Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Bremse Licht


Soth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy, zauważyłem, że po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu pojawia się napis BREMSE LICHT, który gaśnie po wciśnięciu pedału hamulca. Dzisiaj do napisu doszedł trzykrotny sygnał dźwiękowy i zapalił się symbol niesprawnego układu hamulcowego. Wszystko zniknęło po wciśnięciu pedału hamulca i pokazał się napis "OK". Zaznaczam, że żarówki stopu mam sprawne. Czy jest to normalny objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie jest to normalne nie powinno sie takie cos zaswiecac powinno byc odrazu "ok"

sprawdz poziom płynu hamulcowego moze jest za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu hamulcowego, czy nie skończone klocki z przodu (przód ma czujniki zużycia), lub nie łączy któraś żarówka (zaśniedziałe styki) i dopiero po przyłożeniu napięcia reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łączy któraś żarówka (zaśniedziałe styki) i dopiero po przyłożeniu napięcia reaguje.

to może być to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pablo, przeczytałem wątek i muszę powiedzieć, że też spotkałem sie z poglądem, że wyświetlanie napisu BREMSE LICHT i wciśnięcie pedału hamulca to element diagnostyki świateł stopu. Więc może jednak tak musi być ? Dla świętego spokoju sprawdzę jeszcze żarówki w weekend ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie trzeba przepatrzyc cały układ zarówek stopu. najlepiej kazdą wyciągnąc i przeczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię, ale kurczę czasu mało i jakoś nie mogę się do tego zabrać Zrobię to w weekend

:good: powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem przekręcam kluczyk i mam ten denerwujący napis BREMS LICHT po naciśnięciu hamulca gaśnie i już się nie pojawia, do następnego uruchamiania silnika oczywiście. Po kupnie auta napis świecił cały czas ale sprawdziłem żarówki od stopu i jedna nie łączyła, wymieniłem z obydwu stron i teraz jest jak jest. Dodam tylko że przed wymianą miałem żarówki jednowłóknowe a zmieniłem na dwuwłóknowe. Dlaczego zmieniłem? dlatego bo styk w obudowie lampy nie jest na środku tylko z boku i dlatego łepek żarówki jednowłóknowej (który jest na środku) słabo łączył, dochodziło do iskrzenia i z czasem żarówka całkowicie straciła połączenie, natomiast żarówka dwuwłóknowa ma 2 łepki i jeden z nich idealnie pasuje do styku w obudowie lampy.

Nie wiem jakie żarówki powinny być założone ale te mi dobrze pasują i dobrze łączą, co nie zmienia faktu że komunikat wyświetla się na starcie.

Macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie w żarówkach dwuwłóknowych są dwie różne moce, jedna od pozycyjnych 5W a druga od stop 21W i może tak sobie myślę że akurat ten styk od 5W jest aktualnie podpięty pod instalację i dlatego samochód odczytuje zmniejszony pobór prądu i wywala komunikat. Ale to jest tylko gdybanie i taka tam koncepcja :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem podczas zakładania żarówek i obydwie podpiąłem tam że łączy ten styk na 21W poza tym nie bardzo da się włożyć odwrotnie bo nie pozwalają na to te małe łepki wystające z okucia żarówki, które zapobiegają wysunięciu jej wysunięciu (jeden jest wyżej, drugi niżej więc pasują tylko w jednym ustawieniu)

Ale czy na pewno takie żarówki mają być w światłach stopu?? pytam bo tak jak pisałem miałem inne i sam je wymieniłem bo według mnie stare nie pasowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację że tak ma być nie mam pojęcia bo nigdy wcześniej nie miałem styczności z audi i może po prostu trzeba uruchamiać silnik z wciśniętym hamulcem... chociaż przyznam że trochę mnie to irytuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...