Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów.

Potrzebuje informacji gdzie mógłbym najsprawniej i w ramach rozsądku cenowego wymienić napęd pompy olejowej tzw. imbusik ! Jakie są koszty takiej wymiany ?

Opublikowano

Sam wałek jest tani - 30 zł a koszt wymiany to pewnie zależy gdzie robisz, ktoś pisał że jedzie wymienić i miał napisać co i za ile..... a jaki masz przebieg że chcesz zmieniać??

Opublikowano
  • Autor

137 000 km oryginalny. Chce go wymienić profilaktycznie głośno o tym na forum więc wolę nie ryzykować. Lepiej za wymianę płacić niż za remont silnika :)

Opublikowano

ja pisałem temu gościowi co wymieniał że tez chce zmienić przy 140 tys a mam 119 tys i też profilaktycznie więc dobrze Cie kumam.... :cool1:

Opublikowano

Coby było jasne - by wymienić ten cholerny wałeczek trzeba zrzucić miskę olejową a by ją zdjąć to trzeba odkręcić ławę pomocniczą zawieszenia tzw. "sanki" a następnie ustawiać geometrię zawieszenia. Więc robocizna trochę kosztuje...

Opublikowano

no to ładnie nie ma innej możliwości zmiany tego wałka bo się robi wałek :tongue4:

Opublikowano

Myślę panowie, że siejecie jakąś panikę.

Może zainteresujemy tym tematem Audiego.

Może wygenerujemy jakiegoś maila do centrum.

Zobaczymy co nam odpowiedzą.

W kupie przecież raźniej.

Jednak potrzebne nam są jakieś dowody na to że to feler.

Jedna jaskółka nie czyni wiosny.

Nie dajmy się zwariowac.

Chcemy przecież spokojnie sobie jeżdzic. a nie ciągle nasłuchiwac i myślec o jakimś felernym imbusiku.

Pozdrawiam RK

Opublikowano

Coby było jasne - by wymienić ten cholerny wałeczek trzeba zrzucić miskę olejową a by ją zdjąć to trzeba odkręcić ławę pomocniczą zawieszenia tzw. "sanki" a następnie ustawiać geometrię zawieszenia. Więc robocizna trochę kosztuje...

No bez przesady... wystarczy podnieść silnik na kilka cm i miskę da się odkręcić, a to nie jest problem. Trzeba też zdemontować rozrząd. Roboty trochę jest ale nie tyle jak piszesz jaro ;) Wiem bo to przerabiałem miesiąc temu u siebie na kanale :przebiegly:

Opublikowano
  • Autor

HeHe Ten post to już chyba każdy czytał kto posiada 2,0TDI. W każdym razie pouczający

Opublikowano

Witam,

jestem tym "Ktosiem" kto jedzie na wymiane.

Ja bede wymieniał w Wawce w MRMotors. Już mnie wystraszyli co do zdejmowania przedniej zawiechy i dużego prawdopodobieństwu ustawiania geometrii (a oni nie mają jak ustawić).

Ponieważ jadę tam dopiero we wtorek, to nie będę pisać o cenie. Generalnie szacuję między 500 a 1000 z rozmowy.

Jak na razie moje A4 dziarsko się trzyma ;) jednak po lekturze forum muszę ten imbusik wymienić.... trudno.

Opublikowano

Witam,

jestem tym "Ktosiem" kto jedzie na wymiane.

Ja bede wymieniał w Wawce w MRMotors. Już mnie wystraszyli co do zdejmowania przedniej zawiechy i dużego prawdopodobieństwu ustawiania geometrii (a oni nie mają jak ustawić).

Ponieważ jadę tam dopiero we wtorek, to nie będę pisać o cenie. Generalnie szacuję między 500 a 1000 z rozmowy.

Jak na razie moje A4 dziarsko się trzyma ;) jednak po lekturze forum muszę ten imbusik wymienić.... trudno.

Panowie w MRMotors chcą tylko sobie życie utrudniać :thumbdown: kup wałeczek, wpadnij do mnie to Ci to z kumplem wymienię bez demontowania zawieszenia, a co do kosztów za robociznę to się dogadamy ale na pewno to nie będzie kwota między 500 a 1000zł ;)

Pozdrawiam

Opublikowano

Myślę panowie, że siejecie jakąś panikę.

Może zainteresujemy tym tematem Audiego.

Może wygenerujemy jakiegoś maila do centrum.

Zobaczymy co nam odpowiedzą.

W kupie przecież raźniej.

Jednak potrzebne nam są jakieś dowody na to że to feler.

Jedna jaskółka nie czyni wiosny.

Nie dajmy się zwariowac.

Chcemy przecież spokojnie sobie jeżdzic. a nie ciągle nasłuchiwac i myślec o jakimś felernym imbusiku.

