Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Dziwne dźwięki z silnika - odgłos jakby szklanek (bliżej prawego koła)


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy serdecznie, problem jaki mnie nurtuje to dochodzący z silnika a raczej z okolicy prawego koła odgłoś jakby pukania w szklanki. Szukałem na forum i z pododbnych objawów wynika że to szklanki ale czy napewno?? słychać to na ciełym silniku?? Nie chciał bym żeby to była trafna opinia ale coż zrobić. Chyba że dzwięk pukających szklanek to coś innego. Czy można z tym jeździć?? Jeśli tak to jak długo?? Co może być konsekwencją dalszej tej usterki?? Ile kosztują części, naprawa / wymiana?? Silnik 2,6 V6 benzyna 170tys przebiegu. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach prawego koła znajduje się silniczek on tez wydaje charakterystyczny dźwięk dośc szybkie równomierne stukanie. Wsłuchałes sie dokładnie że dźwięk ten dochodzi z silnika??[br]Dopisany: 23 Listopad 2008, 18:05_________________________________________________* silniczek krokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsłuchałem się i z przodu samochodu tego tak bardzo nie słychać jak w okolicy prawego koła. To jest taki jaklby metaliczny dzwięk, albo coś jakby ktoś jakimś sztućcem stukał delikatnie o szklankę / kieliszek, i to jest jednostajny dźwięk. Za bardzo się nie znam a nie chcę rozsypać serduszka ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że to szklanki bo silniczek krokowy wydaje dźwiek niemetaliczny dość szybki i równomierny stukot. Silniczek krokowy znajduje się nad filtrem powietrza taki dość mały w kształcie malutkiej tuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podnosisz obroty silnika i dźwięk tych szklanek też przyspiesza równo z obrotami, to przyczyną mogą być szklanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było takie właśnie pukanie ale najbardziej słyszalne z przodu. Występowało na ciepłym silniku szczególnie po jeździe na trochę wyższych obrotach. Pukało czasem tak jakby tylko jedno "coś" a czasem na przemian i raczej tylko w głowicy lewej (gdzieś w górnej części) stojąc przodem do samochodu. Nie ma się czym chwalić ale przejechałem tak trochę kilometrów ale w końcu postanowiłem zaryzykować i wymieniłem szklanki Same szklanki nie są drogie tylko robota-trzeba zdjąć cały przód i rozrząd. A kosztowało mnie to z częściami coś koło 700zł. I wszystko ustąpiło-jak ręką odjął :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_ sądzisz ze to szklanki?? i to cie z czesciami i robocizna kosztowalo 700zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach prawego koła znajduje się silniczek on tez wydaje charakterystyczny dźwięk dośc szybkie równomierne stukanie. Wsłuchałes sie dokładnie że dźwięk ten dochodzi z silnika??[br]Dopisany: 23 Listopad 2008, 18:05_________________________________________________* silniczek krokowy

oraz po przeczytaniu tego...

możliwe że to szklanki bo silniczek krokowy wydaje dźwiek niemetaliczny dość szybki i równomierny stukot. Silniczek krokowy znajduje się nad filtrem powietrza taki dość mały w kształcie malutkiej tuby.

człowieku... chyba nie masz pojecia o czym piszesz... :mysli: Jeśli masz na myśli taką jak to napisałeś "małą tubę" na filtrze powietrza to z całym szacunkiem... ale nie wypowiadaj sie w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia !! Ludzi jeszcze w błąd wprowadzasz... :wallbash:

To coś stukające nad filtrem to nie żaden silniczek krokowy tylko filtr węgla aktywnego N80 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś stukające nad filtrem to nie żaden silniczek krokowy tylko filtr węgla aktywnego N80 !!

sorry, nie jestem fachowcem, ale czy uważasz Tomcio1600, że w 1995 audi montowało filtr cząstek stałych- bo filtr węgla aktywnego to chyba to samo... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, nie jestem fachowcem, ale czy uważasz Tomcio1600, że w 1995 audi montowało filtr cząstek stałych- bo filtr węgla aktywnego to chyba to samo...

Tak - montowało. Sam takowy posiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ja się nie znam dlatego zapytałem na forum. a dzwonilo szklaneczkami i dalej dzwoni, i nie wiem co to jest, nie moge jakos tego zlokalizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ja się nie znam dlatego zapytałem na forum. a dzwonilo szklaneczkami i dalej dzwoni, i nie wiem co to jest, nie moge jakos tego zlokalizowac.

Nad filtrem powietrza takie małe ustrojstwo wydaje stukot - jest to właśnie filtr węgla aktywnego. Jak stuka to znaczy ze działa. Redukuje on m.in. opary w układzie paliwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie, a nie znacie się, to ustrojstwo co stuka nad filtrem to jest zawór elektromagnetyczny.

Pozycja nr.1

1f68957d587866bf.jpg

I koledze DENVECO radzę jak najszybciej jechać do mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_ sądzisz ze to szklanki?? i to cie z czesciami i robocizna kosztowalo 700zł??

U mnie były to szklanki ale czy u Ciebie jest to samo tego nie wiem-objawy trochę podobne I wszystko kosztowało mnie właśnie gdzieś coś koło 700zł

A jak pisze Adecneo ten zawór elektromagnetyczny chyba nie stuka tylko tak szybko klika (podobnie jak wtryskiwacze w instalacji LPG) - jak się mylę niech mnie ktoś poprawi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie, a nie znacie się, to ustrojstwo co stuka nad filtrem to jest zawór elektromagnetyczny.

Pozycja nr.1

Jak sie nie znamy... wszystko sie zgadza - zawór elektromagnetyczny z węglem aktywnym (N80)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...