Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowe przykręcenie 3 pasa (środkowy) w B6 Avant


ExeQtoR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukałem szukałem i nawet google nie ma odpowiedniego obrazka dla mnie ;-(

Sprawa ma się tak, dawno temu w czasach gdy (np. żyły dinozaury)... ktoś moją Audice w wersji "osobowej" przerobił na "ciężarową". W sumie prawie tylko w papierach, ale ucięli 3 pas z tyłu i zdemontowali go na dole. Udało mi się go dostać (alllledrogo) i papiery "wyczyścić" jest już z powrotem pojazdem osobowym... No więc w czym problem? Ano w tym 3 pasie... Nie wiem jak powinien być zamontowany na dole - konkretnie chodzi o to aby się sam nie przekręcał i nie blokował dostępu do prawej zapinki pasa, problem dość błahy, ale jak się nie ma oryginału do wglądu to rodzi to mały "niesmak" w całej operacji zmiany "typu pojazdu" - na takie szczegóły diagnosta nie zwrócił uwagi - ważne że się trzyma i urwać ręką go nie mógł.

Czy ktoś zechciałby się podzielić fotkami swojego 3 pasa (rozwijanego od góry), jak jest zamontowany pod kanapą? Tak aby było widać przekręcenie pasa na śrubie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... to nie ta strona i na tym foto nie ma pasa środkowego zwijanego (automatycznie)...

Potrzebowałbym foto od strony prawej (prawa strona auta), ze zdjętą kanapą dolną, ale dla takiej kanapy: http://olx.pl/oferta/fotele-kanapa-s-line-a4-b6-avant-CID5-IDeJ3Vz.html

Tam gdzie trzeci pas leci z góry z oparcia do środka pod spód... u mnie on się przekręca i nie wiem jak go tam odpowiednio przykręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też środkowy pas leci od góry.

Na dole przy kanapie we wszystkich B6 są tylko gniazga.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie we wszystkich... bo ja mam B6 z 2003r.

tutaj jest foto pozostałych części bo dorobiłem się dwóch pasów[z alllledrogo] (te cześć są na sprzedaż - ogłoszenie ukaże się w innym dziale):

a05e14041a08e525.jpg

Sprawa ma się tak, że zwijka jest zamontowany w oparciu dla środkowego pasażera, a na dole pod dolną kanapą przykręca się drugą końcówkę pod to gniazdo i jakoś się zawija ten pas aby ładnie wychodził i nie "motał" się o to gniazdo dla prawego pasażera.

Mówiąc inaczej środkowy pas u mnie jest taki sam jak dla innych pasażerów czyli przez klatkę piersiową i przez brzuch...

Zobacz ogłoszenie na OLXie co podałem, to właśnie identyczna kanapa jaką ja mam, i potrzebuje foto właśnie z pod takiej kanapy - aby widzieć jak to oryginalnie było zamontowane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


na pewno nie we wszystkich... bo ja mam B6 z 2003r.

Ja jak samo.

Zwijka czyli tam gdzie pas się nakręca na rolkę jest w kanapie.

Pod fotelem są tylko gniazda.

PS. Kurde nie czaje jakiej foty potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raz jeszcze to samo foto: e2711061485d382d.jpg

Zaznaczyłem w Paincie na szybko na czerwono...

U mnie jest tak: Gniazdo na 1 śrubę (zaznaczone) przykręcone i pod to gniazdo przychodzi końcówka tego pasa (zaznaczone).

W tedy pasażer środkowy jest przypięty przez brzuch i klatkę piersiową, tak samo jak skrajni pasażerowie(prawy i lewy), czy kierowca lub pasażer z przodu.

Pytanie jaka jest kolejność składania do przykręcania(co pierwsze) i w którą stronę jest wywinięty pas na dole, aby się nie "plątał" między tym gniazdem pod który jest przykręcony.

Tam chce widzieć jak jest przykręcone: c104aafc314f759b.jpg

Edytowane przez ExeQtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W tedy pasażer środkowy jest przypięty przez brzuch i klatkę piersiową,

Kminię.

U mnie tylko przez klatę więc dalej nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej blachy która trzyma końcówkę pasa nie da się inaczej przykrecić według mnie. Nie pozwala na to jej wyprofilowane. Bardziej zastanawia mnie dlaczego ten pas nie zwija się do końca i zapinka wisi tak nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...