Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

Który wosk polecicie na zime ? wszyscy tak zachwalają tego collinite ale nie wiem czy meguiars to nie lepsza propozycja

waham się między dwoma woskami

Meguiar's Professional Paste Wax - bardziej ku temu meguiarsowi jestem skłonny

albo ten collinite Wosk samochodowy Collinite 476s tak wszędzie zachwalany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coli i jest bdb ale poza zimą, deszczami jest kurzo-przyciągający. Po kilku latach aplikacji śmiem twierdzić, że jego aplikacja jest równie prosta co reda, wbrew temu co ludzie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem oba, zostalem przy megsie. Megs jest woskiem miekkim, Colli twardym - zalezy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do starszego lakieru do polerowania ? jak naj lepiej zabezpieczyć lakier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowanai pasty jest ich troche. Najlepsze zabezpieczenie to powloka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :hi: Zima się kończy, czas przygotować się do sezonu... Przeczytałem wątek i ułożyłem sobie zestawik, który chciałbym skompletować. Proszę o ocenę, porady, czy wszystko będzie ze sobą współgrać, czy coś

Sent from Lumia 920

---------- Post dopisany at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany at 20:18 ----------

...Dodać lub usunąć. Jestem raczej laikiem w tym temacie, więc pomoc mile widziana. Kolor mojego B6 to czarna perła. Wszystkie prace będą wykonywane ręcznie. Chcialbym zamaskować kuliste zarysowania, jeśli w ogóle dam radę coś takiego zrobić bez korekty lakieru. Oczywiście zależy mi też na wet look'u, głębi koloru i dosyć dobrej trwałości... Obecnie posiadam wosk Chemical Guys 53 Pete's Black Pearl... Chciałbym dokupić:

- szampon Duragloss 901,

- cleaner - no i tu mam problem, bo nie wiem jaki...?

- odżywienie Lakieru - Poor Boys World Black Hole.

Kwota to 200-300 zl.

Sent from Lumia 920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety takie rzeczy tylko w erze...:grin:

Tak na powaznie, Twoje zyczenia, spelni kazdy pijarowiec, dowolnej firmy produkujacej cfantyki do detailingu.

Do rzeczy. Masz calkiem fajny wosk, wybor szamponu trafiony. Skoro nie piszesz, zakladam, ze glinke i dobra rekawice posiadasz - to podstawa.

Wybierajac black hole, mozesz cleaner sobie darowac, bo pelni podobna funkcje, faktycznie cos zamaskuje i podkreci lakier ale oslabi wosk - albo trwalosc. albo look.

Idzie wiosna, wiec spokojnie mozesz pojsc w strone wygladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glinkę i rękawicę to obecnie nie mam... Glinka Valet Pro miękka (?) i rękawica Car Pro? Dobry wybór?

Jeśli chodzi o Black Hole to czytałem że osłabia trwałość wosku... Ale chyba ten miesiąc czy 1,5 wytrzyma wosk na aucie po BH? Dodam, że auto jeździ tylko w weekendy, w tygodniu jest w garażu - praca w delegacji...

Jeśli chodzi też o Black hole to może jest jakaś lepsza, ciekawsza opcja jakiegoś duetu cleanera i odżywki do lakieru? Czy dać spokój i pozostać przy samym blach hole?

Sent from Lumia 920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekawicy lepszej nie ma z szamponem Duraglossa bedzie istna rewelacja.

Osobiscie glinke wzialbym bialego megsa, dobrze tnie a przy tym jest dosc delikatna.

Skoro auto garazowane i lata weekendowo, a bedzie myte na dwa wiadra ta rekawica i tym szamponem to zakladam trwalosc w okolicach 2-3miesiecy.

Skoro masz 53 to poki co kup na ten sezon black hole i ewentualnie na przyszly bedziemy kombinowac co dalej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc tak ja piszesz węzmę glinkę białą z Megsa. Dzięki wielkie za pomoc i porady :wink::hi:

Sent from Lumia 920

---------- Post dopisany 22-02-2014 at 20:22 ---------- Poprzedni post napisany 19-02-2014 at 05:40 ----------

Kolego Griffe ta biała glinka z megsa to ten zestaw? MEGUIARS SMOOTH SURFACE CLAY STARTER KIT LAKIER GŁADKI JAK LUSTRO GRATIS 2 MIKROFIBRY - ShowCarShine - Detailing Shop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się poradzę. Przypadek podobny do kolegi wyżej. Czarna perła, oczekiwania względnie te same. Tyle, że nie mam nic na razie.

