Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Windows 8 do Windows 10


Rekomendowane odpowiedzi

Jako programista, wiem, co mówię :wink: A miałeś 8.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako programista, wiem, co mówię :wink: A miałeś 8.1?

Ludzie używają windy do różnych celów i mają róże doświadczenia. Ale ogólnie nie opłaca się instalować nowego systemu zaraz po wyjściu. Tak było też z 7 potem z 8. Microsoft uczy się na błędach poprawiając i dostosowując systemy. Uważam, że średnio im to wyszło tylko z VISTĄ , ale znajdą się ludzie którzy będą ją chwalić. Czy nadszedł czas aby instalować 10? Dla mnie tak, bo gry i programy których używam fajno działają. Zauważyłem też, że 7 i 8 w pełni zaktualizowana wolniej chodzi niż 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jak woli... ja przez dłuuugi czas używałem 8.1, później przesiadłem się na 10 (wymuszona aktualizacja) ;)

Parę rzeczy mi się tam nie spodobało i wróciłem do 7 :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 1 dzień wytrzymałem na tej porażce zwanej Windows 8.1 i wróciłem do 7. Po przejściu na 10 ani chwili nie myślałem żeby wracać do poprzednich systemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz. 8.1 bije na głowę W7.

To może zrobimy panie programisto ankietę pod względem przyjaznej obsługi i funkcjonalność a nie pod względem danych technicznych? zobaczymy wtedy kto bredzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytecznie 8.1 bije na głowę 7, chociażby pod kątem wydajności, czy sterowania dotykiem. Pewnie Ci przypasował zmieniony pasek start i stąd te dywalacje. 10 to już w ogóle przepaść - m.in. poprzez obsłudze w formie tabletu. Gorsza funkcjonalność, bo co? Bo usunęli starodawne widoki i przestarzały pasek Start? Pod kątem danych technicznych Windows nie jest dobrze napisany. IOS i Linux zostawiają go w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jeszcze jaki procent użytkowników Win. korzysta z funkcji odtyku i obsługi w formie tabletu. Na pewno te "plusy" przydają sie tej większość użytkowników siedziących z myszką w łapie przed monitorem nie dotykowym.

BTW

To, że Linux czy IOS są bardziej doskonałe niż WIN nie jest przedmiotem tutejszej dyskusji i nie trzeba być programistą by to stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jeszcze jaki procent użytkowników Win. korzysta z funkcji odtyku i obsługi w formie tabletu. Na pewno te "plusy" przydają sie tej większość użytkowników siedziących z myszką w łapie przed monitorem nie dotykowym.

BTW

To, że Linux czy IOS są bardziej doskonałe niż WIN nie jest przedmiotem tutejszej dyskusji i nie trzeba być programistą by to stwierdzić.

Nie każdego jeszcze stać dziś na dotykowe laptopy, ale uwierz mi, że w dobie smartfonów itp. jest coraz więcej osób, które oczekują wszędzie dotyku ze względu na wygodę :) Zresztą, każdy ma swoje zdanie. Ja polecam W10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem, poużywałem, sypnęło się menu start i wy...em to w cholerę.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win 10 też używam na zwykłym Laptopie i jestem zadowolony.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja u siebie aktualizację do win 10 robiłem już dawno i powiem że o niebo jest bardziej dopracowana niż win 8 ale teraz chciał bym wykonać instalację na nowo z płyty mam nagraną już płytę z win 10 i teraz pytanie tylko czy jak zainstaluje czy nie musze płacić bo win 8 miałem wgranego w laptopa przy zakupie ori. Mam laptopa samsung i laptop przy rozruchu nie rusza z płyty jak w samsungu się to zmienia i jak jest z sterownikami bo przy zakupie wszystko było juz wgrane w laptopa a teraz będe musiał sam szukać w necie czy laptop sam sobie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobrać sobie kopię Windowsa 10 dla swojego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że WIN 7 jest najlepszy bo wszystko na nim działa. Win8 niestety to z czego korzystałem nie działało prawidłowo,wieczne błędy i zawiechy (głównie ZWCad, AutoCad i See electrical expert), a do tego coś pokręcony, nieintuicyjny.

Win 10 jest o niebo lepiej niż w win 8, ale nadal potrafi wywalić program bo tak mu się podoba, więc uważam go za gorszy system niż WIN7, chociaż lepiej się go obsługuje.

Gdybym mógł to bym wrócił na WIN7 chodził szybciej i stabilniej.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobrać sobie kopię Windowsa 10 dla swojego kompa.

To znaczy jak kopie nie będę miał na stale win 10 z kluczem tak jak byla wgrana na poczatku 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przeszedłem na windows 10 i jestem bardzo zadowolony, dużo szybciej chodzi niż 8 i zdecydowanie bardziej przyjazny interfejs, także jak najbardziej polecam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobrać sobie kopię Windowsa 10 dla swojego kompa.

To znaczy jak kopie nie będę miał na stale win 10 z kluczem tak jak byla wgrana na poczatku 8
W10 nie potrzebuje klucza. Pobiera go automatem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dosyć świeży win 8.1 i teraz mam możliwość bezpłatnej aktualizacji do win 10

trochę się boję bo jestem kompletnym laikiem w dziedzinie informatyki :facepalm:

czy ta instalacja będzie wymagała jakiś skomplikowanych działań z mojej strony?

nie chcę utknąć w połowie drogi ;)

a czy muszę zabezpieczyć w jakiś sposób posiadane dane na kompie typ. zdjęcia itp. żeby ich nie stracić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy ta instalacja będzie wymagała jakiś skomplikowanych działań z mojej strony?
Klikasz i leci

a czy muszę zabezpieczyć w jakiś sposób posiadane dane na kompie typ. zdjęcia itp. żeby ich nie stracić?
Wszystko zostanie, ale zawsze możesz przegrać dla spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...