Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zwykły czarny Avant+161KM+19"ASA GT1+Sportline by Floorian


Floorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Posiadaczem Audi jestem od września 2015, na forum zaglądam odkąd tylko kupiłem samochód, ale przedstawić i opisać Audi postanowiłem dopiero teraz :)
Najpierw może pochwalę się swoim wcześniejszym projektem, którym był Golf III GTI 2.0 115km.

DSC_1367.jpg


Po Golfie padła decyzja aby kupić coś większego i ekonomiczniejszego, wybór padł na Audi A4 B6 Avant gdyż zawsze to auto mi się podobało i przyciągało mnie swoją niezawodnością. Długo szukałem, jeździłem, oglądałem i w końcu znalazłem egzemplarz na który się zdecydowałem.
Samochód sprowadzony z Niemiec w 2014 roku, po roku właściciel postanowił sprzedać i posiadaczem tego egzemplarza stałem się Ja.
Koniec zanudzania, czas opisać Moją Audiczke:

Audi A4 B6 Avant 1.9 AWX 2002r

Wyposażenie-(szału nie ma):
+kolor LY9B
+ASP, ESP
+5-biegowa skrzynia
+el.szyby przód
+el i podgrzewane lusterka
+klimatyzacja dwustrefowa
+podłokietnik
+radio Sony CDX-G1101U
+oryginalne nagłośnienie + subwoofer w bagażniku

Po zakupie zrobiłem w Audi parę rzeczy:
+Rozrząd
+Pompa wody
+Wymiana wszystkich płynów i oleju
+Wymiana łożyska wentylatora
+Wymiana tarcz i klocków tył
+Montaż osłony silnika
+Zmiana listwy oświetlenia tylniej rejestracji
+Zamontowałem lampki LED przednich drzwi

Z problemów jakie mnie spotkały przez ten czas jaki mam Audi to rozsypana turbosprężarka (została zregenerowana w profesjonalnej firmie) i padające łożysko koła przedniego (wymienione)

W ostatnim miesiącu w samochodzie zostawiłem trochę serca i pieniędzy, rzeczy jakie zrobiłem:
+Zakup felg Asa Model GT1 19" przód 8,5j, tył 9,5j (Felgi od forumowicza-
tomasz_gti dzięki :))

+Opony przód 225/35, tył 235/35
+Malowanie zacisków kolor-czerwony
+Sprężyny Eibach Sportline
+Zrobiona pełna geometra kół
+Wymiana nie działającego wizytownika

Jeśli chodzi o plany do tego samochodu to parę z nich już zostały zrobione, a do następnych to się okaże, zależy od kasy, czasu i tego co przyjdzie mi do głowy.
Na pewno chciałbym zrobić mapę silnika, wymienić siedzenia i lekko przyciemnić szyby.


Czas na jakieś zdjęcia

Po zakupie było tak:

DSC_0438.jpg

I parę zdjęć z tego sezonu:
Po założeniu felg było tak:

DSC_0774.jpg



Jak dla mnie straszna "koza" więc padła decyzja o zmianie sprężyn. Wybór padł na sprężyny firmy Eibach seria SportLine, a więc tył -35 i przód -45 i Audi aktualnie wygląda lepiej i prowadzi się bajkowo


DSC_0793.jpg



DSC_0807.jpg



DSC_0804.jpg


W weekend postaram się ogarnąć więcej zdjęć ponieważ jutro odbieram samochód z Detalingu.

Mam nadzieję, że Audi się spodoba, oczywiście liczę na komentarze i pomysły na mody :)

Edytowane przez Floorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka super avancik, moja byla taka sama proponuje modzenie w strone s4 bedzie piekna na tych felach

jak bys szukał xenonow zapraszam na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje :thumbup1: Widze ze Audi z okolicy ,ale na drodze jeszcze nie miałem okazji Cie widzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Popre przedmoce,az sie prosi o jakis agresywniejszy zderzak na przod! ...ogolnie auto-petarda![emoji106] Ladnie siadlo,felga kozak-dobrze weszla,kolorek piekny,widac,ze zadbane.Nawet te grafitowe dokladki niezle wspolgraja z felami i czarnym lakierem,wiec ja bym tak zostawil.[emoji6]

Jak sam napisales-sciema szybek na pewno wyjdzie na plus;chromy grila bym jeszcze rzucil w czern.

Mam jeszcze pytanie:jaki masz rodzaj zawiechy(1BA,1BE/BV),ze tak fajnie auto siadlo z tymi sprezynami?[emoji1]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RobsonSNC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zderzakiem, jak się trafi jakiś w dobrym stanie to na pewno znajdzie miejsce w moim Audi :)
Zawieszenie 1BA, i jak na taki zestaw to siadło fajnie i nawet komfort został :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zawieche komfort(1BA),musze zainwestowac w taki zestaw sprezyn,bo u Ciebie mega mi sie to podoba![emoji2]

Bede sledzil posta,jeszcze raz gratki fury![emoji6]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się wyciągnąć 160.9HP i 378 Nm, wstępnie miało być więcej, ale wyszło jak wyszło. Różnica zadowalająca, przyjemnie się teraz jeździ i wyprzedza :)
DSC_1144.jpg


Większych planów na najbliższy czas nie ma (brak funduszy), w tym tygodniu może ogarnę renowacje przycisków szyb i esp. Jeśli czas pozwoli to przyciemnię też szyby, tylko jeszcze nie wiem jak bardzo ?!

