Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7>2.0T>Q>Avant>EU-Manual>S-line>19''HRE>KwV1>Hydrografika>KieraB8>CarbonS4


venom171

Rekomendowane odpowiedzi

No to lepiej poczekać aż szyba będzie juz nadawać się do wymiany (odpryski od kamieni itp.) a pieniążki przeznaczyć na inne mody. ;) dzięki Panowie za pomoc.

Dobrą opcją jest też skorzystanie z ubezpieczenia "auto szyba" np. w PZU :decayed:

Edytowane przez Pucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze rozwiązanie to wymienić szybę a nie kombinować z klejeniem mocowania bo to nie będzie wyglądać... :wink4:

nie masz racji, zobacz sobie auto kolegi Golem z forum a3, montował takie lusterko przy zwykłym mocowaniu, wizualnie nie do odróżnienia oryginał od przeróbki. :) akurat byłem obok jak to montował, trochę zabawy jest ale gra warta świeczki

Wg mnie to Ty nie masz racji bo po co rzeźbić jak można zrobić tak jak fabryka. :cool: Tak czy siak to każdy zrobi tak jak woli. Nikogo przecież tutaj nikt nie zmusza do niczego. Koniec OT. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zakładałem lusterko z b6 fotochrom z przerobionym uchwytem na duży na mały uchwyt szyby

f8d12496afeb855cmed.jpg

muszę tylko poprawić żelek bo źle go przykleiłem i dlatego tak odstaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zakładałem lusterko z b6 fotochrom z przerobionym uchwytem na duży na mały uchwyt szyby

f8d12496afeb855cmed.jpg

muszę tylko poprawić żelek bo źle go przykleiłem i dlatego tak odstaje

No muszę przyznać, że wygląda to bardzo dobrze, dużo z tym zachodu miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrysowałem wzór na szybie okleiłem taśma malarska i pomalowałem primerem. Schnie to moment nakleilem podcięta podkowę pod duży czujnik klejem do szyb za dwa dni poskładałem wszystko do kupy :)f529369030b6ae60caa450242b17c913.jpg5a25cfc49f5b226b969cedd5b4b4052b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma aż tak dużo roboty z tym :) Dzięki za mały tutorial, przyda się.

::Mały UP::

Chciałem sprawdzić czy działanie dispelxa jest tak dobre jak opisywane na forum a wyświetlacz już też wołał o pomstę do nieba, wyszło całkiem nieźle i śmiało polecam displexa do odnowienia wyświetlacza naszych navi, ale żeby było tak na 100% dokładnie to trzeba odkręcić wyświetlacz od navi i sciągnąć tą plastikową ramkę.

3RZaOuA.jpg

Pacjent przed zabiegiem:

E96Fxzk.jpg

IBw2pQc.jpg

iwmDa2D.jpg

ckUVHYw.jpg

No i pacjent po zabiegu:

TF8ODKT.jpg

7M7wT1z.jpg

CiL7oNf.jpg

mkauC6h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że dobrze to wyszło :thumbup1: chyba też swojej zafunduje to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma aż tak dużo roboty z tym :) Dzięki za mały tutorial, przyda się.

::Mały UP::

Chciałem sprawdzić czy działanie dispelxa jest tak dobre jak opisywane na forum a wyświetlacz już też wołał o pomstę do nieba, wyszło całkiem nieźle i śmiało polecam displexa do odnowienia wyświetlacza naszych navi, ale żeby było tak na 100% dokładnie to trzeba odkręcić wyświetlacz od navi i sciągnąć tą plastikową ramkę.

