Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 tdi avf - benzyna zamiast ropy


Ben3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie wiem jak i czemu, ale wlałem do 1/4 baku z ropą ok 3-4 litrów benzyny. Zorientowałem się i dolałem do pełna ropy oraz ok 1l mixolu. Auto jeździ trzeci dzień, nie dymi, ma moc i przyśpiesza ale cieżko odpala. Nie przejmować się tym i dojechać do końca bak i zmienić filtr paliwa do świeżej ropy czy jednak już to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką ilością benzyny na pełny bak niepowinno być zadnych problemów, wyjeździj ile sie da zatankuj do pełna i zapodaj jakie stp albo l&m do czyszczen a potem nowy filtr przy następnym baku. Chyba ze masz jaki stary filtr to lepiej liqui molly z słoika przez dwa filterki do benzyny zeby nie rozpuściło syfu z filtra i nie władowało na pd.

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności po wyjeżdżeniu 10 litrów możesz znowu zatankować do pełna aby się wszystko tam lepiej mieszało i powtórzyć cały proces z 1-2 razy. A najlepiej to spuścić wszystko zalać dobrej jakości ropą zmienić filtr i palić maszynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie slyszalem, ze lepiej wyjezdzic calosc, dolac ropy i cos do wtryskow i wymienic filtr. Martwi mnie tylko to odpalanie... czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz vcds? Jak tak to zloguj 013 023 018 i bedzie wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam... Chyba, że ktoś z wrocławia mi pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz teraz w zbiorniku nie jest najlepszym paliwem dla AVF-a, jakby to był AFN albo 1Z to bym nie widział problemu :naughty:

Ja bym zlał przynajmniej ze 3/4 zawartości zbiornika , używając do tego elektrycznej pompki paliwa znajdującej się w zbiorniku i dolał czystego napędu :hi:

Resztę powoli wyjeździsz dolewając w rozsądnych proporcjach przy następnych tankowaniach :P

Trochę informacji jak to zrobić masz tutaj :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/330703-problem-z-pradem-na-pompe-paliwa-19tdi-avb/?hl=%22bezpiecznik%22pompa%22paliwa%221%2C9%22tdi%22

I jeszcze jedno zdjęcie zaczerpnięte z netu :

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/200cabf9619e0ac3

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - odkryłem, że przy przekręceniu klucza na zapłon, odczekaniu chwile, przekręceniu na 0 i odpaleniu przy drugim razie pali normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno miałem taką samą sytuację tylko wlałem przez pomyłkę 7 l benzyny. Dolałem do pełna aż pod korek plus stp . Też mi kilka razy gorzej zapalał lecz po przejechaniu 150km dolałem znowu pod korek i było już dobrze z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tej pory jak? Nic nie nawaliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie z 1,5 miesiąca i wszystko jest ok żadnych niepokojących objawów nie ma. Zrobiłem w tym czasie dwie trasy po 2tyś km i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę a mówią że pompowtryski takie nietrwałe, a tu się okazuje że nawet benzynę przepalą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę a mówią że pompowtryski takie nietrwałe, a tu się okazuje że nawet benzynę przepalą :)

Benzyna w niedużej ilości i przez niedługi czas niejest taka strasznie szkodliwa gorsze problemy robi ropa niskiej jakości używana w sposób długotrwały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ropa niskiej jakości używana w sposób długotrwały, nie służy nawet takim pancernym jednostkom jak 1z czy Afn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...