Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Patologia 1.8 ADR


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy rano odpalam auto obroty wchodzą na ssaniu na 1200 po chwili spadają na 300 i szarpie cala buda jak by auto miało zgasnac, wciskam pedal gazu to cos go blokuje i prawie w ogóle nie mogę gazowac. Czy to może miec znaczenie z uszczelka pod kolektorem wydechowym czy może przepustnica wywalona? Wszystko co jest pod maska zostalo wymienione uszczelki gumy wszystko inne tez wymienione, mysle ze może się paliwo cofa do zbiornika i nie zdąży pompka napompować przy odpalaniu i cos go dlawi, wymienie na czasie regulator ciśnienia paliwa i zobaczę czy cos da, przepustnica ma cos do porannego odpalania i do obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz pb w zbiorniku? przepustnica była czyszczona i adoptowana? vag pokazuje błedy? odpalales na zakreconym lpg? temperature silnika wskazuje dobrą? sprawdź też temp na panelu klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całe pół zbiornika PB, ostatnio pokazało zbyt bogata mieszanka paliwa, przepustnica czyszczona adoptowana, nie odpalałem na zakręconym lpg bo nie wiem co zrobić, żeby było dobrze, temp silnika dobra, nie mierzylem na klimie bo też nie wiem jak to zrobić

Rano nie mogę dodać gazu bo coś blokuje pedał gazu i nie za bardzo da się przygazować..

Usterka elektryczna w układzie prądowym - sonda - sonda pokazywała od 0,7 do 1V

Sterownik przepustnicy - to nie wiem o co chodzi...

Błąd na przepływomierzu też był - wymieniłem na oryginalny używany, oczywiście zrobiłem autokalibrację na gazie bo inny przepłyowmierz i inne ustawienia.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z instalacja lpg?? nie masz za bogatej mieszanki? weze od podcisnienia cale?? sprawdz przy przepustnicy jest ich kilka i jakis mogl sparciec i zasyssac lewizne, jednak sprawdz instalke lpg czy nie ma bledow i obczaj co z mieszanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg żadnych bledow, instalacja ma 2 miesiace takze weze nowe, a byl waz sparcialy od przpustnicy to go wymienilem, na razie odpalam i dziala git ale jak przelaczy na gaz to cos nie równo dziala i tego teraz nie mogę ogarnac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo byc może instalacja była strojona ze sparcialym wężykiem, niestety taka błahostka działa na całe podciśnienie w aucie czyli także na te w instalacji LPG, jedz do gaziarzy i powiedz że jest coś nie tak,masz gwarancję, a jak nie da rady to będziesz musiał im zapłacić za regulację bo na stabilnym podciśnienie(po wymianie przewodu od przepustnicy)są inne parametry i inna mieszanka LPG,takze reset kompa PB, adaptacja przepustnicy, z 50 km na benzynie i jedź do gazownikow..miałem tak samo, tylko że sam reguluje LPG;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kalibrację po wymianie przepływomierza i po wymianie tego wężyka od przepustnicy, ale chyba nic to nie dało ;p

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odlaczyles akumulator na noc? Obowiązkowo bo inaczej cała akcja na nic, musisz zresetować korekty komputera ECU, właśnie poprzez odłączenie aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...