Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śruba mocująca wahacze górne w zwrotnicy


xork

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam do was pytanie, czy zdarzyło się wam ukręcić tą śrubę (jak w tytule),bo mnie właśnie to spotkało.

Nie spodziewałem się tego kompletnie, zwykłym kluczem dł.ok 30cm i zważywszy na niewygodną pozycję niezbyt dużą siłą.

Samą śrubę kupiłem w ic za jakieś 12 zeta, niby Lemforder...ale takiego zaskoczenia dawno nie przezyłem...no #$@#$$ szlak mnie trafi.

Mam tylko nadzieję że z wybiciem pozostałej części pójdzie łatwiej niż z poprzednią

Edytowane przez xork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz sposób na wyciągnięcie tej urwanej śruby

Edytowane przez maniekaudia4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale to właśnie od drugiej strony się urwała razem z nakrętką przy dokręcaniu (nowej śruby),zupełnie jakby z ołowiu ją zrobiono.

Edytowane przez xork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba ją wybić. Jeśli została śruba spróbuj nią pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: chodziło o to że zupełnie nowa śruba miała taką małą wytrzymałość , a nie jak ją wybić wykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu a pomocy żadnej - zasadniczo jeśli wahacze do śmieci to palnik tylko pomoże - jak chcesz ratować to wiertło 10 mm dobrej jakości, cierpliwość i wiertarka. Palnik oczywiście po wyjęciu całego bajzlu z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertlo kobaltowe rzadne inne nie da rady probuj wybijac bo bedziesz mial masakre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze gdzieś widziałem jak facet wiertarką z młotem udarowym wybijał urwaną śrubę starym wiertłem SDS. Całkiem nieźle mu to szło. Właśnie od tej strony gdzie jest nakrętka jest ładne dojście.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

tutaj masz sposób na wyciągnięcie tej urwanej śruby

https://www.youtube.com/watch?v=7CocoD1wu7k

Do tego sposobu dodałbym łożysko oporowe ktore kosztuje 4 zeta zeby lżej się nakretka obracała [emoji4]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat a właściwie zapytam apropo urweanej śruby wie ktoś jak wykręcić urwaną śrubę z góry mocującą całego mcersona (w nadkolu od góry jedna z trzech), jajtrudniejsza bo brak dostępu przez zasłonięcie od spodu wahaczem górnym przednim? Jak mówił towarzysz "Pomożecie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...