Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera cofania AUDI A4 B7 Avant - jaką wybrać


guzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje pomocy w wybraniu kamery cofania dla audi a4 b7 avant

Jest ich trochę

np to - ale to chyba do b8 http://allegro.pl/kamera-cofania-audi-a4-a5-vw-passat-sharan-touareg-i6062246898.html

albo to ale nie wiem jak pociągnąć kable, trzeba będzie wiercic http://allegro.pl/kamera-cofania-parkowania-audi-q7-a6-s5-a4-b6-b7-i5863911685.html

ewentualnie w lampce, ale zakładam ze pewnie będzie problem z nieświecąca żarówka od tablicy http://allegro.pl/kamera-cofania-audi-a3-a4-a6-a8-s8-q7-s4-rs4-i5844405931.html

Jakie wy macie, jakie możecie polecić

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujniki parkowania, niemniej jednak bardzo bym również chciał mieć kamerkę cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam wypowiedzi kolegów, szkoda kasy i czasu na te chińskie paści

najlepiej założyć oryginalna kamerkę z Audi Q7 lub A6 C6, trzeba kupić z blendą podświetlenia rejestracji i wszystko pasuje jak w oryginale.

Minus jest taki że troszkę więcej Cie to wyniesie niż te zabawki z linków które wkleiłeś.

Tu sobie poczytaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/207209-montaz-oryginalnej-kamery-cofania-oraz-blendy-audi/?hl=kamery

zamiast tunera Tv możesz kupić moduł od kolegi "woszu" z forum i wszystko ładnie zadziała.

Do podłączenia kamery potrzebujesz:

1. kamerę z Q7 lub A6 C6

2. blendę podświetlenia rejestracji z otworem na kamerę z aut jak wyżej

3. moduł od kolegi woszu lub tuner TV

4. no i oczywiście kabelki

Kamerę z blendą można trafić na allegro za 400-500zł

i jeszcze jedna ważna sprawa, sprawdź jakiego masz RNS-E, bo jak leda to mogą być problemy z prawidłowym działaniem kamerki

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc blenda masz na myśłi taki zestaw ? http://allegro.pl/kamera-cofania-audi-a8-d4-2013-4h0827574-i6060124950.html

Mam radio chińskie na androidzie ( po włączeniu biegu wstecznego włącza mi się ekran kamery ale brak sygnału) , czy potrzebuje tunera TV albo ten moduł od naszego kolegi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


4. no i oczywiście kabelki

mam wszystko to o czym wspomniałeś ,tylko kabelków brak, wiesz może gdzie można takowe kupić , mam na myśli kabel od kamery cofania do rns a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mam wszystko to o czym wspomniałeś ,tylko kabelków brak, wiesz może gdzie można takowe kupić , mam na myśli kabel od kamery cofania do rns a?

nie ma kabelka od kamery do RNS-a tylko do modułu/konwertera który jest potrzebny. Kable od kamery do modułu można dorobić, w sumie to tylko koncentryk sygnałowy + zasilanie


Mówiąc blenda masz na myśłi taki zestaw ? http://allegro.pl/kamera-cofania-audi-a8-d4-2013-4h0827574-i6060124950.html

Mam radio chińskie na androidzie ( po włączeniu biegu wstecznego włącza mi się ekran kamery ale brak sygnału) , czy potrzebuje tunera TV albo ten moduł od naszego kolegi ?

tak, mówiąc o blendzie miałem taki zestaw na mysli ale co do tego nie mam pewności czy pasuje do a4. Niech ktoś kto ma taką wiedzę się wypowie ja wiem że z Q7 i A6 C6 pasują na 100%.

co do radia to jak masz chinczyka to nie potrzebujesz modułu, do niego podłącza się sygnał prosto z kamery. Tylko w takim przypadku musisz sprawdzić jakie kodowanie sygnału video obsługuje to radio? Fabryczna kamera audi to system NTSC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, zamontowałem kaere cofania ( by alledrogo) i efekt jest taki, jesli jest zapłon i wsteczny kamera działa cacy, ale jak włacze silnik i wsteczny to juz d*pa, moze ktos pomoze bo juz brak mi pomysłów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, zamontowałem kaere cofania ( by alledrogo) i efekt jest taki, jesli jest zapłon i wsteczny kamera działa cacy, ale jak włacze silnik i wsteczny to juz d*pa, moze ktos pomoze bo juz brak mi pomysłów....

