Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Back to the VAG. Unfortunately :-)


soolek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórzy wiedzą, od 5 lat jeżdżę Bawarką

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/148234-inne-zgrzeszylemale-dobrze-mi-z-tym-audi-killer/

(auto na sprzedaż, link na końcu wątku).

Auto mega mi odpowiada. RWD + prowadzenie + cały klimat marki to jest coś co jest chyba stworzone dla mnie.

Jak tylko kupiłem to auto i przez kolejne kilka lat zapierałem się, że kolejne też będzie BMW.

W auto cały czas wkładałem kasę, raczej więcej niż mniej, bo miałem zamiar pojeździć tym autem kolejne kilka lat.

Ale jak średnio co roku, znowu zacząłem myśleć o zmianie.

W firmie pojawiła się okazja do kupienia 4letniego Focusa TDCI za bardzo dobrą kasę. Sprawdzone auto, z pełną historią. Grzechem było nie wziąć. Niestety, nie byłem jedynym chętnym ... rzut monetą i ... na szczęście (jak się okazało) nie stałem się posiadaczem Focusa.

W tym samym mniej więcej czasie wpadł na miesiąc inny służbowy Focus i trochę mi się spodobała jazda nowym/nowszym prostym autem, które przejedzie przez każdego śpiącego, wjedzie na każdy krawężnik.

Pomyślałem, że czas odpocząć na chwilę od twardszego i niskiego zawieszenia i kupić typowy dupowóz, o którego jakoś specjalnie nie będę się musiał troszczyć.

No i się zaczęło...

Najpierw szukałem auta do ok. 35 tyś. Kombi, raczej z dieslem. Najlepiej wypadał tu Focus. Szukałem, szukałem i ... wszystko poleasingowe, przebiegi 150 w górę w 3-4 letnich autach.

Niby auta świeże, ale jak przyjdzie wymienić sprzęgło/dwumas + niesławne wtryski fordowskie to na dzień dobry kupa kasy idzie.

W tym czasie Żona w TV zobaczyła reklamę TIPO za 45 tysi i ... kupmy nowe auto za tyle (Tak. Bardzo budżetowe auto w sedanie - fujjj. Ale było na tapiecie).

Pomysł oczywiście podłapałem i ... jak zobaczyłem przewidywane wyposażenie wersji za 45 tysi (2 poduszki tylko) to ... dałem sobie spokój.

Ale chęci na nowe auto już nabrałem.

Ze względu na ograniczony budżet poszedłem najpierw do Kii, obejrzeć Ceeda SW 1.4 za 55 do wzięcia (Koniec roku, więc wyprzedaż). Auto ładne, fajne, ale nawet w silniku 1.6 PB 135 nie jedzie kompletnie. A przynajmniej sprawia takie wrażenie.

Hmmm. To już bardziej podoba mi się Focus. Poszedłem do Forda i jakieś tam podstawowe wyposażenie za 66 tyś. do wzięcia. Klimat tego auta mi bardziej odpowiadał od Ceeda.

Hmmm. Skoro już jesteśmy na tym pułapie, to Żona mówi "podoba mi Kaszkaj".

Hmmm. Fakt. Fajne auto. Kiedyś jeździłem jedynką w dieslu 130 KM i nawet dawało radę.

No to jazda próbna. Naprawdę fajne auto. Za 80 kilka tyś. można fajnie wyposażone auto wybrać. Nawet silnik 1.2 115 KM PB jedzie sprawnie po mieście.

Ale ... od 140 km/h nie dzieje się nic (a trasy robię regularnie). Bagażnik 400 l - śmiesznie mały. Pod podłogą jeszcze kupa miejsca ale wysokości podłogi nie zmienisz, więc cholernie nie praktyczny.

Odpada.

No i wtedy wpadła mi w oko oferta nowego Leona ST, z firmy leasingowej ale z zerowym przebiegiem (nie doszedł do realizacji jakiś kontrakt i było kilka sztuk na sprzedaż).

Niestety, zanim Żonę urobiłem, to oferta się skończyła ale chęć pozostała.

Wykonałem trochę telefonów po Polsce, od słowa do słowa, od znajomego do znajomego i okazało się, że jeden dealer jest w stanie załatwić taki egzemplarz jak chcę w dobrym pieniądzach, więc ...

Ponad tydzień temu wpadło takie oto auto:

Seat Leon ST (kombi) w wersji FR z motorem 1.4 TSI ACT 150 KM (oczywiście najpierw miało być 125 KM, ale ... jeden dealer wspomniał o 150 KM, więc znowu apetyt urósł. Dobrze, że się na Cuprze nie skończyło :grin: ).

Auto znalezione na stocku z rocznika 2015.

