Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

czy lepiej uzyc zelazka czy expresu do kawy?

Tomciu jaki efekt chcesz uzyskac?

Albo jak najlepszy wyglad, na rzecz trwalosci, albo jak najlepsze zabezpieczenie na rzecz wygladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie chodzi mi o taki cleaner ktory przykryje wieksze rysy ew mniejsze zlikwiduje..

---------- Post dopisany at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:05 ----------

A i jeszcze pytanie jaki QD? jest moze taki co najmniej przyciaga kurz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca QD, ale jaki wysteouje i jest stosowany Sonax BSD

SONAX ZESTAW EXTREME BRILLIANT SHINE DETAILER 750ML - BARDZO TRWAŁY - ShowCarShine - Detailing Shop

Do ciemnych lakierow zdecydowanie black hole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecanie wosk jako osuszacz karoserji po myciu żeby woda szybko spłynęła, oraz żeby zabezpieczał lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

przeczytalem juz cala mase postow odnosnie detailingu i mam pytanie, czy taki zestaw dla poczatkujacego wystarczy:

- rekawica Car Pro Cquartz

- szampon Duragloss 901

- zamiast glinki Flexipads Clay Pad Fine

- MENZERNA SF 4000

- POORBOY'S WORLD BLACK HOLE

- MEGUIARS GOLD CLASS CARNAUBA PLUS PASTE WAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe,

jaki polecisz cleaner pod naturalne woski Dodo Juice?

- Duragloss 652

- Autoglym Super Resin Polish

- ValetPro Achilles Prep

- Dodo Juice Basics of Bling

czy coś innego ?

---------- Post dopisany at 01:09 ---------- Poprzedni post napisany at 01:05 ----------

a może Autobrite Cherry Glaze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny misz-masz w tym co podajesz. 652 to typowy cleaner bardzo dobry pod wymagajace sealenty. Cherry, Autoglym i Achilles to typowe AIO. Dodo to cleaner. Pod naturala poszedlbym w Zymola HGC albo Lusso revitalizng creme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie ktos testował ? Usunie cząstki metaliczne i smołe, czy lepiej osobno brać na smołe i osobno na cżastki metaliczne

http://showcarshine.pl/1054-car-pro-trix-600ml-ironx-tarx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scholl S17+ to typowa pasta mogaca sluzyc jako one step - niestety nie ma ona nic wspolengo z cleanerem. Pasta do pracy maszynowej. Do recznej masz Megsa UC na padzie TriColor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co proponujecie zeby wode zebrac lub wytrzec po umyciu samochodu by nie zostawalo jakis plam i mazów

Wysłane z mojego Szajsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Panowie że tak się wetnę w temat ale czy tym http://showcarshine.pl/123-poorboy-s-ssr-1-usu-swirle-i-hologramy-gratis-mikrofibra.html usunę jakieś skazy na lakierze i czy dam radę wypracować to ręcznie?

Edytowane przez DamianIno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz polecić jakąś alternatywę która będzie łatwiejsza w pracy ręcznej?


planuję przed zimą zabezpieczyć lakier fk1000 z clenerem duraglos 652 i potrzebuje jeszcze coś żeby pozbyć się rysek..może VP achilles da rade ? :eusathink:


a tak w ogóle to Achilles podejdzie pod fk?

Edytowane przez DamianIno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobnie jak wielu przede mną w tym dziale, zaczynam zabawę z detalingiem. Przeczytałem skrupulatnie ten i inne tematy i postanowiłem się wtrącić z prośbą o opinię. Niżej spis wszystkiego tego co wydaje mi się, że powinno wystarczyć do ciekawego przygotowania autka. Samochód to Audi B6, grafitowy metalik. Proszę o opinię, korektę, krytykę, pouczenie, bądź co bądź Wasze zdanie ;)

1. Mycie bezdotykowe – Spłukanie największego brudu.

2. Mycie ręczne na 2 wiadra – Duragloss 901 + Rękawica CarPro/Mikrofibra?

3. SuszenieMonster Shine Fluffy Dryer 90x60cm.

4. Usuwanie nalotu, asfaltu, drobin – Iron – X(czyścić mikrofibrą?).

5. Mycie ręczne na 2 wiadra – Duragloss 901 + Rękawica CarPro/Mikrofibra?

6. SuszenieMonster Shine Fluffy Dryer 90x60cm.

7. Glinka – GYEON Q2M Clay 100g - dobrze zgnieść, do elastycznej postaci(drobne zabrudzenia wgnieść do środka). Glinkę maczać w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu(Duragloss 901 – nadaje poślizg). Czyścić bez zbytniego nacisku.

8. Mycie ręczne na 2 wiadra – Duragloss 901 + Rękawica CarPro/Mikrofibra?

9. SuszenieMonster Shine Fluffy Dryer 90x60cm.

10. Cleaner Dodo juice lime prime. Wcieramy czarnym(?) padem z mikrofibrą(1 mf na 3 elementy).

11. Wosk – Collinite 476, aplikator gąbkowy(żółty), po nałożeniu odczekujemy kilka minut na stwardnienie i polerujemy mikrofibrą.

