Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Bremse Licht


Soth

Rekomendowane odpowiedzi

Może i masz rację że tak ma być nie mam pojęcia bo nigdy wcześniej nie miałem styczności z audi i może po prostu trzeba uruchamiać silnik z wciśniętym hamulcem... chociaż przyznam że trochę mnie to irytuje!!!

Powinieneś się cieszyc, ze do tego jeszcze nie piszczy :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być jest to sprawdzenie inspekcja świateł "stop" (jak napis się pojawi to wciskasz pedał hamulca i powinno wyświetlić się OK). Poczytajcie w linku, który umieściłem na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być jest to sprawdzenie inspekcja świateł "stop" (jak napis się pojawi to wciskasz pedał hamulca i powinno wyświetlić się OK). Poczytajcie w linku, który umieściłem na pierwszej stronie.

Dokładnie, mi też się tak wydaję. W ten sposób są sprawdzane światła stopu. U mnie tak jest i u mojego brata, który jeździ Audi 100 S4, po naciśnięciu pedału hamulca wyświetla się OK i znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca się zgodzę że tak ma być bo jak kupiłem auto, komunikat świecił i też sprawdzałem światła i wszystko jest poprawnie, to znaczy światła świecą normalnie ( stop ) potem na długo komunikat zniknął i nic nie dawało znać że coś jest nie tak i teraz od nie dawna świeci z powrotem, ale i to nie zawsze. przy jednym zapaleniu wyskakuje, przy drugim wyskakuje a przy trzecim już nie, więc komunikat nie pojawia się regularnie co świadczy o tym że jednak jest to komunikat informujący o jakimś problemie - tak mi się to widzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca się zgodzę że tak ma być bo jak kupiłem auto, komunikat świecił i też sprawdzałem światła i wszystko jest poprawnie, to znaczy światła świecą normalnie ( stop ) potem na długo komunikat zniknął i nic nie dawało znać że coś jest nie tak i teraz od nie dawna świeci z powrotem, ale i to nie zawsze. przy jednym zapaleniu wyskakuje, przy drugim wyskakuje a przy trzecim już nie, więc komunikat nie pojawia się regularnie co świadczy o tym że jednak jest to komunikat informujący o jakimś problemie - tak mi się to widzi :)

No dobra a ja zakupiłem auto i palił się cały czas komunikat. Gdy popatrzyłem na światła stopu rzeczywiście nie paliła się jedna żarówka. Przeczyściłem styki, wymieniłem żarówkę i teraz po naciśnięciu pedału hamulca znika komunikat i pojawia się OK. Ja widzę to tak, że jest to układ diagnostyczny bo gdyby coś było nie tak to na pewno coś by się pojawiało lub był by jakiś sygnał dźwiękowy.

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem, bo komunikat długo nie występował tylko świeciło się od razu "ok" a teraz komunikat się pojawia i choć sprawdzałem światła stopu to nie sprawdzałem jednak styków na żarówkach i możliwe jest faktycznie tak jak ktoś to wcześniej wspominał, że choć światła świecą to jednak może być iskrzenie na jakiejś żarówce i stąd ten komunikat. Bo przecież piszą niektórzy że po przeczyszczeniu styków komunikat znikł i się nie pojawia a skoro fis coś wywala to moim zdaniem musi być coś nie tak - no ale zanosi się na to że jednoznacznej odpowiedzi chyba nie znajdziemy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System, w którym Bremse Licht zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po wciśnięciu stopu (test świateł stop) funkcjonuje z powodzeniem np. w volvo v40. Może w twoim przypadku to kwestia modelu fisa lub jego zakodowania :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System, w którym Bremse Licht zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po wciśnięciu stopu (test świateł stop) funkcjonuje z powodzeniem np. w volvo v40.

W polonezie mojego ojca też jest takie coś :> po przekręceniu kluczyka zapala się znaczek hamulca na desce, jak naciśnie się pedał hamulca to gaśnie, jeśli będzie spalona żarówka to nie zgaśnie.

A w mojej niuni tego nie ma :confused4:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System, w którym Bremse Licht zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po wciśnięciu stopu (test świateł stop) funkcjonuje z powodzeniem np. w volvo v40.