Fotki na razie tylko 3 szybkie, bo ciągle pada, nie ma kiedy uchwycić czystego auta:

https://www.dropbox.com/s/wbk5qgms0fylkbl/ST%20FR%201.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/2bkiiasa1kqdcv6/ST%20FR%202.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/oz4yq5zqckqzr5h/ST%20FR%203.jpg?dl=0

Może w weekend się jakąś sesję zrobi, także z pozostałymi Leonami z rodziny (Szwagier kupił miesiąc temu jedynkę TDI a Teściowa ma dwójkę od nowości :decayed: )

Leon, bo jest tego stosunkowo niedużo na ulicach, bo ładny, bo dobrze się czułem w poprzednich modelach.

ST, bo się przyzwyczaiłem do wygody pakowania i w hatchbaku czasami ciężko mi domknąć klapę.

FR - nie było innej opcji.

150 KM - bo apetyt rośnie w miarę jedzenia :naughty:

Silnik PB 1.4 TSI 150 ACT - czyli na pasku, podobno bez wad wieku dziecięcego, z odłączanymi 2 cylindrami (niektórzy mają spalanie jak w dieslach, zobaczymy jak u mnie).

Wersja FR czyli m.in.:

- Full LED

- inne zderzaki

- twardsze zawieszenie

- 4 tryby jazdy

- kubełkowe fotele, częściowo z jakąś eko(pewnie) skórą

- ścięta kierownica

- obszycia czerwoną nicią

- tempomat itd. itp.

- 8 głośników (może być)

- ściemnione szyby tylne

- szyby/lustra składane/zamykane/otwierane z pilota co nadal nie jest takie oczywiste w innych markach

- 17 calowe felgi

Dodatkowe wyposażenie:

Pakiet Techno+, czyli m.in.:

- duże radio Media System Plus (must have)

- kamera cofania (było w pakiecie, coś tam w tym widać przy parkowaniu)

- czujnik zmierzchu

- czujnik deszczu

- asystent pasa ruchu (stawia opór jak zmieniasz pas bez kierunku - raz pomaga, kiedy indziej wkurza)

- asystent świateł drogowych

- coming/leaving home/ściemniające się lusterko wsteczne

Pakiet zimowy:

- podgrzewane tyłki (Syna już mam, więc o jakość nasienia się specjalnie troszczyć już nie muszę :decayed: )

- spryski lamp

- podgrzewane dysze

Czujniki parkowania tył - dołożyłem w salonie, bo ciężko mi się już bez tego obejść. Nie są takie piękne jak fabryczne, ale nie wyglądają źle.

Auto wygląda dla mnie zaje.... Na pewno lepiej niż setki Focusów, Golfów, Octavii na każdym rogu.

Ma stosunkowo wysoką deskę rozdzielczą, co sprawia wrażenie siedzenia nisko (lubię to!).

Do tego 4 lata gwarancji lub 120 tyś. km sprawia, że przez cały planowany okres posiadania (5-6 lat) nie powinien raczej sprawiać kłopotów i wymagać nieplanowanych wydatków. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie, bo inaczej moje excellowe kalkulacje wezmą w łeb a Żona mnie za jajka powiesi :facepalm:

No i tak to właśnie wygląda.

Miało być BMW - jest Seat.

Miało być za 35 - jest ... za więcej (ale jak tak zazwyczaj miałem, tylko Żona nadal ciężko to znosi).

Auto lata przyjemnie. Spalanie mnie satysfakcjonuje (aktualnie 7,5 a jeszcze w trasie nie byłem). Mogło by być trochę twardsze. Niby jest, ale jak już zaczyna się pochylać w zakręcie to robi się trochę za miękko (Beemka była cały czas tak samo twarda).

Tunningów nie będzie. No chyba, że się rozwiodę :decayed:

No może malutkie - wpadnie na pewno oklejenie zderzaka a'la Cupra.

Myślę nad czarnymi relingami, grillem i ewentualnie znaczkami (spróbuję chyba PlastiDipem jak to będzie wyglądało).

Muszę rozkminić temat montażu siatki pionowej bagażnika, bo po BMW będzie mi pewnie tego brakowało przy wyjazdach urlopowych.

Chętnie bym zmienił koła na większe niefirmowe, założył Eibacha, dołożył porządne audio ale to jak już wspomniałem - najpierw trzeba byłoby rozwód ogarnąć, a na razie nie mam czasu na pierdoły :D

Z auta na razie jestem zadowolony i mam nadzieję, że tak zostanie.

A na koniec minusy, dość poważne:

- brak RWD

- nie BMW.

Ale może za kilka lat, szukając nowego auta budżet znowu wzrośnie razy dwa i uda się wyhaczyć jakieś 3er kombi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon ST jest fajny, naprawdę im się udał :kox: dla mnie ma tylko dwie wady.. szkoda, że nie czerwone :decayed: i szkoda, że nie DSG.

kolega ma od roku FR'a z tym silnikiem i jest bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Seacik i mi się akurat w tym kolorze bardzo widzi :) Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony rozważałem, bo najszybszy :P , ale na żywo w kombiaku nie robi takiego wow. Może jakby podziałał z czarnymi dodatkami, to wyszłoby lepiej.

