Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

cleaner - Meguiar's Ultimate Compound

To jest pasta ścierna a nie cleaner ;)

Dobry w miare tani cleaner to np. Dodo Lime Prime.

4. Cleaner- SCHOLL S17 +

To jest pasta ścierna... i tak szczerze mówiąc dość mocna. Po niej przydałoby się jakieś wykończenie np. S30+

Czy paste scholl s17+ trzeba ja nakladac maszynowo czy nakladanie reczne da jakis efekt ?

Na lakiery Audi to szkoda czasu z polerką ręczną... no chyba, że masz masę czasu i siły (czyt. jeden element = jeden dzień).

Jak chcesz się ręcznie bawić to chyba najlepszym rozwiązaniem jest Meguiar's Ultimate Compound lub zakup jakiegoś cleanera lekko ścieralnego (np. Autoglym SRP czy Dodo Lime Prime). Wtedy za jednym razem dobrze przygotujesz lakier pod wosk i odświeżysz lekko lakier, ale o usunięciu większych rys bez maszyny nawet nie podchodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dosyć opisane jak wypolerować lakier ,no i wiadomo maszynka do polerki to podstawa.

Polerowanie maszynowe lakieru z użyciem polerki orbitalnej. Poradnik Detailing World, autor-DaveKG | Detailer.pl - Kosmetyki samochodowe

Macie jakieś propozycje odnośnie takiej maszynki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma lakier w niezłym stanie to po co się pchać w zdzieranie kilkudziesięciu mikronów polerką ?

nie koniecznie musi jechac papierem, ladnie nawoskowac karoserie tez zrobia, poprostu uwazam ze szkoda kasy i czasu jak usługi są tansze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nigdzie nie napisałem że praca z papierem ściernym :) po prostu pełna korekta lakieru to zawsze - kilkadziesiąt mikronów lakieru mniej.

Chyba kilka mikronów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nigdzie nie napisałem że praca z papierem ściernym :) po prostu pełna korekta lakieru to zawsze - kilkadziesiąt mikronów lakieru mniej.

chce to widziec jak pasta zdzierasz kilkadziesiat mikronów, powodzenia sily w rekach i cierpliwosci oraz długiego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, za 300-400zł chcesz kosmetyki :facepalm: porzadna polerka auta 200-300zł i lakier wyglada jak nowy, imho szkoda kasy i zachodu

Za 300-400 zł można złożyć ładny zestaw dla początkującej osoby chcącej zadbać o pojazd. Wiadomo że jest to zestaw bez polerki, padów i całej reszty ale dobry szampon, rękawica, aio/wosk, cleaner, mikrofibry, qd, apc i inne podobne odszczurzanie pojazdu da się zmieścić w tej kwocie.

adus, nie wiem jak mam odebrać twój post bo jest trochę chaotyczny i nie wiem jaki jest twój tok myślenia, czy mówisz że to dobrze że dajesz 200-300 zł i jest 'szajn' czy źle? Sprostuj proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, za 300-400zł chcesz kosmetyki :facepalm: porzadna polerka auta 200-300zł i lakier wyglada jak nowy, imho szkoda kasy i zachodu

Za 300-400 zł można złożyć ładny zestaw dla początkującej osoby chcącej zadbać o pojazd. Wiadomo że jest to zestaw bez polerki, padów i całej reszty ale dobry szampon, rękawica, aio/wosk, cleaner, mikrofibry, qd, apc i inne podobne odszczurzanie pojazdu da się zmieścić w tej kwocie.

adus, nie wiem jak mam odebrać twój post bo jest trochę chaotyczny i nie wiem jaki jest twój tok myślenia, czy mówisz że to dobrze że dajesz 200-300 zł i jest 'szajn' czy źle? Sprostuj proszę.

uwazam ze szkoda wydawac 300-400zł za kosmetyki na których się nie skonczy, bo trzeba dokupic polerke, pady itp, wiec na takiej kwocie się nie skonczy, usługi odnowienia lakieru zeby sie swiecil jak psu jajca oscyluja od 200-300zł, wiec uważam ze szkoda wydawać taka kase i tracic cały dzien na to, kosmetyki maja jakis termin waznosci a auta nie bedziemy woskowac itp co miesiac wiec material niszczeje.

wiec do sedna, jak by taka usluga kosztowala 1000zł to jak najbardziej widze zasadnosc kupowania i bawienia sie, ale usliga jest tansza niz same materialy na to + stracony czas

Oczywiście jest to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, za 300-400zł chcesz kosmetyki :facepalm: porzadna polerka auta 200-300zł i lakier wyglada jak nowy, imho szkoda kasy i zachodu

Za 300-400 zł można złożyć ładny zestaw dla początkującej osoby chcącej zadbać o pojazd. Wiadomo że jest to zestaw bez polerki, padów i całej reszty ale dobry szampon, rękawica, aio/wosk, cleaner, mikrofibry, qd, apc i inne podobne odszczurzanie pojazdu da się zmieścić w tej kwocie.

