Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie lejecie paliwo?


miszaq92

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Z czystej ciekawości co lepiej zalać do 1.9TDI AWX, verve czy zwykłą ON? bo słyszałem, że verva jest sucha i wtryski tego nie lubią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lałem do siebie Vervę myśląc, że skoro droższa to znaczy lepsza. Od roku leję zwykły ON i nie widzę różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej napędowy premium szczególnie zimą jest polecany, niektórzy piszą o większym kopie. Żeby nie było za suche dolewam czasem kleen flo smar http://allegro.pl/smar-do-silnikow-diesla-1-92l-kleen-flo-953-tanio-i5331389474.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rzekomy ''większy kop'' nie interesuje ;) bardziej mi zależy na tym jakie paliwo będzie ''zdrowsze'' dla pompowtrysków, zwykły ON czy ta Verva i inne V powery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozwiązanie jest proste: Lać zwykłego Diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lał zwykłego. Ewentualnie na zimę lepszą. Ja tak robię w busie i zero problemów podczas odpalania na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie ma w 100% jasnej opinii na ten temat :D Co człowiek, to opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze leje zwykłą i też nie ma problemu z odpalaniem w zimie... a autko kilka zim stało pod chmurką

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę przeróżne opinie typu: lej lepszą, bo ta zwykła to z rzepakiem mieszana :D a generalnie nie odczułem różnicy między vervą a zwykłą ON, choć bardziej mi zależy na odczuciach pompowtrysków :D

Edytowane przez miszaq92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Orlenie nie tankuję więc nie będę się wypowiadał. Tankuję przeważnie na Statoilu sporadycznie na Lotosie lub Shell-u. W przypadku statoil-a gdzie paliwo pochodzi z Orlenu kiedyś tankowałem zwykłe paliwo. Obecnie te droższe, gdyż stwierdziłem lepszą kulturę pracy na tym paliwie i zrezygnowałem z dolewania dodatkowych środków smarujących. W ich reklamie jednym z pozytywów stosowania tego paliwa jest cichsza praca silnika i to by się akurat w przypadku mojego silnika zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję ropę z Rosji i jest ok. Nie ma biododatków i innego ekoszajsu. W zimę też nie było najmniejszego problemu z odpaleniem na mrozie. Te wszystkie Vervy i Milesy oczyszczające silnik to jedna wielka ściema wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gdyż stwierdziłem lepszą kulturę pracy

Jak to kiedyś powiedział mój profesor z warsztatów, na temat obecnego pojęcia o samochodach [ artykuły w gazetach dziwnej treści, w programach motoryzacyjnych itp.]

"Co to znaczy kultura pracy silnika, że nie beka, pierdzi, potrafi powiedzieć przepraszam?" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje zwykłą przez cały rok, wcześniej jeździłem pewien okres na vervie, 0 różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w paliwie jest taka ze normalne ON ma dodatek bio a te lepsze są na B0 wiec juz ten sam fakt powoduje że dla silnika jest to lepsze rozwiązanie. W naszych autach nie odczuje się żadnej różnicy na lepszym czy normalnym paliwie. Wiec wszystko zależy co chcesz tankowac. Lotos ostatnio cały czas ma B0 diesla wiec nie ma sensu brać droższego bo różnica tylko w dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję ropę z Rosji i jest ok. Nie ma biododatków i innego ekoszajsu. W zimę też nie było najmniejszego problemu z odpaleniem na mrozie. Te wszystkie Vervy i Milesy oczyszczające silnik to jedna wielka ściema wg mnie.

tam paliwa pochodzą z Orlenu i są bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłem się ostatnio na Shellu na jakieś ON Nitro. Cena kosmiczna, a jakość kiepska, więc nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...