Pozdrawiam RK

Chcesz zobaczyć mój po 150 kkm już mocno "ociosany"? Wymieniłem już dawno w ramach profilaktyki przy okazji wymiany rozrządu. Byłem prekursorem w Warszawie i na moim Audi uczyli się z MR Motors to robić ;)

No bez przesady... wystarczy podnieść silnik na kilka cm i miskę da się odkręcić, a to nie jest problem. Trzeba też zdemontować rozrząd. Roboty trochę jest ale nie tyle jak piszesz jaro ;) Wiem bo to przerabiałem miesiąc temu u siebie na kanale

Jak chcesz zdemontować rozrząd bez zdejmowania pasa przedniego? :gwizdanie:

Masz wybór - albo zdejmujesz przód i unosisz motor by wyjąć miskę - owszem wyjdzie choć ciężko jest zalożyć by porządnie to uszczelnić, albo zrzucasz w dół sanki i miską wyjeżdzasz w dół - wówczas wymieniasz wałek i ładnie (dokładnie uszczelniając) wjeżdzasz z nią na miejsce. Czasem popuścić warto kilka śrub i coś usunąć jak łamać sobie łapki :tongue4:

Tylko nie neguj tego co napisałem bo osobiście siedzę nie raz w kanale i kręcę własnymi łapami.

Opublikowano

Panowie w MRMotors chcą tylko sobie życie utrudniać :thumbdown: kup wałeczek, wpadnij do mnie to Ci to z kumplem wymienię bez demontowania zawieszenia, a co do kosztów za robociznę to się dogadamy ale na pewno to nie będzie kwota między 500 a 1000zł ;)

Pozdrawiam

Dzięki, pewnie bym sprobował, ale zdaje sie jesteś dość daleko od mojego miejsca zamieszkania :)

Opublikowano

jaro4444 to dobrze że też w kanale siedzisz ;) ale wałeczka nie wymieniałeś sam a ja tak z kumplem mechanikiem :tongue4: Przepraszam ale wprowadziłem was w błąd pisząc że trzeba zdemontować rozrząd żeby wymienić wałeczek :gwizdanie: Tak naprawdę wystarczy odkręcić silnik z poduch i go zadźwigać o 20cm bo aż tyle trzeba żeby miskę wyjąć. Z uszczelnieniem jej, później też niema problemu jak się ma silikon "Victor rance" ;)

Faktycznie trzeba zdemontować przód żeby rozrząd wymienić a ja właśnie przy okazji też go wymieniłem i musiałem się dostać do sprężarki klimatyzacji bo mi sprzęgiełko stukało ;)

Wolę taką metodę niż później ustawiać geometrie bez odpowiedniego do tego sprzętu i płacić jak za zboże za wymianę wałeczka który 15zł kosztuje...

Opublikowano

Z uszczelnieniem jej, później też niema problemu jak się ma silikon "Victor rance"

Tak i farfoli silikonu nawciskasz do miski bo ją wkładasz z kąta i na wcisk :tongue4::polew:

Motor by podnieść 20 cm musisz często popuszczać węże i przewody. Więc tak naprawdę to rzeźbienie w g....

Jak opuścisz sanki to wymienisz wszystko komfortowo i za geometrię później zapłacisz "całe" 80 zł - rzeczywiście jest o co się bić i podnosić motor :gwizdanie:

jaro4444[/b] to dobrze że też w kanale siedzisz ;) ale wałeczka nie wymieniałeś sam a ja tak z kumplem mechanikiem

Kolego nie będę się z Tobą przerzucał kto więcej i lepiej zrobił - krótko po co miałem robić to sam kiedy samochód rozkręcony do rozrządu stał i wałeczek był robiony przy okazji. U Ciebie było podobnie więc nie mędrkuj bo nie miałeś założonego całego przodu i miałeś gdzie miskę wyciągnąć. Zobaczymy jaki będziesz mądry jak będziesz miał przed miską z przodu łapę i 5 cm do chłodnic... :polew::tongue4:

Co do samego napędu wałków to niestety demolka całego przodu bo trzeba zdjąć przód, rozrząd, miskę i zespół wałków - słowem wszystko z przodu wozu co się tylko da.

Z uszczelnieniem jej, później też niema problemu jak się ma silikon "Victor rance"

Zapewne myślałeś o silikonie Victor REINZ - owszem istnieje taki ale nie jest to mistrzostwo świata. Znacznie lepszy jest Loctite - wiąże dłużej lecz jest znacznie mocniejszy i odporniejszy.

Generalnie to coś mieszasz fakty, ale może tylko odnoszę mylne wrażenie :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Panowie wracając do tematu wiem już co i jak trzeba zdjąć, podnieść, zdemontować tylko interesuje mnie gdzie to wszystko zrobić i jakie szacunkowo są tego koszty. Jeżeli już ktoś przerabiał ten temat w swoim samochodzie to proszę o wypowiedz luk kontakt na PW.

Opublikowano

W Warszawie możesz to zrobić w MR Motors, zapewne mechnicy Diagtronika te z to zrobią. Zrobi to też Pan Jarosław Tarkowski z Sulejówka (tel. 22 7834104). Te warsztaty mogę polecić w 100% i wiem, że zrobią to dobrze.

Opublikowano

A koszt?? Bo mnie ta imprezka 100zł kosztowała, a Ciebie jaro4444? ;>

Opublikowano

A co to ma do rzeczy ile mnie kosztowało? Jeśli chcesz coś kontruktywnego przedstawić to OK, jeśli deklarujesz się to wykonać za 100 zł koledze to super :good:

Jednak jeśli chcesz na siłę udowodnić jak Ci to pięknie poszło i TY wiesz najlepiej jak to wykonać to myślę, że nie ma o czym rozmawiać.

Co do kosztów części to imbus + zawleczka go trzymająca to coś ok 35 zł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.