Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno laptopa - jaką markę/serię wybrać dla jakości wykonania ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli przymierzam się do zakupu nowego lapka... cena 3tyś.

Odgórne wymaganie - ponad przeciętna jakość wykonania...

Krótko mówiąc jakość biznes :)

Myślałem o Lenovo Think Pad, HP ProBook,...

Osobiście na pracowni na politechnice widziałem laptopa Siemens Made in Germany, doktorek powiedział że dychę trzeba za takiego dać :)

Co jeszcze jest warte polecenia ???

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz grał czy tylko pisanie , przeglądanie internetu, oglądanie filmów?

Kazane z telefonu szajsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz niezniszczalną cegłe to swego czasu dell robił takie maszyny. mój do vaga lata już xx lat i ma sie świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lenovo g580 i kolejny laptop będzie na pewno także Lenovo, jestem mega zadowolony z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od pewno czasu ASUSA N71. Co do jakości wykonania, według mnie 9/10. Bardzo dobrze się pisze na klawiaturze, jest dobrze spasowany, nie piszczy przy ruszaniu. Minusem jest waga, bo jest dosyć ciężki ale to też jest następcą tego że ma 17,3 calową matryce, 2 TB pamięci w dwóch dyskach). Ogólnie mój model raczej się sprawdza, parametry też ma w miarę okej ( Intel i5, 6 GB RAM, HD Radeon 5000) także jak na swoją cenę, POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojej strony odradzam lenovo. Byłby ideał, ale całość pogrążają zawiasy. No po prostu masakra, tragedyja z komedyją. Co rusz padają, w dodatku są tak skonstruowane, że trzeba wymieniać całą dolną obudowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowałem Asusa przez prawie 10 lat i go nie zajechałem więc polecam tą markę.

(sprzedałem koledze i go sfajczył wylaniem wina na niego)

Obecnie ścieram DELLa ze stanów.

Okaże się co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest warta marka, lecz seria (półka)

Co do Asusa to siostra kupiła 4 miesiące temu Asusa nówkę, i oddała na gwarancję bo się nie włączał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka nie ma tutaj znaczenia wszystko jest robione tak samo wiec patrz na parametry. Najważniejsze karta graficzna i procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uzywke biznes niz g.... nowe.

Nie kupuj lenovo wiekszego szrotu nie ma i poczytaj o ich serwisie.

Miałem od nich lapka za ponad 4 tys zł nigdy wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam asusa, Pierwszego kupiłem w '07r, obecny laptop z'14 to 2 z tej firmy i nadal jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc hp serie probook, slaba jakosc materialow, klada obecnie szajs metal, wyciera sie bardzo szybko, ostatnie dobre hp to seria 4530s, nawet ellitebook to juz nie to samo.

Dell trzyma jakosc choc drogi i raczej nie kupisz w tej kwocie latitude

Zobacz asusa serie asus pro, jako jedyni daja 3 letni serwis + 24 mc na baterie co sie rzadko zdarza, dodatkowo jezeli sprzet padnie w ciagu pierwszych 12 mc, zwrot kasy. Zdarzaja sie trefne serie, ale generalnie cena/jakosc b wysoko, asus robi dobre plyty, reszta to samo co konkurencja , kwestia doboru komponentow od danej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopy niższej klasy często mają używane matryce, które są cięte. Np. matryca 20 cali ma bad pixela jest ucinana i robią z niej 15". Często też matryca nie jest objęta gwarancją tą samą co reszta sprzętu.

Lenovo Ci nie polecam. To co wymieniłem wcześniej.

DELL, HP, Samsung, Asus.

Tak jak kolega wyżej polecam dobrego biznesowego lapka, nawet używanego.

Ostatnio za grosze (<800 zł) kupiłem coś takiego:

HP Pavilion dv7-6030ew

Jakość wykonania super, parametry to już 3ba porównywać, ale do prac na komputerze wystarczający. Chyba 6 GB ram, dwie grafiki, procek i5, dysk 500. Taki zwykły lapek do pracy / internetu / multimedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prowadzę serwis komputerowy i powiem szczerze nie ma marki godnej polecenia. Statystycznie najmniej asusow, ale się trafiają. Bierz z najdłuższą gwarancją. Najczęściej lapki padają na przegrzane układy bga i dyski które nie lubią gwałtownych ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego Asusa, fakt, trochę działają po zakupie, ale serwis w PL - dramat, długo trzymają sprzęt i wciskają kit na każdym kroku. Cenowo tak sobie.

Żadnych Toshib, Fujistu, Samsungów itp gówna - więcej problemu niż pożytku, jak trzeba przeinstalować system to sterowników brak albo trzeba szukać, a i konfiguracje słabe, wykonanie natomiast najtańszy plastik. Zawiasy jak padną to pół laptopa trzeba rozebrać ...

Lenovo, z mojego doświadczenia różnie z nimi bywa, generalnie nieźle wykonane, dobre konfiguracje w dobrych cenach. Dobrze kryją średnią półkę na rynku laptopów. Niestety spotkałem się już z nówką, w której jeden głośnik nie grał, w innej bateria padła po roku.

Dell to taki lepiej wykonany Acer , jak Cię stać to bierz Della, ale po co przepłacać ?

Miałem Asusa przez 7 lat, ale zimne luty na grafice zrobiły z niego cegłę, mam od 1.5roku Acera V3-772G i5-4200M, 8GB RAM( do 32GB), 256GB SSD+1TB HDD + miejsce na dysk M.2 , nVidia GT 750M, 17'3 cala FHD i nie zamienię na nic ,chyba, że padnie to następny Acer ;)

Poleciłbym Acera, ale w cenie do 3K zł nie ma nic fajnego, raczej w Lenovo bym szukał. Ewentualnie używany biznesowy Dell.

Nawet nie brał bym pod uwagę najnowszej generacji procesora, bo będzie niskonapięciowy, a szukał poprzedniej z "M" na końcu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...