Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do 3.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie,

Na jakim oleju smigacie? Chcialbym przejsc z Castrola LL na cos normalnego.. nie wiem czy Motul X-cess ktory lalem do 1.9TDI PD jest ok, czy szukac czegos innego?

dzieki

Opublikowano

Witam.

Ja leję do swojego CCWA - MOTUL SPECIFIC 504/507 5W-30

Opublikowano

X-cess nie ma 505.01 które jest wymagane do 1,9 TDI

Każdy olej z normą 505 lub nowszą jeśli nie masz DPF'a, jeśli DPF to 507.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

+1 dla Specific 507

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A ja motula X-clean+ 5W30 504/507

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Motul, Valvoline, Penrite (rewelacja !) 5W30 norma 507

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Motul, Valvoline, Penrite (rewelacja !) 5W30 norma 507

Cos wiecej o tym Penrite powiesz?

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Odgrzeję kotleta. Kupiłem Audi i w ASO przed zakupem wlano mi Shella 0W30. Przy wymianie powiedzmy za 10 tkm chciałbym przejść na Motula. Pytanie na jakiego? Bo poczytałem trochę postów i większość leje oleje 5W30. Czym się różnią od 0W30? Zaznaczam że nie zależy mi specjalnie na oszczędzaniu na oleju - trzeba dbać o napinacze ;)

Pytanie drugie: zrobić płukankę przed wymianą?

Opublikowano

czym się różni 0w30 od 5w30 odpowie Ci goole lub wyszukiwarka...

motul to żaden wynalazek, olej jak tysiące innych. 

Opublikowano

Przecież nie pytam czy mam lać Motula, czy co innego. Pytam jakiego Motula. Skoro już się zebrałeś za na napisanie... no właśnie - niczego, to może wysil się jeszcze trochę i napisz jakiego Ty używasz oleju. Przynajmniej jakaś drobna pomoc będzie z Twojej strony.

Opublikowano

Jest specjalny Motul do tych silnikow Motul 5W30 specific 504/507.

Ale mozna rowniez zalac Motul 8100 X-clean+ C3 5W30 ktory rowniez ma specifikacje VW 504/507

Ja mysle zamienic Castrola na LiquiMoly 4200 5W30 jest drozszy od Motula ale ma duzo pozytywnych opini w sieci.

Moze jest ktos kto taki zalewal i moze sie wypowiedziec?

 

 

Opublikowano

Top Tec szybko się degraduje, już lepiej High Tech, a najlepiej pewnie Liqui Moly Synthoil Longtime.

Opublikowano

Tylko ze High Tech i  Synthoil Longtime nie maja aprowaty VW504/507 niestety...

A skad ta informacja ze szybko sie degraduje? Masz jakies dane lub testy?

 

Edytowane przez Artekkkk

Opublikowano

Przetestowane i potwierdzane przez kolegów w dyskusjach o olejach, po około 6000km słychać że silnik staje się głośniejszy.

Opublikowano
6 godzin temu, Tobike napisał:

Top Tec szybko się degraduje

u mnie specific 5w30 też poległ, zmiana kultury pracy, wzrost spalania.. 8kkm i wymiana oleju. W TSI wymagane dolewki, małe ale jednak.

17 godzin temu, ygrek napisał:

Przecież nie pytam czy mam lać Motula, czy co innego. Pytam jakiego Motula. Skoro już się zebrałeś za na napisanie... no właśnie - niczego, to może wysil się jeszcze trochę i napisz jakiego Ty używasz oleju. Przynajmniej jakaś drobna pomoc będzie z Twojej strony.

normy masz w każdym temacie i dokumentacji pojazdu, wszystko było wałkowane miliony razy... a ja latam na synpower 5w40 + protec. Na forum bodajże w 1,8T ktoś monitorował ciśnienie oleju i z "popularnych" testowanych tylko ten wytrzymał powyżej 10 tyś km.

 

 

 

 

 

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

Dzięki za info. Ten Valvoline Synpower 5W40 do mnie przemawia, ale nie ma normy 507 wymaganej przy DPFie. A chyba powinien? Domyślam się że wymieniasz co około 10tkm? Nie masz DPFa?

Opublikowano

http://www.valvolineeurope.com/english/products/engine_oils/synpower/cid(9500)/synpower_xl-iii_c3_5w-30

tu masz 507.

tylko uważaj na ceny bo są dość spore rozbieżności.

 

 

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

Nie znalazłem, więc jak rozumiem nie ma 5W40 z normą 507?

Opublikowano

Nie.

Ewentualnie pytaj w sklepach.. że masz taki i taki silnik i co by zaproponowali.. np. w Pro-Choice

Masz DPF ?

Jeżeli masz wycięty DPF to inwestuj w ten olej :

http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Mam DPF. Nie jest wycięty i na razie nie może być. Faktycznie muszę podjechać do Marcina, ale i tak wiem że mi poleci Motula 5W30 ;)

Edytowane przez ygrek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.