adus, nie wiem jak mam odebrać twój post bo jest trochę chaotyczny i nie wiem jaki jest twój tok myślenia, czy mówisz że to dobrze że dajesz 200-300 zł i jest 'szajn' czy źle? Sprostuj proszę.

uwazam ze szkoda wydawac 300-400zł za kosmetyki na których się nie skonczy, bo trzeba dokupic polerke, pady itp, wiec na takiej kwocie się nie skonczy, usługi odnowienia lakieru zeby sie swiecil jak psu jajca oscyluja od 200-300zł, wiec uważam ze szkoda wydawać taka kase i tracic cały dzien na to, kosmetyki maja jakis termin waznosci a auta nie bedziemy woskowac itp co miesiac wiec material niszczeje.

wiec do sedna, jak by taka usluga kosztowala 1000zł to jak najbardziej widze zasadnosc kupowania i bawienia sie, ale usliga jest tansza niz same materialy na to + stracony czas

Oczywiście jest to tylko moje zdanie :)

zapominasz tylko, że to się robi dla przyjemności. zrobione samemu cieszy sto razy bardziej niż jak pójdziesz i za to komuś zapłacisz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co rozchodzi sie ta dyskusja msck, ma racje to jest głowna podstawowa przyczyna dlaczego chce to zrobic sam pozatym mieszkam w takiej miescinie gdzie jest moze jeden zaklad lakierniczy na wiosce nieopodal miasta i jakos nie mam zaufania zostawiac tam auta czasu wolnego sporo 3 samochody w rodzinie wiec nie wiem czemu mialbym nie wykorzystac tych kosmetykow nie jest to do 1-razowego uzytku , da sie kupic jakas polerke w granicach 300zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usługi odnowienia lakieru zeby sie swiecil jak psu jajca oscyluja od 200-300zł

wyciąłem co mnie zainteresowało a raczej zaintrygowało !!!

gdzie takie dobre ceny??? czy przed polerowaniem auto jest chociaż umyte??? rozumiem, że w tej kwocie, jako odnowa lakieru, znajduje się również nałożenie wosku dobrej jakości i doczyszczenie na cacy pojazdu po polerce.... tak???

????

tak się zastanawiam dalej gdzie takie ceny??? , bo robiłem garażową odnowę lakieru na seju i auto musiałem umyć - gość zrobił korektę - wyszedł, a mycie, czyszczenie zostawił mi - i dałem 200 zł po niezłej znajomości.... i ostatni raz mi to robił, bo w świetle nie było już tak ładnie... więc wiem, co warte jest 200 zł przy renowacji lakieru - zrobić spiepszyć i oby się klient nie skapnął...

może się mylę ale.... miałem taką sytuację... satysfakcji z wybulonej kasy O - zero... gdybym wiedział, że tak będzie kupił bym piwko, Scholla, tricolora i ręczne opier.. całe auto słuchając jakiejś relaksującej muzy w garażu.... a resztę materiału wykorzystał na wozik żonki czy brachola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usługi odnowienia lakieru zeby sie swiecil jak psu jajca oscyluja od 200-300zł, wiec uważam ze szkoda wydawać taka kase i tracic cały dzien na to

Ja uważam, że szkoda jest tych 200-300zł za usługę odnowy lakieru. Bankowo taki "mistrz" zostawi całą masę hologramów i śladów. Osoba znająca się na rzeczy i wiedząca ile czasu trzeba poświęcić na doprowadzenia lakieru do stanu zadowalającego tą kwotę pomnoży jeszcze przez co najmniej 3. Dokładne przygotowanie auta wg sztuki (umycie, usunięcie nieczystości z lakieru typu asfalt, opyłki metalu, lotną rdzę, wyglinkowanie i przede wszystki oklejenie plastików, zakamarków taśmą) to tak z grubsza 3-4h. Jeśli auto ma lakier w dobrym stanie (powiedzmy ryski po szczotkach z myjni automatycznych) to jak dobrze pójdzie wystarczy przelecieć auto jakąś pastą finiszową i powinno być dobrze. Ale jeśli lakier jest w złym stanie to czasem trzeba i trzy etapy przejść a to już zabawa na cały dzień. Te 200zł to same materiały będą kosztować... a robocizna? Dodam, że cały dzień z polerką to ciężka robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie cleaner po co go sie stosuje?czytam i nie mam pojęcia poza tym go sie stosuje po glince przed woskowaniem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner ma za zadanie oczyścić dokładnie lakier przed nałożeniem wosku... dodatkowo większość z nich ma drobne właściwości ścierne i wypełniające, więc kilka rysek przy okazji też usunie.

Dodam, że jest to dość istotny etap... bez tego wosk będzie się krótko trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dobry cleaner bys polecal pod coli 476 lub PB Natty's Blue do obróbki ręcznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja tańsza, ale dobra, sprawdzona: Dodo Lime Prime, Autoglym SRP

Wersja droższa, ale przy odrobinie wysiłku sam cleaner daje efekt "wow": Zymol HD Cleanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...