Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHU 160 km/h i wiecej nie idzie


miklaas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zmianie silniczka , zaobserwowałem że moje autko idzie max 160... do 140 -150 jako tako się jeszcze kreci....

Co może być tego przyczyna ?? z tego co mi wiadomo te silniczki powinny spokojnie 180...

Filtry wymienione,wtryski sprawdzane,

przy 130 km /h mam prawie 4000 obr ... to normalne>>>?? możliwe ze coś z dawka paliwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem mozna miec przy 130 km/h prawie 4000 obr. Fakt faktem mam skrzynie 6 biegowa ale jak ma 3000 tys obr to mam 190 na liczniku. Cos tu napewno nie halo. Piszesz z opisu ze miales silnik 1z a teraz masz AHU. Byc moze skrzynie byly rozne i dlatego tak jest. Kurcze nie wiem.

Edytowane przez Zimny Chirurg 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech poda jaki rocznik auta, jaki był poprzedni i jaki ma teraz silnik.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mial skrzynie wymieniana i ktos zalozyl od benzyniaka :) Moj Wujek mial vento i mu tez od benzyniaka wlozyli. A ile masz przy 100km/h ?

Edytowane przez Prezes870
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku myślałem że ma skrzynke z 1Z, ale się nie zgadza bo przy nieco ponad 2tys. jest 100km/h

A tu 4tys. i 130km/h więc wychodzi że skrzynia od benzyniaka

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAŁEM SILNIK ahu i taki wsadzialem drugi raz..... skrzynia widać ze była ruszana bo srebrna....... na skrzyni napis DHL czarnym markerem

100km/h 3000 obr (2900 dokładnie)


1997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 bieg ,3000 obr a auto mi 100 jedzie


silniczek mam teraz po 130 tys wiec nie ma mowy o jakimś tam zajechaniu


Panowie gdzie jest napisany typ skrzyni>>>???

Nie powinna być u mnie skrzynia CPC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP potwierdzm.

Miklaas, kod skrzyni jest wybity na kołnierzu z góry tam gdzie łączy się skrzynia z silnikiem.

Odczytaj oznaczenie, napisz je a ja Ci podam jakie przełożenia ma ta skrzynia względem CPC z 1Z (90KM) oraz np. z EEN montowaną z AFN (110KM)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na skrzyni pisze na kołnierzu czarnym markerem DHL ale to marker wiec każdy mógł sobie napisać..... muszę to oblukac jutro rano....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, muszę to dokładnie sprawdzić, bo chyba nic nic innego nie ma z tym wspólnego np turbo przepływka...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic przeplywka ani nic nie ma do tego ;) Silnik daje moc i tyle . By nie przespieszal jak by byl zly. A jak podchodzisz na piatce pod czerwone pole wiec silnik jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy ślizga.... delikanie szrpie przy zminie z 1 na 2 i 2 na 3 doda ze jest nowka


sprzęgło nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wczesniej. Odczytaj typ skrzyni bo na bank ktos cos pomieszal. Jak masz takie obroty wysokie w stosunku do predkości to na bank masz walnieta skrzynie. Innej opcji nie ma i nigdy przenigdy nie bedzie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wczesniej. Odczytaj typ skrzyni bo na bank ktos cos pomieszal. Jak masz takie obroty wysokie w stosunku do predkości to na bank masz walnieta skrzynie. Innej opcji nie ma i nigdy przenigdy nie bedzie.

Pozdro

cholera nic tam nie widze na tym kolnierzu skrzyni... moze to skrzynia z b4 i oznaczenia sa w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 bieg ,3000 obr a auto mi 100 jedzie

silniczek mam teraz po 130 tys wiec nie ma mowy o jakimś tam zajechaniu

Panowie gdzie jest napisany typ skrzyni>>>???

Nie powinna być u mnie skrzynia CPC??

zostaw skrzynie w spokoju

prawdopodobnie masz ustawiony za mały kąt wyprzedzenia wtrysku, dlatego przy 100 km\h masz 3000obr\min

w ahu mam ustawiony kąt wyprzedzenia wtrysku na 70 stopni, a dawkę paliwa 2,2mg\r auto przy 100km\h ma 2100 obr\min 5 bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...