Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tempomatem


rafik5544

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z tempomatem otóż,podczas jazdy np 80 km/h chce włączyc tepomat,probuje i tak i tak ale on nie reaguje,na komputerze nic mi nie wyswietla ze jest jakis blad ale tez nie wyswietla ze tempomat jest włączony,moze ja zle to robie ale jesli nie to gdzie moze lezec problem:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp do VAGa możesz sprawdzić czy manetka działa (przyciski) i czujnik hamulca i sprzęgła...

Odpalamy VAG-a

Wchodzimy w
[01 engine] - silnik ... czekamy na odczyt wszystkich wartości...
Wbieramy [08 Means Block] - wartości mierzone,
wybierz kanał 006 [GO]
W drugim okienku powinny być widoczne trzy zera (000)
Po wciśnięciu pedału sprzęgła oraz hamulca zera powinny zamienić się w jedynki (naciskając samo sprzęgło zmienia się pierwsze zero, naciskając hamulec dwa ostatnie zera) ; czyli naciskając równocześnie sprzęgło i hamulec wyświetlona wartość to 111

W przypadku gdy wartości się nie zmienią, jest "walnięty" czujnik położenia sprzęgła lub hamulca.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Checking_Cruise_Control_using_Measuring_Values#Checking_Cruise_Control_using_Measuring_Blocks

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy warsztat potrafi to zdiagnozować bo najczęściej komputer nie pokazuje żadnych błędów ale na bank do wymiany czujnik pod pedałem hamulca i czujnik pod pedałem sprzęgła. Przerabialem to kilka lat temu.

Wysłane z mojego SM-A700F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega kamil- vag napisał należy sprawdzić czujnik sprzęgła i hamulca, u mnie po wymianie tych czujników okazało się, że manetka nie załącza układu więc to proponuje również sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...