Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Zapchany intercooler 2.0 TDI


bombel575

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że lewy intercooler w mojej BRD, jest bardzo zapchany. Nie wiem czym jest to spowodowane, jest to chyba jakaś smoła, lepik. Jaki ma to wpływ na jego pracę, i co z tym zrobić ?

IMG201603_swhaxpq.jpg

IMG201603_swhaxhh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak by byl czyms oblepiony. IC dziala jak chlodnica, jak jest czyms zasyfione to moze nie chlodzic powietrza jak nalezy. Ja bym nie panikowal, ale przydaloby sie to oczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie był ździebko nieszczelny i olej i kurz zrobiły swoje :naughty:

Można spróbować go umyć i ewentualnie uszczelnić, w takim stanie jego wydajność odprowadzania ciepła jest mniejsza o kilkadziesiąt procent , niż wtedy gdy będzie czysty :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. był nieszczelny i ktoś wymyślił jak temu zaradzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opłukałem go delikatnie na myjni, ale tylko przez wlot na zderzaku, w jakim stanie i jak wygląda cały, nie mam pojęcia. Widać, że jest delikatnie zmordowany. Jeśli np. jest nieszczelny zobaczę to w jakiś sposób ?

IMG201603_swhawps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O naprawie radiatora zapomnij-spawajac nawet tigiem wypali dziurę... Nie raz próbowałem klienta ratować i prosiłem teścia zawodowego bardzo dobrego spawacza aby spróbował...-nie ma poprostu szans...

Do zdemontowania go trzeba zdemontować zderzak wtedy będzie można zdjąć kierownicę powietrza i dopiero zdemontować ICka.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opłukałem go delikatnie na myjni, ale tylko przez wlot na zderzaku, w jakim stanie i jak wygląda cały, nie mam pojęcia. Widać, że jest delikatnie zmordowany. Jeśli np. jest nieszczelny zobaczę to w jakiś sposób ?

IMG201603_swhawps.jpg

No teraz już wygląda dobrze :)

Jak jest nieszczelny to wydostający się z niego olej + kurz będą powodowały ponowne , stopniowe zaklejanie brudem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno lewy inter? Mi to że zdjęcia wygląda jak by to było z prawej strony od strony pasażera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, tak jest to prawy, od strony pasażera. Lewy stojąc przed autem. Ten od strony kierowcy jest głębiej osadzony. Dzięki za poradę, na razie nic nie wychodzi, zobaczę po jakimś czasie, czy będzie wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz się zdarza że ten tunel -kierownice powietrza przeciera w dolnej części radiator - ponieważ w tych punktach ona elementy się stykają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...