Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Grafitowy Avant


damianos181

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, przedstawiam wam moją A4 z 1999 roku, z silnikiem 1.8T ANB. Jest to moje 4 auto. Kupiłem ją w sierpniu zeszłego roku i od tego czasu przy niej dłubie ;) Zaraz po zakupie wymieniłem tarcze + klocki, wahacze z lewej strony, pompkę centralnego zamka oraz olej i wszystkie filtry. Potem przyszedł czas na modyfikacje. A4 kupiłem już na sprężynach Supersport oraz amortyzatorach Bilstein (B6 z przodu, B4 z tyłu), więc temat zawieszenia miałem już z głowy :)

Dotychczasowe modyfikacje:

- sprężyny Supersport, amortyzatory Bilstein B6 przód, B4 tył

- koła 18" 8J HRS + opony 225/40

- stożek mocy K&N ;)

- DV Forge 007

- usunięte SAI, zbędne podciśnienia, odma puszczona pod auto

- radio Sony Xplod, subwoofer w miejscu schowka z głośnikiem JL Audio, wzmacniacz Helix B Two udało mi się upchnąć w drugim schowku

- ramka grila pryśnięta w czarny mat, wywalona tylna wycieraczka

Plany. Małymi krokami myślę, że uda mi się je zrealizować:

- FMIC, DP, większe wtryski + strojenie. Docelowo na większej turbinie chciałbym uzyskać ok 250 KM

- lotka na klapę

- fotele Recaro

- oraz dużo innych drobniejszych rzeczy ;)

Z wyposażenia w sumie nic szczególnego:

- 4x el. szyby, el. lusterka

- fotele z pompowaną lędźwią

- kierownica S4

Poniżej kilka zdjęć, robione telefonem więc jakość nie powala.

dbpo6ia5.jpg4eu78x4n.jpga2okehwv.jpggfwepcb4.jpgvzoxad9e.jpg2bc4d2pt.jpgjvhtz3qg.jpg

Edytowane przez damianos181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny karawan ;) Doposażyć jeszcze trochę środek i malina. Zazdroszczę zabudowy w bagaju, ciekaw jestem czy od avanta podchodzi do sedana przy lekkim przerobieniu :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny karawan ;) Doposażyć jeszcze trochę środek i malina. Zazdroszczę zabudowy w bagaju, ciekaw jestem czy od avanta podchodzi do sedana przy lekkim przerobieniu :huh:

Na allegro za 300 zł masz do sedana i do avanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny karawan ;) Doposażyć jeszcze trochę środek i malina. Zazdroszczę zabudowy w bagaju, ciekaw jestem czy od avanta podchodzi do sedana przy lekkim przerobieniu :huh:

Na allegro za 300 zł masz do sedana i do avanta

Wiem, wiem znalazłem kolego właśnie od razu po napisaniu posta, jednak ludzie częściej sprzedają raczej taką zabudowę do avanta, nie widziałem używki w życiu do sedana :( Ale myślę, że swego czasu będzie trzeba pomyśleć o takim czymś, chociaż za tym idzie radio i cała reszta.. Głośniki na dzień dobry można odpuścić bo z bose jestem zadowolony ale wiadomo, że człowiek zawsze chce więcej i więcej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówicie, skrzynka z allegro. Kupiłem od razu z jednym z polecanych przez nich głośników, bo skrzynka ma dość małą objętość i ciężko coś dobrać. Jestem z niej zadowolony i polecam, spełnia swoje zadanie w 100%. Dobrze wygląda i dobrze gra. Co prawda nie narobi hałasu jak skrzynia na pół bagażnika, ale dobrze uzupełnia seryjny przód. A jak trzeba to i wstecznym lusterkiem potrafi zatrząść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idealnie spełnia swoje zadanie, ja osobiście nie rozumiem tych ludzi, którzy ustawiają bas na tyle ile się da i pół budy telepie.. Też chodzi mi tylko o uzupełnienie basu, bo po prostu momentami go jakby brakuje i słabnie.. Ile krzykneli razem z tym polecanym przez nich glośnikiem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idealnie spełnia swoje zadanie, ja osobiście nie rozumiem tych ludzi, którzy ustawiają bas na tyle ile się da i pół budy telepie.. Też chodzi mi tylko o uzupełnienie basu, bo po prostu momentami go jakby brakuje i słabnie.. Ile krzykneli razem z tym polecanym przez nich glośnikiem? ;)

Jak się nie mylę to 600 zł .tez na allegro jest.

