Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Błąd 18265


pbbambus

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia kilka razy skrzynia weszła w tryb serwisowy. Zwłaszcza po przejechaniu paru km a po wyłączeniu i włączeniu pracuje normalnie.Ten Kod na VAG 18265 znajduje sie w skrzyni biegów - po skasowaniu sie znów pojawił a pod spodem jest napisane p1857-35-10 sporadycznie. Co to może być? Dziękuje!

dodam, że błąd występuje zawsze po przejechaniu paru km. Po wyłączeniu i zapaleniu silnika problem znika i jest ok.

gdzieś wyczytałem ze może to oznaczać pompę wtryskowa proszę o pomoc

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy czasem woda nie dostała się do ECU (komputera :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na początku czy ECU ma czysto, sucho i pewnie :>

Bo myślę, że to jest przyczyną błędów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wyczytałem, że ten błąd jest spowodowany wadliwie działającym przekaźnikiem nr 109, spróbuj go podmienić na inny albo ten stary rozbierz i popraw lutownicą luty na jego płytce drukowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może w ecu silnika masz błąd obciązenia alternatora?? alternator jak fiksuje też moze siać błędy w sterownikach :decayed:

Dokładnie, padł czujnik temperatury zasysanego powietrza a skrzynia wpadła w tryb awaryjny,najpierw pozbyłem się usterki w ecu silnika a później wykasowałem ze sterownika skrzyni i po problemie.Tu wygląda na podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze to pompa wtryskowa powiedziałem mechanikowi żaby ja wymontował i oddam do sprawdzenia i gościu który mi ja regenerował stwierdził ze tłoczek w pompie jest padnięty a do tego jeszcze przekaźnik pompy padł całkowicie ze go wymienić i gościu poszedł mi po kosztach i 2200 pozdrowienia dla wszystkich dzięki za wszystkie rady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdził ze tłoczek w pompie jest padnięty a do tego jeszcze przekaźnik pompy padł całkowicie ze go wymienić i gościu poszedł mi po kosztach i 2200

tłoczek jest padnięty :wink4:,

przekaźnik pompy - a to dobre - niech pokaże który to :shocked:

no i rarytas na koniec :

poszedł po kosztach i 2200 złociszy :gwizdanie:

i tak się objawia wmanewrowywanie niczego nieświadomych klientów przez "mechaników" :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...