Biały był na pierwszym miejscu, ale początkowo groził mi szary albo niebieski, bo ciężko było trafić odpowiedni egzemplarz na stocku, ale się udało.

A DSG - pojeździłem niedawno hybrydowym Aurisem i automat faktycznie bardzo fajna sprawa (CVT oczywiście porażka) ale rzadko stoję w korkach, ułamków sekund do setki urywał nie będę, więc darowałem sobie ten wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ułamków sekund do setki urywał nie będę
Tak, w 1,4 :decayed: Kolega miał golfa cabrio z tym silnikiem i go regularnie objeżdżałem Smartem :grin: Byl tak wściekły ze zapodał E93(330i).

Ogólnie bardzo ładne auto. Biały fajny, ale w LZ5F rozwala system w kompaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski fajny, ale do tego auta nie pasował. Miałem taki do wyboru i ... biały zdecydowanie lepiej, jak dla mnie.

Poza tym, tych niebieskich fajnych kolorów zaczyna się robić za dużo na mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty auta :) . Postarali się z Leon'em szczególnie z wersją hatchback ale kombi za dużo nie straciło na atrakcyjności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna zmiana :- )))

Co nowe to nowe. Wiem po sobie. 50kkm i tylko eksploatacja.

Ale żeby Stary Klubowicz fot nie wkleił normalnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary klubowicz się odzwyczaił od wrzucania fot. Poza tym na służbowym kompie mam poblokowane jakieś "cudowne" strony, więc ... ogarnie się porządnie po jakiejś sesji. Tylko ciągle cholera pada i pada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten seat jest mega fajnym autem.

Ktoregos razu zobaczylem go w galerii handlowej i od tamtej pory bardzo mi sie podoba.

Szkoda ze polityka vaga stawia seata tak nisko w hierarchii, co widac po systemach multimedialnych i wykonczeniu niektorych elementow ale auto ogolnie meeega udane. Na plus ceny wyposazenia

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seat miał być sportowy i ... wygląda pod tym kątem lepiej niż Golf.

Co do jakości, to do BMW/Audi czy nawet VW trochę mu brakuje, ale już w porównaniu z Focusem, którego rozważałem to nie widzę żadnych niedociągnięć.

A porównując to auto z np. Aurisem, to jest lepiej w mojej ocenie.

Generalnie auto jest całkiem fajne, tego co mi brakuje najbardziej to prowadzenia RWD/Beemki. Chyba nieprędko to przełknę. Za każdym razem jak potrzebuję szybciej pojechać to od razu mi mina rzednie :-(

Ale przy innych FWD mam to samo.

No i jeszcze kierownica powinna być grubsza, ciężej się kręcić, silnik jakoś brzmieć, wydech... :decayed:


No i miesiąc zleciał. 2000 km zleciało. Olej wymieniony. Kilka pierdół oczywiście do poprawki na gwarancji wynalazłem, a jakże.

Cześć poprawiona, część czeka na wymianę.

Auto lata, zaczynam się do niego przyzwyczajać i od nowa uczę się jazdy FWD.

Miał wpaść jakiś dobry wosk, ale jak nie pada, to brak czasu, remonty w domu itd. itp.

Beemka się jeszcze nie sprzedała, więc częściej ujeżdżam Beemkę.

A w Święta taka mini sesyjka rodzinna robiona pisanką:

1M 1.9 TDI 110 KM Szwagra

1P 1.9 TDI 105 KM Teściowej

5F Turbo 150 KM ( :decayed: ) mój

i

B5 1.9 TDI 110 KM+ moje Ex, obecnie szwagra.

2nSkArQ.jpg

LAWu7Gc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soolek - to tak naprawdę wyjścia z zakupem nie miałeś :grin: patrząc na flotę Hiszpanów :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, Beemka wyglądała na tym podwórku egzotycznie a jakiś Ford czy inna Kija beztemperamentnie :)

A teraz gorąca hiszpańska krew aż buzuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. To był dobry wybór. Dzisiaj, jak po miesiącu chyba umyłem, dojechałem na wigilię i jeszcze w miarę czysty był, to aż się miło patrzyło.

Ale po drodze powrotnej znowu będzie bury.

Ale dostałem od Mikołaja nowy siuwax do lakieru, więc na Nowy Rok zrobimy znowu czyściocha :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wsi taki leon lata , tylko że czerwony , bardzo fajne autko , powiem szczerze że przyciaga wzrok praktycznie za każdym razem ;) gratki zakupu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...