3RZaOuA.jpg

Pacjent przed zabiegiem:

E96Fxzk.jpg

IBw2pQc.jpg

iwmDa2D.jpg

ckUVHYw.jpg

No i pacjent po zabiegu:

TF8ODKT.jpg

7M7wT1z.jpg

CiL7oNf.jpg

mkauC6h.jpg

Co ty gadasz, że tak Ci pięknie wyszło :o chyba zamówie również taką paste, ale w google się już zdążyłem naczytać ile to jednak szkód robi :facepalm: jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem żadnych negatywnych opinii a zasada działania będzie identyczna jak każda inna pasta polerska, użyłem raz i myślę że nie będzie konieczności stosowania poraz kolejny. Ja nakładałem displexa wacikami kosmetycznymi, 3 min polerowania i potem kolejnym ale już czystym wacikiem i efekt ekstra. Jeśli nie chcesz displexa widziałem inne środki do czyszczenia to możesz przetestować inny i będzie wiedza dla "potomnych". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem ekran jakąś pastą ekologiczną do tworzyw sztucznych za 2.50zł z alledrogo i też efekt zadowalający. Tak jak Bartek mówi - musowo dla odpowiedniego efektu trzeba odkręcić ekran i ściągnąć ramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


::Mały UP::
Chciałem sprawdzić czy działanie dispelxa jest tak dobre jak opisywane na forum a wyświetlacz już też wołał o pomstę do nieba, wyszło całkiem nieźle i śmiało polecam displexa do odnowienia wyświetlacza naszych navi, ale żeby było tak na 100% dokładnie to trzeba odkręcić wyświetlacz od navi i sciągnąć tą plastikową ramkę.

Ładnie to wyszło :naughty: też mam ekran w takim stanie :angry: nie wiem co trzeba robić, żeby tak go zniszczyć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się nad tym zastanawiam, może ludzie myślą że to dotykowy? ;)

Edytowane przez venom171
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś jak papudruny wyciągały to i oczywiście monitorem do dołu i potem szurają i szurają :decayed: albo Plak a potem ściera kuchenna i jazda wycieramy wnętrze z kurzu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się nad tym zastanawiam, może ludzie myślą że to dotykowy? ;)

też tak może być ale to musiałbyś cały czas drapać , dotykać itd.

Widziałem kiedyś jak papudruny wyciągały to i oczywiście monitorem do dołu i potem szurają i szurają :decayed: albo Plak a potem ściera kuchenna i jazda wycieramy wnętrze z kurzu :grin:

Ale plaka sie tylko pryska i po sprawie, gdzie tam wycierać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


też

Takie małe pytanko do Ciebie, jak się sprawuje ten motor?

Jakie ma wady?

Na co uważać przy zakupie?

Pytam ponieważ też rozglądam się za b7 2.0TFSI Quattro

Z tym, że ja myśle też nad instalacją LPG.

Bo jednak koszta jeżdzenia na samym PB przy 200KM są podejrzewam spore bo 10l to napewno wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też

Takie małe pytanko do Ciebie, jak się sprawuje ten motor?

Jakie ma wady?

Na co uważać przy zakupie?

Pytam ponieważ też rozglądam się za b7 2.0TFSI Quattro

Z tym, że ja myśle też nad instalacją LPG.

Bo jednak koszta jeżdzenia na samym PB przy 200KM są podejrzewam spore bo 10l to napewno wychodzi :)

Ale żeś znalazł miejsce na takie pytanie, ja jak kupowałem samochód to wpierw 3 miesiące siedziałem po forach i CZYTAŁEM o wadach i zaletach, a Ty wjeżdżasz z buta do czyjegoś tematu z takim pytaniem :decayed: bierze olej... to tyle jeżeli chodzi o większe wady w porównaniu do innych katastrofalnych silników tego modelu. Podletnku elpidżi też nie założysz bo albo nie ma albo instalacja jest zbyt droga i nieopłacalna, polecam dalej jeździć struclem w 1.8turboLPG albo kupić 1.9miroTDI jak 10l/100 przy 200km Cię przeraża :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też

Takie małe pytanko do Ciebie, jak się sprawuje ten motor?

Jakie ma wady?

Na co uważać przy zakupie?

