Skocz do zawartości
IGNOROWANY

oszusci na olx


mariuszbielsko

Rekomendowane odpowiedzi

http://olx.pl/oferta/jak-nowy-laptop-acer-aspire-e15-e5-573-32sz-gwarancja-02-2018-CID99-IDepryd.html

witam wszystklch forumowiczów chciałbym poinformowac o oszustwie na olx wyżej podany link podany jest do laptopa którego niby dzis miałem otrzymac od innego uzytkownika wzamian za konsole ps3 ktora dzis chlopek otrzymal odemnie co poswiadczyl mi kurier, wczoraj uzytkownik gabriela809 usunol konto olx a dzis nowe ogloszenie Pana huberta wyszło z takim samy laptope opisem tyle ze pod innym adresem numerem tel

wyrażcie swoje opinie

pozatym pytanie czy zna ktos tego pana sebastian kołodziejski adres łasin ul.rynek 6/1

foto dla porownania ktore otrzymalem kilka dni wczesniej od pana Sebastiana

psymwffb.jpg

prosze o odp

Edytowane przez mariuszbielsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to dziwię się, że ludzie nabierają się na takie numery na Olx, możesz zgłosić sprawę na policję jako oszustwo internetowe ale to nie będzie tak, że oni pojadą i odbiorą mu konsole,

Ostatnio byłem zdziwiony jak sprzedawałem Iphona 6 na olx za 2 tysiące, zgłosiłą się babeczka powiedziała, że bierze przelała cały hajs nie biorąc pod uwagę, że mogę być oszustem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiem że jeżeli jakaś aukcja wydaję się naprawdę okazyjna czyli kupię lub wymienię się za coś co ma większą wartość to z własnego doświadczenia lepiej sobie odpuścić ewentualnie wymieniać się na miejscu sam kiedyś na allegro kupiłem konsole (xbox one) za bardzo okazują cenę i dopóki nie wysłałem pieniążków kontakt ze sprzedającym był doskonały wymieniłem z nim około 60 maili i sprawa skończyła się na policji tylko że ja kupiłem z aukcji na allegro i po 4 miesiącach odzyskałem wszystkie pieniążki z które oddało mi allegro a sprawa została umorzona. Czyli na przyszłość radze z daleka omijać takie typu aukcje na których można kupić coś o zaniżonej bardzo cenie. Moja rada masz adres potwierdzenie nadania i odbioru to leć na policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gość odebrał przesyłkę pod wskazanym adresem to pewnie jest to młody leszcz co jeszcze do gimbazy chodzi ale nie ma to znaczenia, nawiązałbym kontakt z kimś z tamtej miejscowości, dostał namiar na ludzi którzy sumienie noszą w plecaku i zlecił mu niezły w*****l

Albo sam bym go odwiedził jadąc na wakacje A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszaj sprawę na policję, w ogóle się nie pier...z takimi oszustami.

Wydrukuj wszystkie maile, każdy szczegół wymiany, list przewozowy, potwierdzenie odbioru od kuriera i jedź to zgłosić.

Z doświadczenia wiem, że na 100% odwiedzają takiego delikwenta. Oczywiście nie ta jednostka gdzie zgłosisz, przekażą sprawę policji tam gdzie mieszka oszust.

Nie odpuszczaj sprawy! Ja podobnego oszustwa nie odpuściłem dla zasady i udało się kasę odzyskać.

Edytowane przez scq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kupuję na tym olx, nawet go nie przeglądam, bo jak już kiedyś coś chciałem kupić, i dostałem numer konta, to samo olx mi przysłało informację, żebym uważał na oszustwa.

Co do sprawy, to jeśli masz adres nadania, to leć i zgłaszaj sprawę. Nie udostępniaj danych publicznie, nie nazywaj kogoś oszustem, bo może to wykorzystać przeciwko tobie. Tyle w temacie.

No i dzwoń do Pana Huberta lub napisz do niego maila, że masz coś na zamiane i zobacz jak zareaguje, zobacz czy jest możliwe, że pisałeś z tą samą osobą, zadzwoń jeśli rozmawiałeś z nim i poznasz przez telefon., zgłaszaj do OLX i tyle możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz smartfona to ściągnij apkę do nagrywania rozmów może gościu się pogrąży przy próbie kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za opinie

dozo rzeczy kupuje na allegro ale to widocznie pech mnie dopadl ze trafilem na oszusta wydawał sie bardzo wiarygodny sam napieral dzwonil o zamiane,

wczoraj sprubowalem dodzwonic sie do niego to jakas babcia odebral z innej miejscowosci, tak jakby istnialy 2 takie same numery

sprawe napewno zglosze o oszustwo bo nie mam zamiaru tracic pieniedzy aby goscia szukac


toskanczyk taki mialem zamiar znalesc i w........l, puki co szukamy kontaktu tam moze akurat znajdzie sie jakis znajomy

Edytowane przez mariuszbielsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to zgłosić na policję podaj wszystkie dane,SMS,e-mail, ja się raz nabrałem przelalem hajsy i tyle widzialem heh sprawa w sądzie już drugi rok,niedawno pisałem odwołanie bo umorzyc chcieli ze względu na nie wykrycie sprawcy:/ heh wszystkie jego dane podałem i nie mogą go znaleźć

