Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prędkościomierz


Kasprzyk Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy, proszę o wyrozumiałość. Mam problem z diagnozą, mechanicy też. Rzecz w tym, że prędkościomierz raz działa, raz nie działa. Obrotomierz, wskaźnik ciśnienia, licznik godzina itp działa, tylko prędkościomierz. Jeden mechanik stwierdzil, że wtyczk ado wymiany ( nie możliwe skoro działa licznik ) drugi mechanik stwierdził, że cała płyta do wymiany ( ale reszta działa ) . Co uważacie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz licznik jaegera, a one mają to do siebie, że lubią się psuć. Jak sięnaprawi jedno, to zaraz padnie coś innego, po prostu ten typ tak ma. Może wystarczy wymienić silniczek prędkościomierza i będzie działać, ale to loteria. Jak możesz to wrzuć zdjęcie przodu licznika, będziemy wiedzieć jaki masz typ.

Może być też uszkodzony czujnik prędkości, ale to rzadszy przypadek.

Edytowane przez marcin_franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Masz licznik jaegera. Możesz spróbować wymiany silniczka w liczniku, ale to wcale nie musi być przyczyną. Najlepiej jakbyś wymienił cały licznik na vdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Masz licznik jaegera. Możesz spróbować wymiany silniczka w liczniku, ale to wcale nie musi być przyczyną. Najlepiej jakbyś wymienił cały licznik na vdo.

Drogo by to kosztowało? a co z imobiliserem? gdzie cos takiego znajde? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek:

http://allegro.pl/silniczek-licznika-citroen-c5-peugeot-206-jaeger-i5584447002.html

Licznik to różnie, od razu możesz sobie założyć pełny fis (100-300zł), jest o tym temat na forum. Immo koduje się kablem, tylko Ty u siebie masz immo3, więc trzeba będzie sczytać pin z obecnego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo tylko ze w ADR, raz mi dzialal licznik raz nie, czasami dzialal i w czasie jazdy przestawal spadal do 0, U mnie okazalo sie ze jest to czujnik w skrzyni biegow, byl lekko przetarty i dostawal sie olej i wariowal. Wymienilem na nowy juz z po roku temu i jak narazie brak problemow z predkosciomierzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo tylko ze w ADR, raz mi dzialal licznik raz nie, czasami dzialal i w czasie jazdy przestawal spadal do 0, U mnie okazalo sie ze jest to czujnik w skrzyni biegow, byl lekko przetarty i dostawal sie olej i wariowal. Wymienilem na nowy juz z po roku temu i jak narazie brak problemow z predkosciomierzem:)

Witaj. A czy licznik działał, nabijał kilometry?

Silniczek:

http://allegro.pl/silniczek-licznika-citroen-c5-peugeot-206-jaeger-i5584447002.html

Licznik to różnie, od razu możesz sobie założyć pełny fis (100-300zł), jest o tym temat na forum. Immo koduje się kablem, tylko Ty u siebie masz immo3, więc trzeba będzie sczytać pin z obecnego licznika

Silniczek w podobnej cenie co caly licznik. Jak można dokładnie sprawdzić przyczynę? Czy elektromechanik powinien znaleźć usterkę?

a co myslicie o:

http://www.gumtree.pl/a-mechanika-auto-skup-pomoc-drogowa/poznan/naprawa-licznikow-audi-fis-poznan/1001295372830910476391709

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usłyszysz cenę za taką naprawę to....z tego co się orientuję to koło 400-600 zł ludzie płacą za reanimację jeagera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...