowe, które pewnie nie grzeją.

Opublikowano

T mnie świeczki zmienione

Dodam tylko ze po odpaleniu kopci na biało przez chwile

Opublikowano

U mnie padł parownik bo po zakręceniu LPG problemy z paleniem znikają odpala aż miło. LPG dostaje sie do kolektora najpewniej przez przewód do sterowania parownika. Co do samego parownika to ma juz ok. 90tys najechane wiec do wymiany

Opublikowano

U mnie padł parownik bo po zakręceniu LPG problemy z paleniem znikają odpala aż miło. LPG dostaje sie do kolektora najpewniej przez przewód do sterowania parownika. Co do samego parownika to ma juz ok. 90tys najechane wiec do wymiany

Hmm...mój ma ponad 80tys. Może coś popuszcza, aczkolwiek nie mam żadnych problemów z LPG, więc sam nie wiem :P.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.