Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Co najlepiej wymienić po zakupie ?


osek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od tygodnia mam i ja swoje cztery koła... i tak sie zastanaiwam co dalej trzeba robić z autem...

zimówki kupione ;]

rozrząd zrobiony (gates, contitech i ruville) pompa wody (po przeczytaniu forum) też wymieniona.

olej niby był 4k temu.. ale to juz nie jest az tak duzy koszt wiec- nowy, tylko ze wlalem to co bylo ostatnio- castrol magnatec 10x40 moze byc? tylko o dziwo bańska cztero litrowa wystarczyła ? nawet mam troche na dolanie... AFN ? to by sie zgadzało ?

pomału chyba będzie trzeba coś z turbiną robić, bo niby olej przez nią pali.. ale musze troche pojeździc. tu pytanie- regenerować czy.. y.. czy co ?

i dalej pytania, dziś jak mi ten rozrząd zrobili to ym... na radiu mam SAFE :D skąd ja mam wziąć numer do tego? :D przeleciałem ksiazki co mi dali z komisu z autem i nic ;] gdzie tego szukać albo co z tym zrobić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli turbo juz omawia posłuszenstwa to mysle ze regeneracja bedzie najrozsadniejsza , chyba ze masz fundusze na nowa :wink4::kox: radio zostało zakodowane gdzyz została zdjeta klema z aku i teraz musisz wprowadzic kod aby znow grało,wyciagnij radio moze tam masz umieszczony kod albo w ksiązece dotyczacej obslugi radia itp powinienes na pewno znalezc ten kod. Dalej to po prostu dbaj o autko sledz forum i zawsze bedziesz w temacie :cool1: no i koniecznie przeczytaj ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/10_przykazan_dla_diesla_ver_13-t5260.0.html; :decayed::kox::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nigdzie nie moge doczytac sie tego kodu :kox:

hm, wyciagnac ? na to nie wpadłem- ale przed chwilą patrzałem i... i nie iwme jak je wyciągnać :D (oryginał z bose) pojde zaraz zoabczyć czy mi sie uda... a jełśi tam nie bedize tego kodu? wątpie aby w komisie mi coś doradzili, ale zadzwonie i spytam... innego pomysłu nie macie? co?

przykazania już dawno wbite pomiędzy szare komórki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jełśi tam nie bedize tego kodu?

u mnie był taki kodzik pod naklejka z kodem kreskowym czy cos takiego :mysli: lecz nie daje gwarancji ze bedzie i u Ciebie on wystepował bo u mnie to było radio gamma.Jesli nie bedzie to bedziesz musiał sie udac do jakiegos speca co bedzie potrafił zczytac kod z radia :mysli: Wiem ze cieżko sie jezdzi bez właczonego radia w samochodzie :rolleyes::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jełśi tam nie bedize tego kodu?

u mnie był taki kodzik pod naklejka z kodem kreskowym czy cos takiego :mysli: lecz nie daje gwarancji ze bedzie i u Ciebie on wystepował bo u mnie to było radio gamma.Jesli nie bedzie to bedziesz musiał sie udac do jakiegos speca co bedzie potrafił zczytac kod z radia :mysli: Wiem ze cieżko sie jezdzi bez właczonego radia w samochodzie :rolleyes::wink4:

a amsz takie jak ja radio?

http://www.pisi.com.pl/zbedne/audidelta.jpg

czy dobrze rozumiem- że gdzieś miałeś na radiu ten kod, tak?

własnie musze to jaknajszybciej odpalić.... bosse sie kurzy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie takie samo radio, zaznaczam " miałem '' :wink4: i na radiu na wierzchu byla podobna naklejka do kodu kreskoweg oddzielona gruba kreska i pisało - code ...(coś tam jeszcze było napisane - '' number '' czy cos w tym stylu ) jak czasem musiałem odłaczyc aku to tez radio mi sie kodowało i musiałem wpisać ten kod i znowu grało.Żeby wyjać radio wsadzałem po prostu palucha do otworu z kaseta i wyciągałem :tongue4: Tylko nie wiem czemu miałem tą zaślpke od kasety z napisem gamma,dziwna sprawa :mysli: musiał bym jeszcze zobaczyc to bo został mi ten dzyngiel po radiu :gwizdanie: Rozumiem ze nie masz tej ksiażeczki do radia ?? bo Tam na pewno jest kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do turbiny to wstrzymaj się z jej regeneracją bo to, że ktoś Ci powie że ona pali olej to wcale nie musi to polegać na prawdzie, najczęściej idzie przez nią olej z odmy do dolotu co często jest mylnie diagnozowane przez mechaników, że turbina nadaje się do regeneracji lub wymiany, a by się upewnić zdejmij przewód powietrzny idący od filtra powietrza do rury dolotowej do turbiny i zobacz ile tam będzie oleju, który dostaje się tam wężykiem z odmy czyli odpowietrzania skrzyni korbowej silnika,

jeśli otrzymałeś z komisu książkę serwisową to w niej również powinna być albo książeczka z radia gamma i w niej lub w zakładce książki serwisowej powinna być włożona karteczka formatu wizytówki z kodem 4-ro cyfrowym do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mailem kodu do radia i do ASO pojechałem.10 minut i po sprawie, kosztowało mnie to chyba coś koło 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy turbina nie ma luzów wzdłużnych oraz poprzecznych jeżeli ma to oczywiście regeneracja co do kodu to powinien być w książce serwisowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej niby był 4k temu.. ale to juz nie jest az tak duzy koszt wiec- nowy, tylko ze wlalem to co bylo ostatnio- castrol magnatec 10x40 moze byc? tylko o dziwo bańska cztero litrowa wystarczyła ? nawet mam troche na dolanie... AFN ? to by sie zgadzało ?

Tak, tak , tak, tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomału chyba będzie trzeba coś z turbiną robić, bo niby olej przez nią pali.. ale musze troche pojeździc. tu pytanie- regenerować czy.. y.. czy co ?

Czemu twierdzisz że turbo do roboty??? Chcesz dowiedzieć się więcej to zrób logi Vagiem i wszystko wyjdzie. Jak pompuje odpowiednie wartości , oleju nie podpija i nie jest zapieczone to co tu szukać :mysli:[br]Dopisany: 05 Grudzień 2008, 21:28_________________________________________________ :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...