Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Mokry dywanik za kierowcą


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczenie, usilnie próbowałem znaleźć na forum przyczyny powstawania wody za siedzeniem kierowcy i znalazłem ale od strony pasażera (prawa strona). Może wyjaśnie sprawe będzie łatwiej. Otóż przy przeciąganiu klabli z tylnej półki głośników na przód auta przypadkowo oparłem się reką za kierowcą o dywanik a tu zonk :disgust: cała ręka mokra. Wyciągnąłem dywanik a z niego woda leje się strumyczkiem a po naciśnieciu dywanu za kierowcą widać było wodę powycierałem wode ręcznikiem ile się dało 4 razy wyciskałem ręcznik wody. ale woda znowu zaczyna się pojawiać. Patrzałem na uszczelkach ale one są sprawne (raczej). Okna byłby wszystkie pododmykane. Nie wiem co może być przyczyną, gdzie szukać, jakie mogą być usterki pojawienia się wody?? Jak to wysyszyć dokładnie żeby nie zbutfiało. Mam mały garaż ale tam jest cholernia ciasno i prądu nie ma żeby suszarką wysuszyć. Z góry wielkie dziękuje :notworthy: za wszelką pomoc (mam nadzieje że także i skuteczną) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Jak to wysyszyć dokładnie żeby nie zbutfiało. Mam mały garaż ale tam jest cholernia ciasno i prądu nie ma żeby suszarką wysuszyć. Z góry wielkie dziękuje za wszelką pomoc (mam nadzieje że także i skuteczną) Pozdrawiam

kolego skąd wziela Ci się woda , lub skąd mogła się dostać jest na forum

a jak najlepiej ją wysyszyć - ja zawsze wykładam gazetami tylko nie takimi śliskimi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechać do zakładku prania tapicerki i napewno odsuszą Ci wodę z podłogi :wink4:

Gazety , suszarki , farelki to też nie gupi pomysł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz denveco czy przypadkiem w tym miejscu woda się nie dostaje, bardzo możliwe :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo ,woda lała mi się do auta od strony kierowcy. Po trzech dniach szukania znalazłem przyczynę :) Mechanik który wymieniał mi rozrząd razem z przednim pasem pociągnoł linke otwierania maski i wyskoczyła uszczelka tej linki i tam tędy lało się strumieniami . Co do suszenia to najlepiej dobry odkurzacz piorący lub coś w tym stylu co wyciągnie tyle wody ile się da i suszenie nawiewem z auta .farelki nie polecam bo już widziałem efekty jej działania (MB C180 poszedł z dymem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także mokro tylko z tyłu za pasażerem i nie wiem co może być tego przyczyną :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja bym się nie odważył samochodu farelką suszyć... nigdy w życiu :no:

a ja swoje suszyłem - ok 5h i nie spłoneło :chytry: tyle, ze cały czas byłem przy aucie

teraz mam pod dywanikami sucho, ale w razie czego klade 'gazete w.' co by wilgoc wchłaniała, bo mam materiałowe wycieraczki :przebiegly: i załatwiłem sobie takie woreczki jak daja do butów (niby maja wilgoc wchłaniac) z tym ze moje sa 20x wieksze, ciekawe czy takie cos pomaga :>[br]Dopisany: 13 Luty 2009, 17:38_________________________________________________musti sprawdz czy masz korki w podwoziu, moze jakiegos brakowac i sie lac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze wszyscy mamy ten sam problem u mnie tez wody od... i również czeka mnie uszczelnienie podszybia bo na pewno tamtędy mi cieknie tylko ze u mnie z dwóch stron ja wyciągnąłem gumowe korki w podłodze i pozbyłem się wody i zrobiłem w nich małe dziurki żeby miała którędy uciekać jak na razie nie stoi ale dalej się skrapla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo najpierw woda pojawiła się z tyłu za fotelem kierowcy, pózniej z przodu u pasażera. Szukałem i znalazłem :> z przodu pod maską tam gdzie jest akumulator sprawdźcie czy nie stoi woda, są tam takie odpływy, które czasem się zapychają. Wody przybywa i zaczyna dostawać się przez nawiew do kabiny (warto sprawdzić stan filtru pyłkowego). Co do suszenia to uważam że każdy sposób jest dobry byle by prowadził do celu :polew: ale najpierw wybrałem większość wody ręcznikiem, wyjąłem dywaniki i suszyłem ciepłym nawiewem non-stop na nogi. Efekt jest taki że teraz mam sucho. Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć gdzie znajduje się filtr pyłkowy,bo kanaliki to wiem gdzie są?Tyskiefan masz może foto tego?Thanke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ja mam dokladnie ten sam problem, lecz poki co nie widze jej jeszcze w srodku auta tylko tak jak kolega wyzej napisal z przodu pod maska kolo akumulatora, troche syfu wyjalem ale nadal troche wody stoi.. znalazlem jedna dziurke.. ale gdzie jest reszta?? poza tym filtr rowniez wymienilem..

dodam ze szyby strasznie paruja.. a jak wlacze nawiew na szyby to automatycznie robia sie biale, poza tym zapaleniu silnika i przejechaniu kilku km jak wlacze silny nawiew pojawia sie taki dym - ktory jak juz jezdze to sie nie pojawia.. chyba za zamkne nawiewy i po jakims czasie gwaltownie wlacze..

jeszcze jedno.. ostatnio zrobilem taki test, ze z rana nie wlaczalem nawiewow, wszystko pozamykalem i jak przejechalem jakies 10km to zaczal pojawiac sie taki szary dymek z nawiewu na szybe.. a jak wlaczylem nawiew to momentalnie buchnelo do srodka i przestalo...

co to jest???? bo chyba nie wilgoc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz 2 otwory ściekowe pod akumulatorem i kolo serwa ale od strony akumulatora a nie kompa tam jest 2 otwór a z tym ze ci szyby parują zobacz czy ubywa ci płyn bo możne masz mała dziurkę w nagrzewnicy bo dywaniki sprawdzałeś czy nie są mokre bo możne nie być widać wody ale mogą być mokre sprawdź najpierw to a potem pomyślimy co to jeszcze może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: Kurde mam problem chodzi konkretnie o to iż po każdym umyciu auta mam mokry dywanik za fotelem pasażera :( . Wie ktoś czym może być to spowodowane ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...