Skocz do zawartości
IGNOROWANY

napięcie akumulatora


bolo1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie akumulatora czasem rano mi szarpnie przy opalaniu rano tak jakby rozrusznik nie mial tego uderzenia do odpalenia. Po ładowaniu akurat ma 12 40. Rano tez tyle jest podczas odpalania napięcie spada w trakcie kręcenia rozrusznika do 9.8 . Podczas mrozów musiałem ładować bo słabo kręcił. Aku do wymiany? przymierzam się do zakupu Boscha s5 77ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki spadek napięcia podczas odpalania to normalne. Ile lat ma aku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku ma na pewno 8 lat jak nie więcej ja nie wymieniałem. U brata przy tym samym silniku spada do 10 45 . Z tego co wyczytałem ze jak spada poniżej 10 to do wymiany. Przy -15 ledwo kręcił i nie trzymał. Po paru dniach jak postoi to już gorzej kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli spadnie ponizej 9V na rozruchu to szrot....podjedz do zakladu ktory sie zajmuje AKU , oni maja sprzet i Ci przestetuja aku, ja bym sie wstrzymal jeszcze teraz jakos ze juz cieplo jest, i w razie czego kupil na zime o ile stan sie pogorszy :) Ja wymienilem aku a sie okazalo ze rozrusznik padniety byl :P I mam Bosha S5 w garazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie jak podladuje Aku tu pali na strzał bez problemów ale jak postoi ze dwa dni to już lekko tak szarpnie albo na dwa obroty odpala także chyba jego wina

nie wiem czy Aku nie mam oryginalne molla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku bankowo do wymiany, u mnie zużyty aku powodował błędy w sterowniku silnika, po wymianie czysto. Dla pewności skorzystałem ze sprawdzenia testerem w sklepie z akumulatorami, wynik negatywny przyspieszył decyzję o wymianie aku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...