Parę zdjęć z dziś:

.DSC_0024.jpg

.DSC_0031.jpg

.DSC_0038.jpg

.DSC_0042.jpg

.DSC_1161.jpg

.DSC_0005.jpg

.DSC_0011.jpg

.DSC_0007.jpg


Mała aktualizacja-19.05.2016
Żeby nie było, że się nic nie dzieje, to wczoraj mała wycieczka do krk do Aso i wpadła nowa uszczelka pod antenę, bo stara aż straszyła :P
Wiem, wiem strasznie brudne auto, było myte w poniedziałek, ale pogoda jest jaka jest :P

.DSC_0141.jpg

.DSC_0143.jpg

.DSC_0144.jpg

.DSC_0145.jpg

Edytowane przez Floorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny tydzień jadę przyciemnić szyby, jaki stopień przyciemnienia proponujecie?! Bo ja mam wielki dylemat w tym temacie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przymierzam do sciemy szybek i chyba wybiore taka opcje:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6060558059 - 50%,

ewentualnie 35%:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6060554398

Nie chce sciemy jak w cmentarnym karawanie,zwyczajnie mi sie to nie podoba,ale to oczywiscie kwestia gustu![emoji6]

...zreszta rozgladam sie za slabszymi odcieniami,bo chcialbym poleciec calosc wlacznie z szybami bocznymi-przednimi,a nie chce tez robic drastycznego odciecia odcieni miedzy przodem a tylem,tylko zrobic po calosci jednakowa czarna barwa lub niewielkie przejscie.

Tak czy siak bedzie trzeba pokombinowac na przegladzie,ale,,czarna smola"na szybach nie bedzie sie tak rzucac w oczy na ulicy,,niebieskim"![emoji12]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany były inne ale cóż. Na razie wpadły nowe siłowniki do klapy tylnej. Zestaw od forumowicza lizuk1990 Dzięki wielkie zestaw elegancko działa :)




Aktualizacja 26.07.2016r

Zabolało ;( pękła zaraz obok miejsca gdzie była kiedyś naprawiana przez poprzedniego właściciela felg.

DSC_0183.jpg
.


DSC_0182.jpg


To zła wiadomość, a dobra taka, że 2 sierpnia będą w końcu przyciemnione szyby, będzie 80% :)
Pozdrawiam :)


11.08.2016r

Szyby przyciemnione. Było szybko i profesjonalnie, jakby ktoś z okolicy szukał firmy to polecam Auto-fan Jaworzno.
A tu szybka sesja z dziś:

.DSC_0668.jpg

.DSC_0678.jpg

.DSC_0681.jpg

.DSC_0691.jpg

Edytowane przez Floorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w tym papierze ly9b a w środku swing. Dlatego wszystko out powoli i na soul . Tunel od b7 już jest . Pokazalbys jeszcze z boku zdjęcia tych szyb jak to wygląda bo jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że jutro mija rok odkąd jestem właścicielem Audi to takie małe porównanie:

r_nica.jpg

W tym tygodniu wpadła gałka lewarka s-line. A dziś spaliła się żarówka wraz z wtyczką z przodu, sama wymiana to nie problem, a jeśli chodzi o wybór żarówek padło na Osram h7 Night Breaker Unlimited. Gorsze jest to, że lampa w której spaliła się żarówka została cała zadymiona od środka :/ (zdjęcie poniżej) Pytanie do Was macie jakiś sposób na wyczyszczenie tego?! Oczywiście oprócz rozcięcia lampy... Albo ma może ktoś ori ksenony do sprzedania w dobrej cenie?


DSC_0710.jpg
DSC_0702.jpg

DSC_0707.jpg
DSC_0706.jpg

Edytowane przez Floorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zadymionej lampy gdzieś czytałem, że ktoś płukał ją w środku jakimś specyfikiem. Bo sprężone powietrze raczej nic nie zdziała itp. Można coś spróbować jak nie chcesz rozklejać lampy.

Co do Audi to felga mega fajna, szkoda tylko, że spawana . Felgi od DawMaca chyba..może by dokupił sztukę?

Zmiana zderzaka na przód aż się prosi. Jak nie masz kwitu możesz spróbować z zamiennikiem z allegro dokładki s- linowej i zostawić cały dół w szarości. Oczywiście morda na czorno..a przy okazji rozklejenie lamp i pomalowanie środków i od razu przeczyścisz sobie środek. Zawias ładnie spasował. Powodzenia i szerokości !

Edytowane przez Czaki89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ze srodkiem? Jakies mocniejsze plany? Wedlug mnie chociaz dokladke na tylna klape zakladaj z s-line :P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by dokupił sztukę?

Jest to opcja, ale droga, jedna sztuka 1336zł :/

Ogólnie cały czas szukam zderzaka jak i dokładki na klapę od s-line. Jeśli chodzi o środek to myślę nad zmianą foteli, ale to raczej nie prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozklej lampy i wyczysc ten klosz a przy okazji pomaluj chromowane części na czarno i uwierz mi będziesz mega zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko znajdę czas to biorę się za rozklejanie i malowanie :) A na razie przyszła paczka na którą bardzo czekałem. I nie raz mnie namawialiście do tego, chciałem kupić odkąd mam auto, ale tak jakoś mi z tym schodziło, teraz jest! Jeszcze tylko malowanie i montaż :D
DSC_0196.jpg

Edytowane przez Floorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze siadła ta lotka dasz fotki jak wyglada spasowanie od dołu tam gdzie jest światło stop?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...