Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak świateł przeciwmgielnych tylnych


fenri95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie świecą mi przeciwmgielne tylne.Bezpiecznik sprawny, żarówki też. Przycisk światła przeciwmgielnego się podświetla a na lampach tylnych nie ma napięcia pod żarówka przeciwmgielną. W czym może tkwić probłem? Autko zostało sprowadzone z Niemiec tam był też założony hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego zacząłem i jest wporządku

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której strony sprawdzałeś to napięcie. Patrzę na schemat i ewidentnie wynika że prawa tylna żarówka jest niepodłączona, może tam sprawdzałeś. Trzeba pamiętać że tylna żarówka przeciwmgielna jest tylko jedna - po lewej stronie w wersji dla kierownicy po lewej i wice wersja dla anglików. Swoją drogą ciekawe, w a6 c5 był obie podłączone, nie było różnicy cz anglik czy nie... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z obu stron i nie ma napięcia;/ Autko sprowadziłem z hakiem może tutaj jest cos przerabiane?

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przełącznik. Może ktoś podpicował i wsadził inny. Ja Kupiłem od EXEO przełącznik świateł i mam dokładnie identyczny objaw. Wkładam swój od A4 b6 i włączają się halogeny i przeciwmgielne, natomiast wkładam od EXEO i mimo, że przełącznik jest identyczny to różni się jedną literą podświetlają się diody od świateł a jest lipa i nie zapalają się. Wymontuj przełącznik i sprawdź jaki ma numer - to na pierwszy rzut. Druga sprawa, dowiedz się które piny odpowiadają za światła przeciwmgielne i w kostce kabelkiem zmostkuj. Jak zadziałają to znaczy, że do wymiany przełącznik.

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik wygląda na orginalny, Musze całą konsole rozbierać żeby wyjąć przełącznik ? Czy jest na to jakiś inny sposób.

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tez jest oryginalny od exeo ;) zdejmij klapkę bezpiecznikow zobaczysz tył włącznika. Wciśnij pokrętło włączania świateł i przekręć do oporu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Teraz wypchnij go od tyłu przez zdjętą klapkę bezpieczników. Sprawdz numer. Wklej tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze coś chyba z przełącznikami jest nie tak. Nacisnę przednie przeciwmgielne świecą przednie przeciwmgielne,załącze tylnie to załączają sie przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie dopatrzyłem że temat dotyczy B5, pisałem o B6 :wink:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zdemontować konsole żeby sie do tego dostać? Autko sprowadziłem z niemiec ma haka może ktoś coś próbował kombinować z tymi swiatłami. Hak niby orginalny mam na to jakis tam papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, rozbierz gniazdo podłączenia przyczepy, tam jest taka blaszka która rozlacza światła przeciwmgielne w aucie a uruchamia światło w przyczepie. Ta blaszka może być zawieszona, podegnij ja i światła powinny zaswiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tej blaszki w gnieździe nie było. Wybebeszyłem bagażnik i po prostu do wtyczki pod przeciwmgielne podprowadziłem przewód zasilający przeciwmgielne w gnieździe przyczepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...