Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Osuszanie pojazdu


MichalMech

Rekomendowane odpowiedzi

Mam straszny problem.

Podczas ostatniego deszczu okaząło się chyba że jedna z uszczelek w moich drzwiach (lub któraś listwa boczna) jest nieszczelna i do samochodu przedostało mi się troche wody.

Nie jest to straszna ilość. Wilgoć jest tylko pod nogami pasażera za kierowcą. Niestety wilgoci jest na tyle dużo, że zabawa z gazetami czy szmatkami nie wchodzi w grę. Trzeba osuszyć wykładzinę podłogi. A nie mam warunków żeby to zrobić samemu za pomoca jakichś farelek czy innych wynalazków.

Czy możecie mi poradzić jakiś warsztat w Warszawie, który specjalizuje się w takich awariach.

Na jakie koszta mogę być narażony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam ci odpowiedz w poniedziałek ponieważ moj klient ma taki warsztat gdzie osuszaja i dezynfekuja wnetrza samochodów .Warsztat jest gdzies w wawie ale postaram dowiedzieć sie o dokladne namiary i dam znać .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś nie udalo mi sie nic dowiedziec poza tym że ten warsztat potrafi usunac smrodek trupa nawet z auta a samochód po ich dezynfekcjii nie ma żadnego zapachu poza tym z nawiewu powietrza ale potrzebuje jeszcze chwile a jutro zmolestuję gościa o dokladne namiaty .pozdrawiam[br]Dopisany: 26 Listopad 2008, 22:05_________________________________________________sorki za literówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... kolego, zacznij od tego ze ta wode trzeba wciagnąc, najlepiej odkurzaczem bez worka, tzn, takim ktory moze wchłaniać wode, lub, piorącym... jesli masz takiego sprzetu to podjedz na pierwszą lepszą myjnie, tam wszystkie odkurzacze sa przystosowane to takich sytuacji i zrobia ci to od reki, te odkurzacze zastawia tylko troszke wilgosci, a ta wigoc sama wyparuje, wiem bo pracuje 3 lata na myjni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ...dobra suszara do włosów lub odkurzacz piorący i suszara :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z doświadczenia ze ciezko paruje w takiej temperaturze, ale sposobem jest naprawde delikatne uchylenie szyb, nawet w temperaturze 0 st Powoli bo powoli ale wyschnie, wazne by dobrze wciagnąć wode, zadnych gazet nie dawaj to nic nie da, uchyl szybki delikatnie i niech paruje...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dużo gazet i częstą wymianę wciągną wszystko, a dodatkowo na zimę kup na Allegro pochłanicz wilgoci za 20 zeta nazywa się chyba humistop lub jakośtak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ten: http://allegro.pl/item490427200_pochlaniacz_wilgoci_henkel_metylan_wklad_300g.html

z doswiadczenia domowego wiem ze lepszego nie ma. postawisz na kilka dni i wciagnie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam klimatyzację.

Wrzucasz gazetki na podłogę.

Włączasz klimę na max. temp. i max nawiew na nogi.

Zostawiasz lekko uchylone szybki.

Godzina, no może z półtorej przy tej temperaturze i samochodzik masz suchutki.

Gazety wciągną wodę, klima osuszy to wszystko.

Sprawdziłem na własnym karku - kiedyś podczas ulewy zostawiłem otwarte okno.

W środku miałem bajoro i to pomogło.

Od tamtego czasu minęło ponad rok i brak jakiegokolwiek smrodku, wilgoci, parowania szyb.

Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób wysuszycie tylko wykładzinę a co z 5-10 cm gąbką pod nią będzie gnić i śmierdzieć. Są tylko dwa sposoby skutecznego suszenia 1. wywalenie wykładziny z auta i jej wysuszenie 2. podjechanie do warsztatu posiadającego porządny przemysłowy osuszacz powietrza który wam wyciągnie przez nockę wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie.... wybacz, ale naprawde, najprostszą metodą jest wciągniecie to odkurzaczem, lecz nie takim domowym, tylko stosowanym na myjniach, specjalne końcówki, i moc wciągania wody jest tak duza ze wciąga z siedzeń bez problemu, wiec z wykładziną pod nogi sobie poradzi, a lekka wilgoć pozostanie ale nie jest niebezpieczna i wyschnie... Pracuje na takich odkurzaczach wiec nie martw sie... Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...