Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny osad w silniku.


reganajax

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej pisałem już o tym w temacie oleju ale jakoś nikt nie odpisał. Może tutaj się nowym tematem uda :)

Witam, audi jak w opisie. Kupiłem ostatnio audi z niby świeżo wymienionym olejem. Gość mówił 5w40 ale co i jak nie był w stanie powiedzieć bo wymieniali mu w warsztacie(filtr nowy więc raczej nie ściemniał). Jednak wole wymienić olej, co mi polecacie? Jak się domyślam trzeba zrobić płukanke :) Wcześniej oczytałem sporo stron i mniej więcej wiem jak ją zrobić. Proszę tylko o link do dobrego oleju i płukanki. (Ile litrówy ma być ten olej? + zapas na dolewke w razie W). Najlepiej kupie od kogoś z forum bo widzę niektóry tutaj mają ciekawe sklepy.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak odkręcam korek oleju to widzę taki osad(link zdj pierwszego) jak się domyślam nie powinno być takiego osadu. Pytanko nr 2 jest takie(do linku nr 2) tu gdzie wskazuje palcem miałem jakiś osad na wzór piasku, ciężko powiedzieć bo przeczyściłem wszystko. Czy z tego powodu powinienem się martwić? :) 3 link zdj korka z osadem który pozostał(dzisiaj przeczyszczę go ładnie i zobacze za jakiś czas czy robi się osad po wymienie oleju) HELP ME!

1. Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazkĂłw bez rejestracji! - f9da947badc09.jpg
2. Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazkĂłw bez rejestracji! - d98924cc22bda.jpg
3. Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazkĂłw bez rejestracji! - 476e2d2c024c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałem identyczny osad w moim BFB, który był w nieszczęsnym trybie Long Life. Osad= słaby olej typu Castrol i długie interwały wymiany np. LL co 30 000km. Już trzy lata jeżdżę na Liqui Moly Synthoil 5W40, wymiana co 10 000km, i zawsze płukanka LM z serii Pro Line- całkowicie pozbyłem się tego osadu.

519_0.JPG

Płukanka:

122.jpg

Produkty kupisz w dziale:

Fora sponsorowane- Sprzedaż.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, jutro zamawiam olej i płukanke!!! :) Dzięki, spać nie mogłem jak o tym syfie myślałem ;)

Jeszcze jedno pytanie. Ile wchodzi oleju do mojego silnika? :)

Edytowane przez reganajax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałem identyczny osad w moim BFB, który był w nieszczęsnym trybie Long Life. Osad= słaby olej typu Castrol i długie interwały wymiany np. LL co 30 000km. Już trzy lata jeżdżę na Liqui Moly Synthoil 5W40, wymiana co 10 000km, i zawsze płukanka LM z serii Pro Line- całkowicie pozbyłem się tego osadu.

519_0.JPG

Płukanka:

122.jpg

Produkty kupisz w dziale:

Fora sponsorowane- Sprzedaż.

Pozdrawiam!

Po płukance zrzucałeś miskę, czyściłeś smok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A nie do silnika poprzez korek?
Nie, zawsze przez bagnet, wtedy masz gwarancje, że 100% trafia do oleju. A jeśli chodzi o ilość oleju to wg książki jest to 3,7L
Tak, najlepiej zrobić to po płukaniu, syfu po LL było sporo.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie! Czyli wjeżdzam sobie na podnośnik, samochód normalnie rozgrzany do 90stopni. Dolewam płukanke przez bagnet, odczekuję 15min (na normalnej pracy silnika, bez gazowania itd. po prostu silnik ma chodzić z 15min) Następnie przechodze do normalnej wymiany oleju. Dobrze zapamiętałem tematy z forum? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...