Bardzo fajny karawan ;) Doposażyć jeszcze trochę środek i malina. Zazdroszczę zabudowy w bagaju, ciekaw jestem czy od avanta podchodzi do sedana przy lekkim przerobieniu :huh:

Do bose sub jeszcze jeden można dołożyć i będzie wyśmienicie

PS. Do sedana tez jest za 300 zl

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się auto podoba!

Dalej nie wiem jak to się dzieje, że mimo tego, iż sam mam B7, to B5 dalej mi się chyba najbardziej podobają ze wszystkich modeli A4... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idealnie spełnia swoje zadanie, ja osobiście nie rozumiem tych ludzi, którzy ustawiają bas na tyle ile się da i pół budy telepie.. Też chodzi mi tylko o uzupełnienie basu, bo po prostu momentami go jakby brakuje i słabnie.. Ile krzykneli razem z tym polecanym przez nich glośnikiem? ;)

Tak jak pisze hunter, 600 zł. Z tego co pamiętam są chyba 4 do wyboru, w różnych cenach.

Bardzo mi się auto podoba!

Dalej nie wiem jak to się dzieje, że mimo tego, iż sam mam B7, to B5 dalej mi się chyba najbardziej podobają ze wszystkich modeli A4... ;)

Dzięki, B5 ma to coś ;)

Wpadły nowe graty :D

rfsjnoal.jpg

Edytowane przez damianos181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna A4. O ile obniżają te sprężyny Supersporta - 40/40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna A4. O ile obniżają te sprężyny Supersporta - 40/40 ?

Dzięki ;) Podejrzewam, że 40/40 ale na 100% nie wiem bo kupiłem ją już na tych sprężynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanty z poprzedniego postu już na aucie. Najwięcej walki było z DP. Musiałem ciąć wydech bo ktoś kiedyś zaspawał łączenie po środku. No i okazało się, że turbo puszcza olej. Trochę mi to pokrzyżowało plany, ale z drugiej strony dobra okazja żeby wsadzić coś większego :D Poniżej kilka fotek z prac. Zapomniałem zrobić zdjęć efektu końcowego, dorzucę jutro.

pscvkx4f.jpgv58j87lq.jpg9wiiyjwu.jpg

Edytowane przez damianos181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No elegancko ale schowany wyglądał by lepiej ewentualnie jakieś plastry miodu zrobić Ala siatkę tAką

To jest 230 fmic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fmile cie kosztowało zrobienie fmICka?

Widze 6 kolanek + 2m rurki t4o bedzie z 250 za sam materiał montażowy, do tego fmic i sylikony7, ile Ci wyszło? acha jakiej średnicy rurki zastosowałeś?

Edytowane przez fifek-1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No elegancko ale schowany wyglądał by lepiej ewentualnie jakieś plastry miodu zrobić Ala siatkę tAką

To jest 230 fmic ?

Właśnie jeszcze nie wiem co zrobić z tymi kratkami. Na razie są tylko boczne, ale podoba mi się pomysł z taką siatką. Fmic 180x550x65

fmile cie kosztowało zrobienie fmICka?

Widze 6 kolanek + 2m rurki t4o bedzie z 250 za sam materiał montażowy, do tego fmic i sylikony7, ile Ci wyszło? acha jakiej średnicy rurki zastosowałeś?

Za wszystko wyszło jakoś 850-900 zł. Zostało mi jedno kolanko i metr rury, więc mogło być trochę taniej. Rury 57 mm, takie jak wejścia do fmica.

Tak to wygląda na gotowo

7kkwrgvb.jpgltoq8d6l.jpg

Edytowane przez damianos181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej prezentuje sie bez bocznych kratek a z środkową, niz obecnie, a najlepiej załozyć wszystkie kratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej prezentuje sie bez bocznych kratek a z środkową, niz obecnie, a najlepiej załozyć wszystkie kratki

W weekend będę kombinował z tymi kratkami. Mam już pomysł, zobaczymy jak to siądzie.

Dp owijales na aucie czy sciagales?

Owinąłem przed założeniem, na aucie raczej słaba opcja.

Wyrzeźbiłem dzisiaj zderzak. Jestem mega zadowolony z efektu :D Ciężko jest tę siatkę dobrze uchwycić na zdjęciu. Wpadnie chyba jeszcze grill fake RS do kompletu.

hewy6dwr.jpg

Edytowane przez damianos181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...