12. Szyby/lusterka – Duragloss #761 Glass Cleaner / GtechniQ G5.

Do tego moje pytania:

a.) jakie znaczenie mają kolory padów przy użyciu cleanera/wosku? Jakich rzeczywiście użyć do jakich czynności?

b.) jak często wymieniać glinkę? Starczy na całe auto?

c.) ile mniej więcej akcesoriów, mf powinienem przygotować?

W przyszłym tygodniu mam zamiar się wziąć do roboty, efektem będę chciał się oczywiście podzielić z Wami ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Nelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie taki koszyk, proszę o ocenę:

- Shiny garage car wash 500ml 14zł

-VALETpro yellow clay bar 100g 32,99zł

-Duragloss 652 pre cleaner 237ml 41,00zł

-FK 1000p tester 23,00zł

Suma: 110,87 zł

Przy czym fibry i pady już mam.

Auto mam w jasnym kolorze, coś błękit ze srebrnym.

Zależy mi, aby zmieścić się w przedziale 100 - 120zł

Czy w tej kwocie można dostać coś lepszego?

Czy w niższej cenie od duraglossa dostanę coś porównywalnego, a oszczędzoną kwotę dołożę np. w lepszy szampon?

Po cleanerze dodatkowo stosować IPA, czy jest to niekonieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ciężko jest znaleźć jakieś zamienniki produktów które podałeś, tak żeby były w lepszej cenie (przy zachowaniu jakości).

Generalnie zestaw bardzo dobry jak na początek, chociaż (jeśli chcesz zaoszczędzić) możesz pokusić się o zakup produktów "nadpoczętych" przez kogoś, tym sposobem możesz dostać mazidła dużo lepsze za podobne pieniądze

IPA nie jest konieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ciężko jest znaleźć jakieś zamienniki produktów które podałeś, tak żeby były w lepszej cenie (przy zachowaniu jakości).

Generalnie zestaw bardzo dobry jak na początek, chociaż (jeśli chcesz zaoszczędzić) możesz pokusić się o zakup produktów "nadpoczętych" przez kogoś, tym sposobem możesz dostać mazidła dużo lepsze za podobne pieniądze

IPA nie jest konieczna

Nie wpadłem na to, dzięki!

Nie wiem czy wszyscy tu wiedzą, ale na allegro obowiązują kupony -20zł przy zakupach za min. 50zł przez aplikację mobilną. Warto pytać sprzedawców czy zechcą wystawić dany produkt, nie spotkałem się jeszcze z odmową. Przy takim zamówieniu oszczędność jest już znacząca i warta zachodu.

Edytowane przez Saperski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NELEK

ehhh rozpiszę się (a co tam nudzi aktualnie):

W twoim przypadku zrób tak: Iron-X-> bezdotyk (spłukiwanie/proszek - co wolisz) ważne żeby dobrze spłukać preparat wcześniej -> 2 wiadra -> spłucz-> (szampon+woda lub QD+) glinka i usuwasz co zostało -> spłucz ponownie i osusz. Clener - wosk - G5, dziękuje zrobione :decayed:

ad a. kolory są po to aby Tobie łatwiej się je rozróżniało - który używałeś do czego

ad b. Jak to wymieniać glinkę ? :shock3: Urywasz kawałek glinki taki żeby po utworzeniu "placka" wygodnie Ci się pracowało i jazda. Po elemencie (lub częściej jeśli będzie potrzeba) zgniatasz,rozkręcasz i ogólnie "mieszasz". Formujesz w placek i kolejny element. Dopóki glinka nie spadnie na ziemie możesz nią pracować. Po kontakcie z glebą = kosz, po skończeniu auta podobnie. 100g powinno wystarczyć na kilka aut w zależności jak ją szanujesz i ile urywasz

ad c. To zależy jakie MF masz. Ja do swojego B6 używam TAO Junior lub Mamutha do suszenia i jeszcze mi się nie udało zmoczyć go całkowicie.


@ Saperski. Wczoraj wyskoczył mi ten niby kupon. Nie wiem czy to dokładnie to samo, ale poprosiło mnie o podanie nr-u karty debetowej i po wpisaniu dostałem -25 pln na wysyłkę. Tym sposobem dostałem kuriera gratis

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, chciał bym kupić dwa pady + dwie pasty, nie znam sie kompletnie na profesjonalnych nazwach a w waszych postach oprócz angielskich słów nie widze nic sensownego, doświadczenie mam jedynie przy pracach ręcznych, polerka to świeży zakup. Chciał bym dwie pasty cos lekko sciernego + finish do słoneczek na lakierze. Pod te dwie pasty chciał bym dobrać pady (gładkie). Posiadam polerkę K2, uzbierało sie też troszkę kosmetyków nie mam firmowych zestawów ale podstawowe materiały są (cleaner , glinka, wosk, zwykły aplikator, fibry, myjka). Pasty bedą używane na różnych autach ale głównie na ciemnych. Efekt jaki chce uzyskać to lekka korekta małych rysek + pozbycie się słoneczek co w efekcie wyciągnie troszkę głębi kolorku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...