Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B6] Zwiekszone spalanie ALT Logi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
37 minut temu, przem8 napisał:

A pokazuje wypadania w gr. 14-16?

Jakiś pogląd na stan świec można mieć po gr.20. Statycznie możesz zrobić 2+33, a w gr. 32 to odczytasz korekty długoterminowe ale to trzeba kilkanaście km zrobić żeby coś pokazało. Te objawy wypadania na obu paliwach czy tylko lpg?

Grupy 14-16 nie sprawdzałem. Na postoju mogę zrobić?

Na obu paliwach. Zrobiłem ten nieszczęsny rozrząd, oba wałki mam na 0CF, ale dalej coś dziwnie chodzi silnik. Gaziarz polecił mi świece NGK 1496 i nie wiem czy to był dobry pomysł. Do zrobienia powyższych logów myślę wrzucić stare świece ori i zobaczymy.

Albo które logi mogę zrobić najpierw na obecnych 1496 i później na ori żeby porównać czy to faktycznie świece?

Opublikowano

Wypadania zapłonu liczy tylko na jalowych więc możesz porównać na nowych i starych świecach te grupy plus gr.20 dynamicznie. Jak to będzie wina świec to od razu odczujesz różnice w pracy silnika. Ja mam najzwyklejsze ngk pfr6q. 

Opublikowano

Miałem brać zwykłe Ori PFR6Q ale dałem sobie wmówić że te 1496 są lepsze bo coś tam. Ciekawi mnie tylko czy gaziarz pójdzie na zwrot tych świec w razie W. Bo i tak trzeba będzie kupić nowe...

Dzięki. Dam znać co wyjdzie :)

Opublikowano

@przem8 założyłem nowy temat w dziale diagnostyki. Mam BFB, więc nie będę tutaj zaśmiecał

Jak znajdziesz chwilę, zerknij proszę :) 
Dzięki !

Opublikowano
W dniu 26.08.2018 o 21:45, jacek70 napisał:

Bzdura -  do gazu sprawdza się zawsze świeca ori bo pod taką została wystrojona instalacja.

Adr ma świece 3 elektrodowe  i  jeśli strojenie jest ok to chodzi super. 

Świece do lpg to chwyt marketingowy . ?

Ja nie napisałem że ori świece są złe do gazu i nie napisałem też że należy stosować świece do lpg za gruby hajs. Napisałem że jednoelektrodowa świeca jest lepsza do silnika zasilanego LPG. Po pierwsze mieszanka lpg z powietrzem zachowuje sie inaczej niz mieszanka benzyny z powietrzem a po drugie lepiej kupic tansza świecę i czesciej ja wymienic dzieki czemu oszczedzamy też cewkę zapłonową, ktora bedzie służyła nad dłużej.

No ale co ja tam moge wiedzieć... 

Może między innymi ten na szybko znaleziony artykuł pozwoli spojrzeć na powyższy temat nieco inaczej.

https://gazeo.pl/poradniki/eksploatacja/Swiece-jedno-czy-wieloelektrodowe-do-LPG,artykul,8712.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.