Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Oil presure


pawelkrk23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie....przed chwilka w samochodzie pojawil mi sie problem a mianowicie.....po odpaleniu zaczal pracowac cholernie glosnie - przy dodaniu gazu glosny dzwiek znika ale pojawia sie komunikat "oil presure"....przy spuszczeniu nogi z gazu dziwek znowu sie pojawia i caly czas zapalony ten komunikat.......sorry jezeli napisalem chaotycznie ale niestety samochod jest mi strasznie potrzebny a tu zonk....dziekuje za wszelkie info....[br]Dopisany: 29 Listopad 2008, 18:23_________________________________________________czy nikt naprawde nie wie.....moze miec to zwiazek z pompa oleju....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalaj go już, skoro pojawiło się oil pressure. W pierwszej kolejności sprawdź stan oleju. Jeśli będzie OK, to pewnie padła pompa lub mechanizm napędu pompy. Dalsze próby uruchomienia skończą się zatarciem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moze ktos wie jaka moze byc tego przyczyna biorac pod uwage ze choc ma juz troche przejechane ale z grudnia 2005 - czyli nie takie stare, serwisowane, wymieniany regularnie olej....???????[br]Dopisany: 29 Listopad 2008, 20:35_________________________________________________heh....jeszcze jedno pytanko bo patrzylem przed chwilka pod maske i....z tylu silnika widac ze jest troche zachlapane olejem....a ten dieslowski dzwiek pojawil sie nagle tak jakby cos doslownie sie oderwalo (jakby jakis lancuch walil o cos)-tylko jak zwiekszam obroty silnika tak do 4-5 tys. dzwiek zanika i automatycznie pojawia sie "oil presure"....takze nie wiem czy pompa z calym mechanizmem znajduje sie gdzies tam z tylu...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj roznych watkow z ostatniego tygodnia - silniki 2.0 TDI i sławetny "imbusik" pompy oleju.

Pasuje do Twoich symptomów dość dobrze... :thumbdown:

Nie odpalaj silnika! Musi to już otworzyć warsztat

To ta diagnoza nijak się ma do twojego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh....no wlasnie wiem poniewaz czytalem kilka watkow wczoraj....takze nie mam zielonego pojecia co moglo walnac a juz tymbardziej dlaczego....wiem tylko ze dzwiek slychac bardziej z tylu sinika no i niektore kabelki sa zachlapane olejem + widac troche oleju na dole na plastikach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, fakt, imbusik pewnie tylko w tdi siedzi. Moja wina, nie czytam opisu silnika :embarrassed:

luzik, luzik... opisu silnika BRAK... można wywnioskować jedynie że to benz... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...