Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze swietne efekty BRAVO. Po drugie gdzie Ty zyjesz? 3slonca:grin:

Tak na powaznie, to co zostalo to typowe swirle, tylko te akurat byly mocniejsze, trzeba jeszcze troche popracowac, zeby je spolerowac.

Pokaz zdjecia zrobione aparatem a nie sandalem, latwiej bedzie powiedziec cos wiecej.

Tak czy siak wyglada to bardzo dobrze:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.... Jako ze czytajac ten dzial i ogladajc Wasze prace dochodze do wniosku ze skorupa lakieru na mojej landarze qpa gowna z ranami kutymi i drapanymi a ta chwile.... Chcialbym poradzic sie Was jaki zestaw mam skompletowac zeby doprowadzic lakier do efektu "lusterka"? Interesuja mnie zakupy tylko na tej stronie CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland ... moglby mi ktos doradzic co dokladnie kupic (cleaner wosk glinke aplikatory fibry pady etc...) zeby od podstaw to zrobic i w jakiej kolejnosci zeby bylo jak bog przykazal.... Dysponuje budzetem ok 150-200 ojro i polerka mech z regulacja obrotow jednak wolalbym zrobic to recznie chyba ze nie bedzie innego wyjscia.... dodam ze auto nigdy nie bylo profesjonalnie polerowane tylko tyle co po lakierniku i jest na nim mnustwo hologramow swirli itp....

---------- Post dopisany 11-05-2013 at 16:14 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2013 at 16:46 ----------

wymyslilem taki zestaw... myslicie ze wystarczy? co ew. zmienic dolozyc?

do odsmalania uzywam benzynki

na to glinka Detailing Clay :: Dodo Juice Clay Kit - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland

nastepnie Car Polish & Compounds :: Menzerna FG500 PO S500 - 250ml - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland i po tym Car Polish & Compounds :: Menzerna SF4000 PO 85 RE 5 - 250ml - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland

nastepnie cleaner Dodo Juice - Lime Prime Cleanser

i wosk Chemical Guys - Pete's 53 Black Pearl Signature Carnauba Wax

Moglby mi ktos napisac jakich padow mam uzyc przy nakladaniu past cleanera i wosku (sa tu 6.5" Pads )

i teraz czy po kazdym etapie pracy trzeba myc auto? tj po pastach i cleanerze? i jaka technika najlepiej pracowac tzn chodzi mi po elemancie czy calosc jechac odrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.... Jako ze czytajac ten dzial i ogladajc Wasze prace dochodze do wniosku ze skorupa lakieru na mojej landarze qpa gowna z ranami kutymi i drapanymi a ta chwile.... Chcialbym poradzic sie Was jaki zestaw mam skompletowac zeby doprowadzic lakier do efektu "lusterka"? Interesuja mnie zakupy tylko na tej stronie CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland ... moglby mi ktos doradzic co dokladnie kupic (cleaner wosk glinke aplikatory fibry pady etc...) zeby od podstaw to zrobic i w jakiej kolejnosci zeby bylo jak bog przykazal.... Dysponuje budzetem ok 150-200 ojro i polerka mech z regulacja obrotow jednak wolalbym zrobic to recznie chyba ze nie bedzie innego wyjscia.... dodam ze auto nigdy nie bylo profesjonalnie polerowane tylko tyle co po lakierniku i jest na nim mnustwo hologramow swirli itp....

---------- Post dopisany 11-05-2013 at 16:14 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2013 at 16:46 ----------

wymyslilem taki zestaw... myslicie ze wystarczy? co ew. zmienic dolozyc?

do odsmalania uzywam benzynki

na to glinka Detailing Clay :: Dodo Juice Clay Kit - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland

nastepnie Car Polish & Compounds :: Menzerna FG500 PO S500 - 250ml - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland i po tym Car Polish & Compounds :: Menzerna SF4000 PO 85 RE 5 - 250ml - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland

nastepnie cleaner Dodo Juice - Lime Prime Cleanser

i wosk Chemical Guys - Pete's 53 Black Pearl Signature Carnauba Wax

Moglby mi ktos napisac jakich padow mam uzyc przy nakladaniu past cleanera i wosku (sa tu 6.5" Pads )

i teraz czy po kazdym etapie pracy trzeba myc auto? tj po pastach i cleanerze? i jaka technika najlepiej pracowac tzn chodzi mi po elemancie czy calosc jechac odrazu?

Glinkę weź tańszą 0 w tym przypadku lepszym wyborem będzie:

Detailing Clay :: Bilt-Hamber - Auto-Clay Regular (200g) - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland + woda z kroplą szamponu jako poślizg.

Cleaner możesz nakładać na padzie finishowym jeśli używasz maszyny. Wosk nakładasz ręcznie, aplikatorem gąbkowym, takim żółtym słoneczkiem np. Megsa.

Cleaner po nałożeniu możesz od razu polerować mikrofibrą natomiast wosk polerujesz po tzw. teście palca (jak przejedziesz palcem po wosku na lakierze i nic sie nie rozmazuje to można polerować) - zazwyczaj po paru minutach.