W polonezie mojego ojca też jest takie coś :> po przekręceniu kluczyka zapala się znaczek hamulca na desce, jak naciśnie się pedał hamulca to gaśnie, jeśli będzie spalona żarówka to nie zgaśnie.

A w mojej niuni tego nie ma :confused4:

Pozdrawiam.

tak, ale w polonezie Twojego ojca pokazało się to po jakimś czasie użytkowania i jest to skutek ubocznydziałania popmy a nie dotyczy żarówek...

a odnośnie wskazania Bremse licht warto spojrzeć na akumulator... w b6 przy złym działaniu akumulatora pokazuje ikonę hamulców, jest to trochę niedorzeczne, ponieważ ikona akumulatora też istnieje... ale uwierzcie mi tak jest, warto podmienić aku i zobaczyć czy dalej tak jest...

pracy nie ma za wiele. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi się widzi że to coś będzie nie tak - choć tak jak koledzy pisali po naciśnięciu hamulca komunikat znika i pojawia się ok - aku mam 60 i ma on może ze dwa tygodnie a komunikat pojawiał mi się jeszcze na starym aq nie regularnie - jednak ostatnimi czasy zaczął pojawiać się przy każdym uruchomieniu i nawet po wymianie aq nie znika tylko przy każdym uruchomieniu dudni więc aq można wykluczyć bo był sprawdzany jak go brałem w sklepie i dalej chyba w ciemno zaczne wymieniać płyn hamulcowy i wszystko co może mieć związek z hamulcami bo cudów nie ma - chyba - :mysli:[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 12:34_________________________________________________odświeżam temat bo zagadka tajemniczego komunikatu została rozwiązana i jest to bez wątpienia brak lub spalona żarówka a w moim przypadku była to spalona tylna żarówka przeciwmgłowa której raczej rzadko się używa i rzadko się sprawdza - po wymianie komunikat odszedł - więc jeśli macie ten komunikat przeglądnijcie dobrze światła bo na pewno jest coś nie tak :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywala ten komunikat nagle w czasie jazdy... :(

Po chwili znika. Jutro zacznę od sprawdzenia tych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie koniecznie będzie to żarówka, zwłaszcza jak ci wywala podczas jazdy - może to być też już płyn hamulcowy do wymiany i może też być aq - i jeszcze tam pare rzeczy - wszystko jest uzależnione od tego kiedy ci się to pojawia - bo jeśli tak jak piszesz to może to być coś poważniejszego - ale rzecz jasna nie chce cię straszyć, bo może to też być jakiś banał - ale tak jak wspominałem istota komunikatu polega na tym kiedy się on pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moja fura nie miała standardowo 3 stopu, został dorezany i tak sie zastanawiam czy teraz jest sens zakładać licznik z fisem skoro ten alarm z układem hamulcowym jest taki czuły, no bo tak na logike 3 światło stopu bierze prąd z jednej z standardowych żarówek stopu, jednoczenie zabierając jej napięcie na rzecz dodatkowych żarówek, :mysli: teraz mam zwykły licznik i żadnych alarmów na liczniku, ale jak dorezam se fisa i się okaże że bede miał jakieś choinki na wyświetlaczu albo jeszcze nie daj boże piski jak przy rezerwie to sie chyba pochlastam, kuźwa to wkońcu audi a nie jakiś poldek a 3-ciego stopa sie na pewno nie pozbędę! Licznik już kupiony czeka na rezanko ale się zastanawiam czy warto tracić nerwy :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie koniecznie będzie to żarówka, zwłaszcza jak ci wywala podczas jazdy - może to być też już płyn hamulcowy do wymiany i może też być aq - i jeszcze tam pare rzeczy - wszystko jest uzależnione od tego kiedy ci się to pojawia - bo jeśli tak jak piszesz to może to być coś poważniejszego - ale rzecz jasna nie chce cię straszyć, bo może to też być jakiś banał - ale tak jak wspominałem istota komunikatu polega na tym kiedy się on pojawia

No właśnie dziś jechałem do pracy i nic mi się nie zaświeciło... Ciężko mi na razie to rozgryźć kiedy to się zapala. Na razie zapaliło się tylko dwa razy i teraz cisza... Zobaczymy dziś jak będę wracał z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...