Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Windows 8 do Windows 10


Rekomendowane odpowiedzi

Widać że jesteś znawcą :) A może potrafisz znaleźć przyczynę?? Bo programiści w SEE rozkładają ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni powinni dostosować swój soft do innego, więc ja za bardzo nie pomogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zrobiłem aktualizację i nie jestem zadowolony

stało się to czego się obawiałem, wszystkie zdjęcia zniknęły :facepalm: usunęło też niektóre aplikacje gdyż win 10 ich nie obsługuje, pozatym system się uruchamia jak w średniowieczu

pewnie ja coś zjeba*em ale lekko się wku*wiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni powinni dostosować swój soft do innego, więc ja za bardzo nie pomogę...

No przecież soft działa, program działa bez problemu. Tylko Win 10 wyłącza klucze USB po pewnym czasie, nie wiem ile razy mam to jeszcze pisać. Więc co jest producent oprogramowania winien że system ma sterowniki ale je odłącza, do momentu kiedy nie wyłączy to wszystko działa!! Ot taka fanaberia MS!

właśnie zrobiłem aktualizację i nie jestem zadowolony

stało się to czego się obawiałem, wszystkie zdjęcia zniknęły :facepalm: usunęło też niektóre aplikacje gdyż win 10 ich nie obsługuje, pozatym system się uruchamia jak w średniowieczu

pewnie ja coś zjeba*em ale lekko się wku*wiłem

Ale dostaniesz w gratisie inne programy, których nie można usunąć i się instalują same:

- Filmy i TV,

- Finanse,

- jakieś sklepy, kalendarze i inne.

Możesz niektóre z nich usunąć, ale na drugi dzień się instalują same i znowu masz. Wyłączyłem aktualizacje ale one i tak wróciły.

W 7 miałem pełną kontrolę co system robi tak tutaj nie, robi i instaluje sobie co chce, bez mojej wiedzy. A po aktualizacji tylko Cię informuje że komputer zostanie uruchomiony ponownie. Już kilka razy byłem na spotkaniu i po powrocie miałem odpalony system od nowa bez zapisanych zmian to co miałem pootwierane. On jest zupełnie poza kontrolą.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam 3 grosze.

Win 10 wypuścili za darmo, bo oto chodziło MS, żeby im przetestować to co stworzyli, każdy co zainstalował jest tzw. "beta testerem", bo jak nie kto jak nie użytkownik może namieszać najwięcej. Natomiast oni cały czas ściągają sobie logi z waszych poczynań i wypuszczają kolejne łatki jak im coś nie zagra. Także nikim to zrobią dobrze, aby to fajnie zagrało jak np. 7 to troszkę jeszcze trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób można wrócić do win 8.1?

dla mnie ta 10 to porażka, włącza się 5 min, wszystkie zdjęcia poszły się je*ać a wielkiej różnicy co do 8.1 nie widzę.

a wyświetla się jakiś komunikat, że jestem zalogowany na profilu tymczasowym i dlatego nie mam dostępu do zdjęć tylko, że loguję się jak zwykle w win 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w jaki sposób można wrócić do win 8.1?

W opcjach jest,że masz miesiąc czasu na powrót.

Ja zaktualizowałem tego nowego lapka do dziesiątki.

Trwało to baaaardzo długo.

Jak pisałem lapek nie dla mnie,więc niech się ktoś inny męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba wracam do 8.1 no chyba, że ktoś ma pomysł jak uzyskać dostęp do zdjęć, filmów które miałem na 8.1?

zdjęcia robione kamerą z laptopa np, są dostępne ale inne już nie

aaaa i nie mam pewności, że jeśli wróce do 8.1 te zdjęcia tam będą :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba wracam do 8.1 no chyba, że ktoś ma pomysł jak uzyskać dostęp do zdjęć, filmów które miałem na 8.1?

zdjęcia robione kamerą z laptopa np, są dostępne ale inne już nie

aaaa i nie mam pewności, że jeśli wróce do 8.1 te zdjęcia tam będą :facepalm:

Pewnie przy aktualizacji nie zaznaczyłeś opcji "Zachowaj moją zawartość"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm myślę, że nie tu jest problem

coś ewidentnie jest nie tak, system uruchamia się zdecydowanie za długo, wyskakują komunikaty

"zresetowano domyślne ustawienia aplikacji do wersji Microsoft Edge"

a i co oznacza że jestem zalogowany w profilu tymczasowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy się dzieją, ale tylko u niektórych.

U mnie chodzi idealnie, wszystko super, włącza się szybko itp. a u kolegi jak chce wyłączyć komputer to się uruchamia ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachalność z jaką pojawia się namowa do instalacji WIN 10 jest porównywalna do spamu reklamowego. Od czasu przyjeścia z XP na Vistę jestem ostrożny przy przechodzeniu na kolejne wcielenia WIN z uwagi na problemy jakie rodzi nowy niedopracowany system. Kto ma jeden komp w domu i nic ważnego na nim nie ma ani na nim nie pracuje może sobie robić takie eksperymenty. Widzę w wielu firmach pracę na XP i jakoś im nie śpieszno do zmiany oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście udało się wrócić do win 8.1 wszystko wróciło do normy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na kilku laptopach i żadnych problemów. Fakt długo robi,ale nigdy niczego nie usuneło,wszystkie pliki i programy na swoim miejscu. U mnie uruchomienie jakieś 15s(a nie mam dysku SSD tylko 1TB+8GB SSD jako bufor). Odkąd mam(od samego początku jak można było instalować)żadnych problemów. 2 albo 3 razy tylko nie działał przez chwilę przycisk start. I to tyle.

Jedynie kilka gier mi nie chodzi pod 10,ale i tak nie mam tyle czasu już na granie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to u mnie problemem było "uszkodzenie" konta użytkownika podczas instalacji win 10, moje konto użytkownika nie działało prawidłowo po instalacji i automatycznie logowało na profil tymczasowy z którego nie masz dostępu np. do zdjęć...

po powrocie do win 8.1 wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzisiaj napotkalem u siebie w laptopie problem taki iż nie chce sie laptop polaczyc z netem mam neta przez wifi i wszystkie inne sprzety podpięte pod to wifi działają jak trzeba tylko mój laptop nie chce i nie wiem co teraz z tym robic bo laptop wyświetla brak dostęp do Internetu a wczoraj bylo jeszcze dobrze najchętniej zrobil bym nowa instalacje systemu tylko nie pamiętam jak to się robi dokladnie i jak byście mogli mi pomoc co i jak pkkoleji musze zrobić to byl bym wdzięczny bo po 5 latach użytkowania lapka zaczol teraz jeszcze mulic.

sory za pisownie ale pisane z kiepskiego telefonu na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sterownikach wszystko jest i nic nie bylo ruszane tam nawet sprawdzałem i tam wyświetla ze wszystko ok tylko na pasku kolo zegarka jest komunikat wifi ze bark dostępu do Internetu. I wczoraj o 23 jeszcze bylo ok z lapka korzystam tylko ja wiec jestem pewien ze nic z niego nie wyparowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest na Win10? Może po aktualizacji to się stało. Jeśli tak to może zrób tak:

Wykonanie tzw. „twardego restartu” komputera, poprzez przytrzymanie przycisku SHIFT podczas wykonywania polecenia „Uruchom ponownie”.

Przycisk SHIFT należy trzymać aż do całkowitego wyłączenia się komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam Windows 10 ale aktualizacje do niego robiłem zaraz jak weszla taka możliwość przejścia z 8 na 10 wiec calkiem juz dawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...