Pytam ponieważ też rozglądam się za b7 2.0TFSI Quattro

Z tym, że ja myśle też nad instalacją LPG.

Bo jednak koszta jeżdzenia na samym PB przy 200KM są podejrzewam spore bo 10l to napewno wychodzi :)

Ale żeś znalazł miejsce na takie pytanie, ja jak kupowałem samochód to wpierw 3 miesiące siedziałem po forach i CZYTAŁEM o wadach i zaletach, a Ty wjeżdżasz z buta do czyjegoś tematu z takim pytaniem :decayed: bierze olej... to tyle jeżeli chodzi o większe wady w porównaniu do innych katastrofalnych silników tego modelu. Podletnku elpidżi też nie założysz bo albo nie ma albo instalacja jest zbyt droga i nieopłacalna, polecam dalej jeździć struclem w 1.8turboLPG albo kupić 1.9miroTDI jak 10l/100 przy 200km Cię przeraża :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Nie każdy bierze olej JAK DBASZ TAK MASZ , i trzeba pilnować popychacz pompy paliwa bo nie wymieniany kończy się drogą awarią ....

Co do LPG jak kolega pisze chcesz LPG myśl o 1.8 T ten motor wręcz uwielbia GAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też

Takie małe pytanko do Ciebie, jak się sprawuje ten motor?

Jakie ma wady?

Na co uważać przy zakupie?

Pytam ponieważ też rozglądam się za b7 2.0TFSI Quattro

Z tym, że ja myśle też nad instalacją LPG.

Bo jednak koszta jeżdzenia na samym PB przy 200KM są podejrzewam spore bo 10l to napewno wychodzi :)

Ale żeś znalazł miejsce na takie pytanie, ja jak kupowałem samochód to wpierw 3 miesiące siedziałem po forach i CZYTAŁEM o wadach i zaletach, a Ty wjeżdżasz z buta do czyjegoś tematu z takim pytaniem :decayed: bierze olej... to tyle jeżeli chodzi o większe wady w porównaniu do innych katastrofalnych silników tego modelu. Podletnku elpidżi też nie założysz bo albo nie ma albo instalacja jest zbyt droga i nieopłacalna, polecam dalej jeździć struclem w 1.8turboLPG albo kupić 1.9miroTDI jak 10l/100 przy 200km Cię przeraża :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Słuchaj nie chce być niemiły, ale czy ja cholera Ciebie pytałem o zdanie? pytanie kierowane do właściciela tematu bo sam ma taki i sam mi dobrze powie, przeglądałem Jego temat bo bardzo ładne autko posiada wiec postanowiłem zapytać. (opinia właściciela który MA i WIE a nie BO SŁYSZAŁ) jedno pytanie, jedna odpowiedz od niego i po temacie, a Ty wjeżdzasz i się wpierdzielasz... Jakby to Ciebie dotyczyło ten co ma klekota którego kupi się za 22tys bo jest tego pełno jak i 2.0tdi a do mnie gadasz że jeżdze struchlem. Co do instalacji to bardzo zorientowany nie jesteś że się nie da założyc

Nie, nie przeraża mnie 10l tylko jeśli moge taniej przy takich samych osiągach, ALBO NAWET I NIECO WIEKSZYCH dzięki LPG (poczytaj a się przekonasz) to dlaczego nie????

widze że Ty z tych "Panów" którzy gaz to do zapalniczki i wolą klekota niż lpg

Nie każdy bierze olej JAK DBASZ TAK MASZ , i trzeba pilnować popychacz pompy paliwa bo nie wymieniany kończy się drogą awarią ....

Co do LPG jak kolega pisze chcesz LPG myśl o 1.8 T ten motor wręcz uwielbia GAZ

Dzięki :)

Myśle nad 1.8T ale tego jest bardzo mało, na jednej ręce policzysz te które są w sprzedaży oczywiście w Q bo innej opcji nie widze :)

A z kolei 2.0T już na wstępie ma większą moc a i jakieś modyfikacje daj wieksze efekty :)

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też

Takie małe pytanko do Ciebie, jak się sprawuje ten motor?

