Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cieknie pompa 1.9tdi quattro


grzegorz676

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Panowie sprawa jest dość pilna, zauważyłem wyciek na pompie paliwa w dość niepozornym miejscu (moim zdaniem) załączam zdjęcie z zaznaczonym miejscem.

http://www.directupload.net/file/d/4319/7zwx73gq_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4319/zxivx22a_jpg.htm

Powiedzcie mi co mam zrobić, żeby zablokować wyciek i ewentualny powód tego wycieku. Czy tę śrubę trzeba dokręcić ? jest tam jakaś uszczelka ? doradźcie jeśli wiecie o co kaman ;) gdy silnik jest włączony strasznie się z tego miejsca leje ropa. Jeśli trzeba będzie dokręcić to jakim kluczem to zrobić, bo śruba ma dość niepozorną główke, którą nie idzie pierwszym lepszym kluczem dokręcić.

Czekam na Waszą pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić uszczelki pod nastawnikiem. Do tej śruby jest specjalny klucz. Możesz też próbować nabić delikatnie nasadkę 7mm tylko dobrej jakości bo z plasteliny to zaraz się obrobi.

Wpisz w szukajkę jest trochę na ten temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki już wszystko wiem w temacie. Najgorsze jest to że pompa była kompleksowo uszczelniona(rzekomo) nie wiem jak to mechanik uszczelniał że po paru miesiącach się znowu rozszczelniła. Pewnie zamiast użyć nowego kompletu Boscha to uszczelnił to jak typowy Janusz... ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w inter carsie mają uszczelkę bosha za niecałe 8zł, wymienisz w 10 min, ostatnio u siebie wymieniałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...