Edytowane przez buka1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie licze na to ze odzyskam konsole lub kase szkoda innych ludzi zeby sie nadziali


jak by ktos kot czyta ten temat byl z łasin to prosze o kontakt prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co 2 gości z allegro podałem do prokuratury. Sprawa ciągnie się o d 2 lat. Na olx nigdy bym nie przełam komuś kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia gdzie kupujesz na allegro czy tablicy. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku można trafić na oszustów. Problemem jest wymiar sprawiedliwości. Swego czasu kupiłem na allegro osłonę filtra do VN 800. Zdjęcia opis oraz telefoniczna rozmowa miały potwierdzać część w dobrym stanie. Otrzymałem osłona w stanie po szlifie. Sprzedawca oczywiście w rozmowie telefonicznej deklarował zwrot kasy i nic po za tym. Zgłosiłem sprawę na allegro ale szybko się wylogowali. Zgodnie z ich sugestią udałem się w tej sprawie do Policji a tam zaczęły się schody. Funkcjonariuszka stwierdziła, że takich rzeczy się na allegro nie kupuje a ponieważ upierałem się, że chcę złożyć wniosek o ściganie karne sprawcy, gdyż najzwyczajniej czułem się oszukany, wezwała sobie kolegę który wmawiał mi, że przestępstwa nie ma. Ponieważ nie dałem się spławić kazał koleżance przyjąć wniosek ale poinformował mnie, że i tak to umorzy. Jak zapowiedział tak zrobił. Za żaliłem się do sądu co nic nie dało z uzasadnienia wynikało, że to ja jestem przestępcą. Tak działa wymiar sprawiedliwości dla zwykłego szaraka. Mimo, że miałem udokumentowane wprowadzanie mnie w błąd co do stanu przedmiotu i dane sprawcy zrobiono wszystko aby czuł się nadal bezkarny i oszukał kolejnego klienta.

Edytowane przez rikardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie raz przelewałem komuś na OLX, ale niewielkiej kwoty - do 100zł. Jeszcze mi się nie zdarzali oszuści, ale staram się kupować z odbiorem osobistym.

OLX ma to do siebie, że ceny są dużo niższe niż na allegro i uważam, że warto, ale trzeba zachowywać rozsądek.

Czytałem trochę na forum prawnym i ogólnie to wygląda tak, że wedle prawa to wystarczy, że mailowo wymieniliśmy informacje, co kto kupił/sprzedał, że podane są tam dane sprzedających/kupujących wraz z kwotami i jest to już traktowane jako umowa między kontrahentami i wystarczy do pójścia do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożegnaj się z konsolą a co do policji to nie licz na cud , mnie oszukali to nie chcieli nawet zgłoszenia przyjac mowiac że moze mnie nie chciał oszukać albo że odda pieniądze. Za głupote się płaci ja jeden jedyny raz przelałem kase na olx (na szczescie 100zł) i nigdy już tego nie zrobię.

Jeżeli chcesz coś kupić na olx kupujesz za pobraniem z możliwością sprawdzenia przesyłki jeżeli przelejesz kase zostaniesz na 80 % wydymany i to juz jest normalne !!!

Co innego na allegro tam nie ma obaw.

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy został oszukany, ja też na elektrodo.pl ale mi się udało odzyskać środki. Ważne żeby się nie poddawać, męcz typa telefonami, ładuj mu na maila wiadomości. Ja dziennie ok 40-80 razy dzwoniłem do elekrodo blokując im w ten sposób telefon, przyczyniłem się do ich usunięcia z "rzetelnej firmy" i "Opineo":

http://www.opineo.pl/opinie/elektrodo-pl

Jak widać już nie ma loga rzetelnej firmy:

http://elektrodo.pl/

Jak się poddasz to nie dość że nie odzyskasz sprzętu to jeszcze możesz naciąć się znowu na niego, nie mówiąc o innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chyba każdy został oszukany,

Nie każdy.

Mi się jeszcze nie zdarzyło być jeleniem (oby jak najdłużej).

Trzeba myśleć co się robi i u kogo kupuje.

Na OLX prawie nic nie kupuje ale na aledrogo już nagminnie.

Czytam komentarze i jak mi coś nie gra to szukam towaru u innego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy został oszukany,

Nie każdy.

Mi się jeszcze nie zdarzyło być jeleniem (oby jak najdłużej).

Trzeba myśleć co się robi i u kogo kupuje.

Na OLX prawie nic nie kupuje ale na aledrogo już nagminnie.

Czytam komentarze i jak mi coś nie gra to szukam towaru u innego sprzedawcy.

Jak płacisz przelewem możesz być wydymany w każdej chwili ;) ja raz zapłaciłem przelewem i już nigdy nie zapłacę, no chyba ze rachunek za tele heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak płacisz przelewem możesz być wydymany w każdej chwili

Płacę przeważnie przelewem,bardzo rzadko za pobraniem.

Jak pisałem na razie obyło się bez problemów a zakupy przez internet robię od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły

daje sobie głowe uciac ze to jest ten sam uzytkownik ktoremu wyslalem paczke poznalem frajera po glosie, pozaty po rozmowie telefonicznej z wlascicielem ogloszenia nie przejol sie tym ze moze ktos próbuje naciagnac ludzi na jego przedmioty


Miły

daje sobie głowe uciac ze to jest ten sam uzytkownik ktoremu wyslalem paczke poznalem frajera po glosie, pozaty po rozmowie telefonicznej z wlascicielem ogloszenia nie przejol sie tym ze moze ktos próbuje naciagnac ludzi na jego przedmioty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...