Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerejestrowanie samochodu


Makos_9507

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje ,ale tylko w uzasadnionych wypadkach popartymi faktami ,co do kradzierzy i wykrywalnosci popieram cie w calosci ,wykrywalnosc tego procederu jest znikoma .co swiadczy o nieudolnosci polskiej policji ,,reasumujac polska to dziki kraj ,prawo swoje a ludzie i sluzby ktore je egzekwuja swoje ,taka zabawa w kotka i myszke ,ktora jest bezcelowa bo przerejestrowanie pojazdu to chyba okolo 200zl ,ja tak jezdze ,bo jezdze duzo ,i mam malo czasu ,wiec kombinuje w ten sposob jak sie wykpic od punktow karnych ,bo dzieki takiej sytuacji jest wiecej bramek do dzialan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że jak policja zabierze dowód trafia on do wydziału komunikacji tam gdzie poprzedni właściciel rejestrował pojazd. Można odebrać go osobiście trzeba mieć. Umowę kupna sprzedaży, kartę pojazdu, dowód osobisty i zaświadczenie wystawione przez policję o zabraniu dowodu. Wypełnia się wniosek o zwrot dowodu. Nic to nie kosztuje. Jedynie wycieczka do innego miasta zależy gdzie ktoś kupił auto :) ja na szczęście mam jak coś 60km :) Można to załatwić też korespondencyjnie tylko trzeba to wszystko wysłać im do WK + jeszcze jakiś papier z policji nie pamiętam jak się to nazywa. Zastanawia mnie tylko co w przypadku fotoradaru ? mandat gdzie przychodzi ? na tego co w dowodzie czy na tego na kogo jest OC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mandat gdzie przychodzi ? na tego co w dowodzie czy na tego na kogo jest OC ?

Na tego w dowodzie rejestracyjnym.

Dlatego przy sprzedaży auta jak najszybciej trzeba się zgłosić do wydziału komunikacji i ubezpieczyciela by potem uniknąć przykrych sytuacji związanych z wyjaśnianiem ,że auto nie należy już do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do widniejącego w dowodzie rejestracyjnym. Trzeba potem się tłumaczyć, że auto sprzedane i nie należy do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie fotoradu i fotki to wystarczy im napisac ze auto juz nie twoje,i dorzucic skan umowy sprzedazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko odkopię temat, ale jedno nie daje mi spokoju.. Jestem w trakcie wypełniania dokumentów na temat tego podatku i ceny rynkowej. Posiadam Audi A4 b5 1.9 tdi 2001 rok, kupiłem za 7500 tyś z przebiegiem 310k, do poprawek lakierniczych, do tego turbo do regeneracji. Czytałem, że cena rynkowa zależy od tego w jakim stanie kupiłem to auto (normalnie wynosi 14k). Pytanie brzmi : czy nie dopierdzielą się jak napisze cenę rynkową 7500? Przecież za 14k to ja mam w dobrym stanie A6 lub w praktycznie idealnym stanie b5..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko odkopię temat, ale jedno nie daje mi spokoju.. Jestem w trakcie wypełniania dokumentów na temat tego podatku i ceny rynkowej. Posiadam Audi A4 b5 1.9 tdi 2001 rok, kupiłem za 7500 tyś z przebiegiem 310k, do poprawek lakierniczych, do tego turbo do regeneracji. Czytałem, że cena rynkowa zależy od tego w jakim stanie kupiłem to auto (normalnie wynosi 14k). Pytanie brzmi : czy nie dopierdzielą się jak napisze cenę rynkową 7500? Przecież za 14k to ja mam w dobrym stanie A6 lub w praktycznie idealnym stanie b5..

Myślę, że nie... Zawsze przy zakupie jakiegoś sprzętu zagaduje i wpisują mi np 10 000 zamiast 15 000 i nigdy nie było z tym żadnych problemów, ich to w sumie chyba nie interesuje, znaczy się jeśli cena jest zaniżona w granicach rozsądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią że jeżeli cena odbiega o 30 % od ceny rynkowej to w czasie kontroli może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale sam rozsądek podpowiada, że ten rocznik za prawie 15k kupić to jest jak z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd Skarbowy sprawdzi notowania Eurotaxu, model, rocznik,wersja wyposażenia, przebieg, w umowie kupna sprzedaży powinny być zastrzeżenia odnośnie stanu technicznego pojazdu, jak był naprawiany to dowody zakupu części, zdjęcia samochodu w momencie zakupu, najlepiej mieć opinie rzeczoznawcy. Na ten czas mają inne wytyczne odnośnie kontroli więc jak minie 5 lat podatkowych i nikt życzliwy nie podkabluje to można spać spokojnie.

Edytowane przez Axel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy jest droższa jak sam podatek, no ale spróbuje, najwyżej przyjdzie powiadomienie o podwyższeniu.. A jakbym chciał dodać te zdjęcia jako dowód i paragony za naprawy, to normalnie dołączam je razem z wypełnionym formularzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzeję trochę wątek, zastanawia mnie co w przypadku stłuczki nieprzerejestrowanym autem zarówno z naszej winy jak i nie. Ubezpieczyciele robią jakieś problemy? Miał któś już taki przypadek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzeję trochę wątek, zastanawia mnie co w przypadku stłuczki nieprzerejestrowanym autem zarówno z naszej winy jak i nie. Ubezpieczyciele robią jakieś problemy? Miał któś już taki przypadek?

Pozdrawiam

Ubezpieczenie jest na VIN, nie na numer rejestracyjny, oczywiście jeśli przepisałeś ubezpieczenie na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedający szybko zgłosił sprzedaż w WK i ubezpieczalni ( co polecam wszystkim sprzedającym*) odpowiedzialność spada na kupującego (sprawcę).Liczy się nawet wpisana godzina zakupu,czego nikt nie robi.

*polecam robić to natychmiast,jak najszybciej po sprzedaży auta, by uniknąć takich właśnie sytuacji,wysyłania ksero umów,wizyt Policji itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...