Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSi dźwięk przy porannym rozruchu


Madox123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat dotyczy Audi A4 2.0 TFSI Quattro 200 PS.

Od dłuższego czasu borykam się z następującym problemem, a mianowicie: po dłuższym postoju np. po nocy uruchamiam auto i jest słyszalny dźwięk jak na załączonym filmie. Dźwięk występuje tylko i wyłącznie po pierwszym uruchomieniu auta i trwa ok 1 do 2 minut max i później silnik pracuje cicho. Zauważyłem, że jak na zewnątrz jest niska temperatura to dźwięk występuje praktycznie po każdym pierwszym uruchomieniu, natomiast jak temperatura jest wyższa nie zawsze występuje. W związku z tym wymieniłem napinacz paska alternatora - nic to nie dało, kolej przyszła na sprzęgło jednokierunkowe alternatora i dalej to samo. W końcu zdecydowałem się oddać alternator do regeneracji, ponieważ podejrzenie padło na łożyska, dwa dni był spokój i dzisiaj rano po uruchomieniu auta dźwięk znowu powrócił. Może ktoś z Was miał podobny problem lub domyśla się co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Madox123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dźwięk występuje tylko i wyłącznie po pierwszym uruchomieniu auta i trwa ok 1 do 2 minut max i później silnik pracuje cicho. Zauważyłem, że jak na zewnątrz jest niska temperatura to dźwięk występuje praktycznie po każdym pierwszym uruchomieniu, natomiast jak temperatura jest wyższa nie zawsze występuje

u mnie przy identycznych warunkach jest takie coś:

jesteś pewien, że to stukanie wydobywa się z przodu silnika? może niesie? też na początku nie mogłem zlokalizować skąd to stuka, ale doszedłem, że to pod pokrywą zaworów z tyłu, jakby szklanka popychacza? jeszcze nie doszedłem co to bo ciepło się zrobiło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100 procent dźwięk wydobywa się z przodu, bardziej słyszalny od strony alternatora. W aucie praktycznie wszystko nowe łańcuch rozrządu, napinacz, pierścienie metalowe od zmiennych faz rozrządu, szklanka popychacza itd. Wygląda tak jakby napinacz paska alternatora ale to już drugi napinacz a dźwięk pozostał :kwasny:

Edytowane przez Madox123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...