Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytek płynu afn


a4b5rs4

Rekomendowane odpowiedzi

No wielkie dzieki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest jakiś odpowietrznik w chłodnicy? Ściągnałem kratkę po lewej stronie stojąc przodem do auta jak wyczytałem w jednym poscie ale nic tam takiego nie znalazłem...chyba, że wygląda jak zwykła śruba których pełno. Hmmm ktoś coś wie?

W B5 był odpowietrznik na chłodnicy?? Ja odpowietrzam układ wężem od nagrzewnicy (tym z dziurką).

Dzień dobry!

Mam podobny objaw. Wywala cały płyn ze zbiornika, odprowadzeniem/odpowietrzeniem zbiornika, przy dużej prędkości ok. ~160 km/h. Co ciekawe to zjawisko występuje jak robi się ciepło, wysokie temperatury.

Obawiam się, że to problem z uszczelką głowicy.

Dzisiaj zrobiłem następujący test:

- rozgrzałem silnik do 90 stopni (sprawdzone za pomocą climatronic na kanale 51)

- ruszam z jedynki na prostej drodze, gazuję do 3000 obrotów na minutę

- zmieniam bieg na dwójkę, robię to samo co przy jedynce: 3000 i zmiana biegu

- chwilkę przejadę na trójce, zatrzymuje się

- sprawdzam poziom płynu

- poziom płynu się podniósł

Powtórzyłem opisany scenariusz raz jeszcze i niestety poziom płynu się podniósł jeszcze wyżej. Następnie okręciłem korek od zbiornika płynu chłodniczego, ale nic nie bulgotało, dopiero jak przygazowałem to pojawiły się bąbelki powietrza.

Uszkodzona uszczelka pod głowicą?

Karol

A próbowałeś podmienić korek od zbiorniczka na jakiś inny?

Podmieniłem. Teraz poziom płynu się nie podnosi podczas wspomianego testu. Niestety, ubywa płyn chłodniczy, jeśli jadę 160 km/h, chyba nie tak tragicznie dużo, chociaż jechałem przez chwilę 160km/h. Przy 140 km/h jest ok. Martwi mnie to, że wąż łączący chłodnicę z silnikiem jest bardzo twardy.

Dzisiaj zaobserwowałem takie coś:

Edytowane przez karol190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na silnikach diesla i budowie ich układu chłodzenia...wygląda jakby gdzieś zasysał lewe powietrze i wtłaczał je z powrotem w obieg. Nie czaje. Ja od pół roku miałem problem z układem chłodzenia. Mechanik u którego wszystko robiłem rozkładał ręce a pomogła wymiana korka. Choć sam go wymieniał...cóż metodą prób i błędów doszedłem, że to właśnie on. Kupiłem Febi Bilstein za 36zł i jak ręką odjął. Płynu nie ubywa. Ciśnienie w wężach prawidłowe. No i autko lżej chodzi. Jak się wciśnie pedał w podłogę to znów czuć że żyje :D a Dodając tylko powiem, że objawy miałem takie że płyn znikał, układ tak jakby zapowietrzony, autko słabsze, ciśnienie w wężach że aż kamień, i po odkręceniu korka na zimnym płyn zasysało do zbiornika. Oto moje byłe problemy :) oby już nie wróciły...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez korek tylko ja kupiłem ori za 9€[emoji1]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 9e to nawet drożej o jakies 4zł :decayed: a febi to chyba ori...czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no febi z tego co sie orientuje to czarny jest

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm audi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

K20 blau tak to sie nazywa

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1J0121321B

a1dbc2c47e33ed05e496b478b8ef190e.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dda6394bc204b41edb01867c0da1d6f6.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kupiłem ten sam korek co mi w ATU w DE proponowali..mówili, że to oryginał, tyle że musiałbym czekać aż go zamówią bo na stanie nie mieli. Więc prawdopodobnie robi to Febi...nr ten sam mam na opakowaniu...zresztą jeśli korek który miałem wcześniej był zamiennikiem i nie dawał rady to ten, cokolwiek by to nie było spełnia swe zadanie. I o to mi chodziło :D


Nie no febi z tego co sie orientuje to czarny jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A czarny masz na myśli kolor czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to sie liczy [emoji3]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zamieściłem zdjecie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie no to jest chyba tylko zdjęcie czarno białe :) mam ten korek i jest tak samo niebieski jak na zdjęciu powinien być..a Ty jak kupiłeś korek to nie miałeś go w żadnym opakowaniu? Mój był w foli z kodem kres., numerem itp..jak kupiłeś w de to też powinien być producent na opakowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w woreczku z nr i na korku jest znaczek audi i nr ten sam co na ori

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem mam. Ubywa mi plynu chlodzacego ale raczej bardziej to widze jak wciskam troche w pedal . Tak do 100 raczej nic albo jak ubywa to tak ze nie bardzo to widze. ALe jak wiecej jade jak 100 to widze ze ubywa i widze ze jest mokro pod autem. NIe bardzo moge sprawdzic skad bo mam oslone silnika. NIe mam zadnego podnoisnika zeby ja zdjac. A też tak nie bardzo sprawdze bo olej mi troche tez chlapal bo mialem waz odmy pekniety. . POwiedzcie gdzie najczesciej moze byc problem i co przyobserwowac . Chodzi o ten uciekajacy plyn. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po pierwsze :

1- czy po dłuższym postoju masz ciśnienie w zbiorniku

2- czy płyn chłodniczy jest ciepły po osiagnięciu 90st?

3- po dodaniu gazu płyn bombelkuje lub widać jaki kolwiek ruch w zbiorniczku?

4- czy węże sa twarde i puchną ?

5- pompa wody nie wydaje dziwnych odgłosów?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 nigdy nie sprawdzalem ale jak pare godz po stal i chcialem odkrecic na zimnym to bylo troche cisznienie jak odkrecalem byl taki syk.

2 mysle ze nawet goracy a nie cieply

3 Nic nie widac chyba ze jest cos nie badzro widoczne okiem.

4 Nie puchna moim zdaniem cieple sie robia jak sie rozgrzeja . Ktorys jeden robil sie bodajrze twardszy ale musial bym to dokladnie jeszcze sp[rawdzic

5 Nic nie slychac ani na zimnym ani na cieplym. Nie slysze nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...