Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak przerobic h4 na h7 ????


dominiks18

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko do osob ktore robily taki zabieg:mianowicie mam w swojej a4 lampy valeo H4 chcialbym wstawic lampy po II Lifcie czyli zespolone,wiem ze trzeba troszke blotnik podciac,a pas przedni tez????chodzi mi glownie o instalacje co trzeba dokupic zeby miec 2xH7 czy jest problem z takim przerobieniem???zeby to wszystko dzialalo tak jak sie nalezy!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylanie na inne forum nie jest najlepszym rozwiazaniem ;/ Pozatym temat sprzed 4 lat i nie dzialaja linki.

Przydalo by sie zeby znalazla sie tak mila osoba na forum a4 i opisala dokladnie przerobke na swiatla po 2 lifcie....wiem ze bylo opisane samo wyrzynanie blotnika i montaz lamp ale bez szczegolowego opisu :) tzn. przerobki h4-h7 jakie kostki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tym forum nie znalazłem nic podobnego, a szkoda. Jeśli chodzi o zdjecia, to w późniejszych wypowiedziach w tamtym wątku ktoś raz jeszcze je zamieścił na innym serwerze i wstawił linki - niedawno je przeglądałem, gdyż sam przymierzam się do wymiany lamp na Valeo zespolone (już zapłacone, czekam na przesyłkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie troszke pobawic...kostki kupujecie w ASO potem w lapke bierzecie probowke i sprawdzacie po kolei tj.np. sw.pozycyjne i do poszczegolnego kabelka przykladasz probowke i badasz gdzie jest prad a jak juz go znajdziesz no to podlaczasz do kostki itd :wink: na tym polega cala filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie takiej przeróbki. Kostki zrobiłem z orginalnego przewodu ze starej lampy, wlutowując przewody w kostkę lampy H7 i pozostawiając kostkę oryg. ze starych (opcja tańsza, lepiej kupić w ASO). Poza tym trzeba przerobić błotnik(wyciąć pewien element).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej kostki, to ma ona jakieś oznaczenia? O co pytać dokładnie w ASO aby kupić dokładnie to co chcemy? Sam zamówiłem już zespolone Valeo i też czeka mnie przeróbka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie takiej przeróbki. Kostki zrobiłem z orginalnego przewodu ze starej lampy, wlutowując przewody w kostkę lampy H7 i pozostawiając kostkę oryg. ze starych (opcja tańsza, lepiej kupić w ASO). Poza tym trzeba przerobić błotnik(wyciąć pewien element).

moglbys zapodac jakies foty?????a jak bedzie z dlugimi bo chyba bedzie gasla soczewka jak bedziesz zmienial na dlugie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bedzie z dlugimi bo chyba bedzie gasla soczewka jak bedziesz zmienial na dlugie tak???

Tak.Dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak znalazłem coś interesującego: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=2783

Dziś dostałem Pocztexem swoje reflektorki :cool: Dziwi mnie tylko fakt, że na jednych elementach jest MADE IN FRANCE, a na innych MADE IN SPAIN. Mam nadzieje, że nie zostałem oszukany i są to oryginalne Valeo.

Czym zabezpieczacie błotnik w miejscu wycięcia? Jakieś nazwy preparatów? O co pytać w ASO, jak nazwać te kostki, które trzeba dokupić? I jeszcze jedno pytanie ... aż mi głupio, w którym miejscu będzie H7 dla mijania, a w którym do długich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zabezpieczacie błotnik w miejscu wycięcia? Jakieś nazwy preparatów? O co pytać w ASO, jak nazwać te kostki, które trzeba dokupić? I jeszcze jedno pytanie ... aż mi głupio, w którym miejscu będzie H7 dla mijania, a w którym do długich?

Ja jak u siebie robilem to najpierw dokladnie zamalowalem minia a potem czarnym matowym spray'em i tak tego nie widac :wink: a jezeli chodzi o w ktorym miejscu beda zarowki to tak do soczewki wsadzasz H7 i obok masz otwor na sw.drogowe tam tez pakujesz H7 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=2783 napisano:

tak wygląda puste miejsce po reflektorze - po lewej widać brak plastikowego mocowania reflektora, które nabyłem w ASO

O jaki uchwyt chodzi? Czy silniczki ze starych lamp dzielonych Valeo pasują do nowych zespolonych Valeo? Nie chciałbym aby po rozkręceniu wszystkiego musiał jeszcze udać się do ASO.

Szkoda, że tamten wątek nie zostal dokończony ...

Tu wrzucę jeszcze tabelkę krosowania kabli ze starych lamp do nowych]

:frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie podlaczam pod temat- kupilem juz jedna nowke valeo zesp. teraz poluje na druga... ogolnie mi sie z tym nie pali, ale mysle ze do wakacji beda juz ladne oczka w a4 ;) pytanie- jakie zarowki? wiem ze 4xH7 (ale jakie- firma, ile W itd) i co z reszta? czy te postojowki filipsa w5w blue vision pasuja do zespolonych? kierunki musza byc pewnie w kolorze ;) - pasuja ze starych? pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowki z kierunkow pasuja do nowych lampek , zarowki nie musza byc pomaranczowe tylko musza migac swoim wymaganym kolorem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...