Widzę, że mamy ten sam problem. Mam zamontowaną kamere w obudowie oświetlenia tablicy rejestracyjnej no i opowieść ta sama, na zapłonie działa bez zarzutu zaś po uruchomieniu silnika "jak chce". Generalnie większość wizji to czarny ekran z białym migającym paskiem. Byłem z tym problemem u kilku auto elektryków-magików i z wszystkich ich opinii wskazuje na to, że moim przypadku (A4 avant B7) przyczyna tkwi w uszkodzonym, naderwanym kablu, proponuję więc rozpatrzyć sprawę w tym kierunku.

Dodam jeszcze, że wyżej opisywana kamera została wymontowana z mojego poprzedniego Audika (B6 sedan 2002) w którym działała jak należy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ponad 2 lata taką kamerkę z allegro i naprawdę nic się z nią nie dzieje. Obraz jest czytelny w dzień jak i w nocy. Jedyny minus jaki mnie irytuje to podświetlenie tablicy. Słabo świeci i jeszcze ta barwa fioletowa. Podsumowując, za nie wielki pieniądz macie spoko kamerkę, tylko nie bierzcie z podświetlaniem bo to słabo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tanich kamerek, zakładałem tego na prawdę dużo, maxicam, noxon i inne bez nazwy, chodziło to dobrze, wszystko było widać.

Dla tych ludzi co po odpaleniu silnika i wbiciu wstecznego mają zakłócenia albo kamera nie działa: musicie puścić zasilanie do kamery po przekaźniku, na cewke przekaźnika ( sterowanie ) dajecie + od wstecznego, na wejście jakieś "dobre" zasilanie ( nie z żarówki ), np. zapłon z włącznika świateł, a wyjście do kamery. Działa 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2016 o 21:11, kdawid napisał:

tak, mówiąc o blendzie miałem taki zestaw na mysli ale co do tego nie mam pewności czy pasuje do a4. Niech ktoś kto ma taką wiedzę się wypowie ja wiem że z Q7 i A6 C6 pasują na 100%.

A orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja w przypadku A4 B7 sedan? Z Q7 też będzie pasowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ink napisał:

A orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja w przypadku A4 B7 sedan? Z Q7 też będzie pasowała?

Blenda będzie pasowała. Tylko w sedanie jest zamek a w blendzie z Q7 miejsca na zamek nie ma. Chyba, że zamka nie masz.

Polecam tą kamerkę: https://www.aliexpress.com/item/SONY-CCD-HD-rear-camera-handle-position-night-vision-for-A6L-Q7-A4-A3/715632755.html?shortkey=q2YzyYzY&addresstype=600

Jakość przyzwoita, zostaje Twoja blenda.

Edytowane przez Kubal2216
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2017 o 12:18, Kubal2216 napisał:

Blenda będzie pasowała. Tylko w sedanie jest zamek a w blendzie z Q7 miejsca na zamek nie ma. Chyba, że zamka nie masz.

Polecam tą kamerkę: https://www.aliexpress.com/item/SONY-CCD-HD-rear-camera-handle-position-night-vision-for-A6L-Q7-A4-A3/715632755.html?shortkey=q2YzyYzY&addresstype=600

Jakość przyzwoita, zostaje Twoja blenda.

rozumiem że ta kamerka będzie pasowała bez zmiany blendy do a4 b6 avant ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kt65c453 napisał:

rozumiem że ta kamerka będzie pasowała bez zmiany blendy do a4 b6 avant ??

Myślę, że tak.

Wymienia się tylko klameczkę w której zamontowana jest kamerka.

U mnie ta kamerka sprawuje się bardzo dobrze- bardzo przydatny mod ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak.
Wymienia się tylko klameczkę w której zamontowana jest kamerka.
U mnie ta kamerka sprawuje się bardzo dobrze- bardzo przydatny mod [emoji6]
A jak że switchem do otwierania klapy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam kamery cofania nie oryginalnej i porady w temacie.

Podana oferta z linku z ali..to by podeszła pod mojego b7 avanta?w tą klameczkę w klapę?

I jaki wyświetlacz LCD do tego polecacie (bo mam radio concert2) to muszę na czymś odpalić

I pytanko czy da się zmusić taki nieoryginalny zestaw do włączania się przy wrzucaniu wstecznego/tak jak to jest w oryginałach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...