Wiadomo, część wybiorę z tego, co Griffe napisałeś wyżej. A resztę kosmetyków możesz polecić? Jeśli nie Black Hole to co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lecimy z tym koksem

Mycie zaczynamy od kol co jakis czas IronX i lecimy

Valet PRO Bilberry Wheel Cleaner 1L - Felgi i Opony - Pielęgnacja z zewnątrz

w zaleznosci od zabrudzenia rozcienczamy z woda 1/2, 1/4 1/8 zawsze na dane mycie - srodek NIE moze stac rozcienczony.

Dekontaminacja:

Prickbort MAC124 1L - Odsmolenie - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

CarPro IronX 500ml - Specjalne - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

GYEON Q2M Clay 100g - Glinkowanie - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

Wiadomo mycie na dwa wiadra najlepiej z girt guardami

Rekawica z welny merynosa:

Wet Wet Look Artemis - rękawica do mycia - Gąbki i Rękawice - Akcesoria

Szampon:

Duragloss #901 Car Wash Concentrate 473ml - Szampony - Piany i szampony - Mycie - Pielęgnacja z zewnątrz

Osuszanie:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Chromy, metal:

Mothers Mag & Aluminium Polish - Chrom i Metal - Pielęgnacja z zewnątrz

Szyby:

Duragloss #761 Glass Cleaner - Szyby i Lustra - Pielęgnacja z zewnątrz

Plastiki:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Zabezpieczenie:

Zima/kola

Cleaner:

Duragloss #652 Pre-Cleaner - Cleanery - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Sealent:

Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax - Sealanty - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Lato i tu wybor mamy przeogromny byc moze tak:

Cleaner:

Lusso Revitalizing Creme 237ml - Cleanery - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Wosk:

Chemical Guys Pete's 53' - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo

Lusso Oro - Sample - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo zestaw szampon/claener/wosk

Lusso Bag Kit - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo kilkanascie innych jak nie kilkadziesiat dobrych propozycji

Mam nadzieje, ze pomoglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Ci dziękuję za tak obszerne przybliżenie tematu.

Pytanie, na jak długo starczy tester Lusso ORO? I czy po Lusso Revitalizing Creme znikną troche holosy i swirle?

Wiadomo, że muszę się zaopatrzyć jeszcze w jakiś ręcznik do osuszania, mikrofibry, aplikatory itp.

Co polecisz z doświadczeni do plastików wewnątrz?

Na forum kosmetykaaut wyczytałem, że przed Lusso ORO można dać Clearkote Vanilla Hand Glaze (cleaner i odżywka w jednym). Możesz się do tego ustosunkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ck Vanilla bardzo fajny cleaner. Jeden i drugi tzn Ck Vanilla i Lusso Revi to "pochodne" krola czyli Zymola HDC. Jesli mozesz przeznaczyc 300zl na cleaner i wosk to zdecydowanie Zymol HDC i Zymol Carbon. Z tym cleanerem trzeba nauczyc sie pracowac, jest specyficzny i moze poczatkowo stwarzac problemy ale daje niezrownany blask i sliskosc nawet na sfatygowanych lakierach. Robi mega robote. Jesli dobrze umyjesz auto, wyglinkujesz i zaaplikujesz HDC i Carbona bedziesz zadowolony. W tanszje kwocie tez sie uda cos zrobic ale tego poziomu looku nie osiagniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl temat, wiem ze 300 piechota nie chodzi ale to zestaw na dlugie lata, powaznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę. Jeszcze troszkę czasu do otwarcia sezonu letniego.

A co polecisz do plastików w środku? I do usunięcia swirli i holosów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do srodka poorboys Natural Look, co do holsow/swirli zacznij uzywamc HDC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...