Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygoda na autostradzie


Robberto

Rekomendowane odpowiedzi

Wracajac do domu jeszcze w swiatecznym nastroju kilka godz temu mialem dosc nie przyjemna przygode z opona. Zona prowadzi,tempomat ustawiomy na 200 i nagle potezny huk w samochodzie, oczywiscie zjezdzamy pierwszym zjazdem i co? Z opony wyszly druty a w zapasie akumulator i zestaw naprawczy,na szczescie niedaleko byl czynny warsztat calodobowy ale nowa opona z wymiana 215 eur. Takze zastanawiam sie czy nie kupic na przyszlosc dojazdowki.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zona prowadzi,tempomat ustawiomy na 200

Tylko 200 ???

Mało cenisz Wasze wspólne życie.

By się nie nie męczyć ustawiłbym na 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozyli mi jedna opone sportiva snow win 2 takze jest nawet inna niz druga na osi ale jedziemy, co do predkosci to jasne ze nie caly czas 200 ale warunki byly wiec czemu nie

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na druty to tylko wystarczy zajrzeć czasem przed podróżą do opon i sprawdzić co u nich słychać a na inne niespodzianki warto mieć zapas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co za opony miałeś letnie/zimowe, jaki indeks prędkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przed wyjazdem sprawdzam i tez bylo tym razem nawet kontrolowalem 2x przy wymianie oleju ( stal na podnosniku) ale niestety tak bywa co do zapasu nie mam miejsca w bagazniku

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predzej bym spytal jakie cisnienie w oponach ,bo albo kapec slaby lub przeciarzony,lub za duze cisnienie i jeblo od nagrzania opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz dokładnie jaka to opona? Rozmiar/DOT/indeks prędkości/Marka Ale opona wam nie strzeliła tak? bo nie kumam nie wierze, że żona po wystrzale opony opanowała by samochód :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jaka to opona cisnienie przed wyjazdem sprawdzalem 2.2 wszedzie na 4 ,opona na szczescie nie wystrzelila ale jechac dalej nie dalo rady ,potezne wibracje

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jedyne co mi przychodzi do głowy, to gratulacje że żyjecie

proponuję na kolanach do częstochowy

przy 200 na godzinie pękniecie opony to mogiła

tak IMHO

jak się udało z tego wyjść bez szwanku, to naprawdę cud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem,bo statystyki świąteczne gościu byś podwyższył :/ a i tak sporo ludzi zginęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj - jak sa warunki i wiadomo ze samochod jest dobry to co to jest 200km/h. W Niemczech to taka w miare normalna autostradowa predkosc. Wg mnie jesli sprawdzales cisnienie a strzelila ci w locie to albo miales 16tki z niskim indeksem albo jakis chinski badziew zalozyles.

NA OPONACH SIE NIE OSZCZEDZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak sa warunki i wiadomo ze samochod jest dobry to co to jest 200km/h.
Kolego, chyba nie wiesz o czym piszesz. Prędkość 200 dla dobrego samochodu, to istotnie betka, ale opanowanie takiego auta po wystrzale opony (przy tej prędkości), można rozpatrywać w kategoriach "cudu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasniam jeszcze raz ze opona nie wystrzelila tylko dostala bicia po prostu na biezniku wyszla banka z tym ze przy dosc duzej predkosci

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2up

Kolego ja mowie o jezdzie 200km/h nie zakladajac ze zaraz strzeli ci opona.

Jakbym wiedzial ze idac na w-f 5 lat temu w technikum zerwe sobie wiezadlo krzyzowe to bym caly dzien w domu przelezal. Pewnych sytuacji po prostu sie nie przewidzi a bedac na sile przezornym cale zycie to by zeswirowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał ze opona nie wyszczelila tylko babel wyskoczył. Jeśli byłby wystrzal to przy 200 nie ma szans opanować auta. Babel wyskakuje z kilku powodów stara opona pęka osnowa, za niskie ciśnienie i duża predkosc, za niski indeks prędkości, najechanie na coś z dużą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy temat nie rozwinął się w innym kierunku. Pytanie było czy warto mieć dojazdówkę.

Ja miałem dojazdówke w Audi 100 i nie polecam, to coś nie trzyma się drogi, mnie zaczęło obracać przy 90 km/h (tak wiem tam jest indeks maks 80km/h), ale te 10 za dużo ....

Ja jeżdżę z normalnym zapasem. Nie mam czasu żeby tracić czas na przyjazd mobilnej stacji.

U siebie posiadam Michelin Energy Saver, przy zakupie 4 sztuk dostawało się 3 letni asistans na opony, dla kogoś kto nie wozi pełnego zapasu może być to wygodne, więc warto może przy zakupie opon przemyśleć takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...