Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Zwiekszone spalanie ALT Logi


rozek

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, przem8 napisał:

A pokazuje wypadania w gr. 14-16?

Jakiś pogląd na stan świec można mieć po gr.20. Statycznie możesz zrobić 2+33, a w gr. 32 to odczytasz korekty długoterminowe ale to trzeba kilkanaście km zrobić żeby coś pokazało. Te objawy wypadania na obu paliwach czy tylko lpg?

Grupy 14-16 nie sprawdzałem. Na postoju mogę zrobić?

Na obu paliwach. Zrobiłem ten nieszczęsny rozrząd, oba wałki mam na 0CF, ale dalej coś dziwnie chodzi silnik. Gaziarz polecił mi świece NGK 1496 i nie wiem czy to był dobry pomysł. Do zrobienia powyższych logów myślę wrzucić stare świece ori i zobaczymy.

Albo które logi mogę zrobić najpierw na obecnych 1496 i później na ori żeby porównać czy to faktycznie świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadania zapłonu liczy tylko na jalowych więc możesz porównać na nowych i starych świecach te grupy plus gr.20 dynamicznie. Jak to będzie wina świec to od razu odczujesz różnice w pracy silnika. Ja mam najzwyklejsze ngk pfr6q. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać zwykłe Ori PFR6Q ale dałem sobie wmówić że te 1496 są lepsze bo coś tam. Ciekawi mnie tylko czy gaziarz pójdzie na zwrot tych świec w razie W. Bo i tak trzeba będzie kupić nowe...

Dzięki. Dam znać co wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przem8 założyłem nowy temat w dziale diagnostyki. Mam BFB, więc nie będę tutaj zaśmiecał

Jak znajdziesz chwilę, zerknij proszę :) 
Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 21:45, jacek70 napisał:

Bzdura -  do gazu sprawdza się zawsze świeca ori bo pod taką została wystrojona instalacja.

Adr ma świece 3 elektrodowe  i  jeśli strojenie jest ok to chodzi super. 

Świece do lpg to chwyt marketingowy . ?

Ja nie napisałem że ori świece są złe do gazu i nie napisałem też że należy stosować świece do lpg za gruby hajs. Napisałem że jednoelektrodowa świeca jest lepsza do silnika zasilanego LPG. Po pierwsze mieszanka lpg z powietrzem zachowuje sie inaczej niz mieszanka benzyny z powietrzem a po drugie lepiej kupic tansza świecę i czesciej ja wymienic dzieki czemu oszczedzamy też cewkę zapłonową, ktora bedzie służyła nad dłużej.

No ale co ja tam moge wiedzieć... 

Może między innymi ten na szybko znaleziony artykuł pozwoli spojrzeć na powyższy temat nieco inaczej.

https://gazeo.pl/poradniki/eksploatacja/Swiece-jedno-czy-wieloelektrodowe-do-LPG,artykul,8712.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...