Dorzuciłbym ręcznik do osuszania np. Fluffy Dryer, kilka mikrofibr, w tym 2-3 dobrej jakości do polerowania wosku czy cleanera, jakiś dressing do opon - dobrym wyborem będzie Meguiars Endurance Tire Gel. Warto też zaopatrzyć się w jakiś quick detailer np. Chemical Guys Pro Detailer będzie idealnie się zgrywał z Pete'sem 53 - używasz QD w kolejnych myciach pojazdu, co by wzmocnić wosk i dodać 'szajnu' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paste zmien na 400 zamist 500 jest lepsza i daj 2500 pomiedzy 400 a 4000. Tu masz odpowiedni zaestaw padow polerskich pod te pasy:

Machine Polishing Pads :: 6.5" Pads :: Chemical Guys - Hexlogic 6.5" Pad Set - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Griffe za odpowiedz... kurcze na tej stronie nie maja menzerny 400.... co robic? te pady bede musial zamowic osobno bo nie maja na te chwile w komplecie... powiedz mi czy moglbys mi jeszcze polecic jakie microfibry z tej strony bo o fluffy raciej ciezko.... a nie chce kupic dziadostwa......

pod koniec maja mysle, bede malowal esowy zderzak z tylu i po tym zabiegu zabieram sie za 'lusterkowanie'... zobaczymy co z tego wyjdzie:eusathink:.... jesli masz jeszcze jakies sugeztie/uwagi/porady to bardzo chetnie poczytam.... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczynam moją przygodę z samodzielnym myciem swojego samochodu. Posiadam czerwoną Audi. Nie chcę na początek wydawać majątku, i kupować całego kompletu, chciałem zacząć od:

- szampon: DURAGLOSS CAR WASH CONCENTRATE 901

- cleaner: ValetPRO Cleaner Achilles Prep

- wosk: Meg's Cleaner Wax Pasta

Do tego akcesoria:

- rękawica Nigrin

- jakieś aplikatory do nakładania cleanera i wosku - co mam wybrać?

- fluffy dryer

- mikrofibry do polerowania wosku - co taniego wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fibry megsa aplikatory tez megsa. Wosk zmien jak z megsa to #16 - jest najlepszy.

spidzior jak mozesz wez to - lepszego nie ma, osobscie polecam.

Drying Towels :: Chemical Guys - Wooly Mammoth Drying Towel - CleanCar.ie - Superior Car Care Products Ireland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zakupilem taki oto zestaw :

Wosk Colli 476

Szampon Presta Sudzz car wash

Glinka

Cleaner Dodo Juice Lime Prime

Owady i smoła Mac Prickbort 124

Car pro IRONX

Jaka kolejnosc doklanie zastosowac ? mycie bezdotykowe >mycie reczne na 2 wiadra > wysuszenie >ironx?>mac prickbort> glinka >cleaner > wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to i ja spytam z jakiej polskiej strony zamawiacie kosmetyki żeby wszystko zamówić za jednym razem(allegro????), jestem bardzo świeży i nie chcę wydać na to kroci. polerowanie raczej ręczne. ma ktoś chwilę żeby sklecić jakiś w miarę tani zestaw będę wdzięczny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

showcarshine lub all4auto. Ostatnio jeszcze carok jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam sklepy showcarshine.pl, mrcleaner.pl, mxnowicki.pl - bardzo dobra obsługa i wybór. Polerowanie ręczne odpada. Na lakierze Audi nic nie zdziałasz więc szedłbym w dobry cleaner + wosk lub AIO np. Autobrite Cherry Glaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczynam moją przygodę z samodzielnym myciem swojego samochodu. Posiadam czerwoną Audi. Nie chcę na początek wydawać majątku, i kupować całego kompletu, chciałem zacząć od:

- szampon: DURAGLOSS CAR WASH CONCENTRATE 901

- cleaner: ValetPRO Cleaner Achilles Prep

- wosk: Meg's Cleaner Wax Pasta

Do tego akcesoria:

- rękawica Nigrin

- jakieś aplikatory do nakładania cleanera i wosku - co mam wybrać?

- fluffy dryer

- mikrofibry do polerowania wosku - co taniego wziąć?

Do zestawu dorzuciłbym jeszcze glinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy cleaner dodo juice lime prime naklada sie na suchy lakier lepiej czarnym padem czy mikrofibrą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.DODO JUICE SOUR POWER 250ML

2.MAC PRICKBORT MAC 124 - 2L

3.VALETpro BLUE CLAY BAR 100G

4.DODO JUICE LIME PRIME 250ML

5.POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE

6.POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK

7.GLIPTONE FULL ZESTAW DO ZANIEDBANEJ SKÓRY:

Skład zestawu:

Liquid Leather Cleaner GT12 (250 ml)

Liquid Leather Conditioner GT11 (250 ml)

Pędzelek do aplikacji cleanera

Szczoteczka do mocniejszych zabrudzeń

Aplikator do aplikacji odżywki GT11

Mikrofibra 2 szt

Zamierzam kupic.

Co zmienic?

Dobra kolejnosc?

Jaka rekawice do mycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej mikrofibr weź, kosmetyki ok. Rękawica tylko Megsa, a jak chcesz wyższy poziom mycia, lepszą - to od CarPro Wool'a :) Do usuwania smoły dobrym wyborem będzie prickbort mac, a do metalicznych zabrudzeń (felgi, dolne partie drzwi, maska) - ironx. Przyda Ci się także ręcznik do osuszania - fluffy dryer, z innych kosmetyków również qd możesz kupić np. od Chemical Guys Pro Detailer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...