Jakie ma wady?

Na co uważać przy zakupie?

Pytam ponieważ też rozglądam się za b7 2.0TFSI Quattro

Z tym, że ja myśle też nad instalacją LPG.

Bo jednak koszta jeżdzenia na samym PB przy 200KM są podejrzewam spore bo 10l to napewno wychodzi :)

też

Takie małe pytanko do Ciebie, jak się sprawuje ten motor?

Jakie ma wady?

Na co uważać przy zakupie?

Pytam ponieważ też rozglądam się za b7 2.0TFSI Quattro

Z tym, że ja myśle też nad instalacją LPG.

Bo jednak koszta jeżdzenia na samym PB przy 200KM są podejrzewam spore bo 10l to napewno wychodzi :)

Ale żeś znalazł miejsce na takie pytanie, ja jak kupowałem samochód to wpierw 3 miesiące siedziałem po forach i CZYTAŁEM o wadach i zaletach, a Ty wjeżdżasz z buta do czyjegoś tematu z takim pytaniem :decayed: bierze olej... to tyle jeżeli chodzi o większe wady w porównaniu do innych katastrofalnych silników tego modelu. Podletnku elpidżi też nie założysz bo albo nie ma albo instalacja jest zbyt droga i nieopłacalna, polecam dalej jeździć struclem w 1.8turboLPG albo kupić 1.9miroTDI jak 10l/100 przy 200km Cię przeraża :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Panowie spokojnie, luźne gacie nie ma się co spinać. :) Motor sprawuje się idealnie, nie mam żadnych zastrzeżeń, czasem na biegu jałowym lekko potrzęsie budą ale delikatnie i przez chwile więc mi to nie przeszkadza. Co do wad tego motoru to wszystko masz ładnie opisane na forum, mnie udało się kupić auto z wyleczonymi bolączkami wieku dziecięcego, nie bierze oleju ani grama. Dobry znajomy ma instalacje LPG w octavi z silnikiem 2.0 tfsi i bardzo sobie chwali, nie dzieje się mu totalnie nic lecz koszt takiej instalacji ok 6 tyś. zł więc musisz przekalkulować czy Ci się opłaca. :) Co do spalania też jest o tym wątek, jako że jestem tatą 2 letniego Kacperka upalanie auta już mi przeszło i jeżdżę coraz częściej jak emeryt wiec czasem nawet poniżej 9 bez problemu można zejść, co nie oznacza że czasem sobie nie pogonie mojego szaraka ;). Ogólnie rodzina silników TFSI godna polecenia, quattro kapitalne na minus większa waga i to jedyny minus quattro. Jeśli martwisz się spalaniem to tak jak mówili przedmówcy szukaj 1.8T i wal gaz, sam tak miałem zrobić ale pojawił się naprawdę zadbany egzemplarz więc się nie zastanawiałem.

Edytowane przez venom171
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie bym kupił 1.8T Q, bo sam teraz mam tylko starszą siostre :)

Pora na coś innego, i są dwa Typy:

A6 C5 2.7Bit lub

A4 b7 1.8T Q / 2.0T Q

z czego 1.8T jest mało, dużo więce i łatwiej kupić 2.0T ale włąsnie widziałem że czesto też sprzedają jako uszkodzone że coś sie dzieje, raz widziałem zdjęcie to tak jakby wałek pękł itp

jest sporo 2.0t ale włąsnie minusem jest ten bezpośredni wtrysk gdzie już ma się to gorzej jeśli chodzi o lpg

Ale czas pokaże, narazie mam jakieś 2 miesiące na rozglądanie się zanim chajs sie będzie zgadzał :D

I sorki za spamowanie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...