Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak powinny być umiejscowione kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kilka dni temu zakupiłem sobie fajną nową zabawkę miniwiże samsung giga sound mx-hs8000 i na chwilę obecną kolumny od tej miniwieży stoją zwyczajnie na podłodze lecz właśnie mam do was takie pytanie czy miejsce gdzie powinny stać to podłoga czy lepiej by było jak by stały na jakimś stojaku/statywie. Miedzy głośnikami będzie przerwa około 1,5m bo tylko tyle mam wolnej przestrzeni w pokoju na ten sprzęt jedna kolumna waży dokładnie 27KG co mi możecie polecić ?

Kolumny wygladają tak jak na foto poniżej

5sfnmw34.jpg

rnjv8tbi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik wysoko tonowy na wysokości uszu. Jak wylot "bass reflex" jest z tyłu to odsuń trochę od ściany, taka teoria, ale tak na prawdę przy tym sprzęcie to nie ma znaczenia... tam liczy się tylko dużo basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylot bass reflex jest z przodu na dole dwa okrągłe wyloty a z tyłu jest też jeden wylot ale już mały. z tego co spredawca w sklepei mówił że kolumny powinny stać na podłodze po to mają od spodu nóżki gumowe. A patrząc na te głosniki to nie dośc że waga jest dośc duża jak i wymiary tego nie śa małe żeby dać jakaś sensowną podstawkę pod to czy coś nie powiem sprzęt ma dobry bass jak i gra też super tylko poprostu tak mnie ciekawiło czy one faktycznie mogą stać tak jak teraz na podłodze czy lepiej jak by były na stojaku jakimś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kolumny powinny stać na nóżkach w formie stożka, wszystko po to aby jak najmniejszą powierzchnią stykały się z podłożem co eliminuje drżenia brzęczenie itp przy prządnym basie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...