Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem całkowicie zielony w tym temacie. Możecie polecić jakiś zestaw kosmetyków do lakieru LZ5A i powiedzieć jak tego używać? Chciałbym się zamknąć w 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przestawiam zestaw jaki skomponowałem do mojej lalki o kolorze LX7Z z lekkimi defektami :( Prosze o podpowiedzi i porady ")

Mycie - NXT Generation Car Wash +Microfiber Wash Mitt

Przygotowanie powierzchni - MEGUIARS SMOOTH SURFACE CLAY STARTER KIT , do usuniecia zarysowań Ultimate Compound Polerowanie – ? tutaj znak zapytania co polecacie Wosk- Meguiar's Paint Protect –bądź co polecacie , czy wosk trzeba polerować maszynowo czy ręcznie i jakich ręczników do polerowania używać ? Konserwacja -Gold Class Premium Quik Detailer

Co do zabezpieczenia powłoki szyb ?

Jakie aplikatory polecanie i ręczniki do czyszczenia, do tych kosmetyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszukałem trochę forum, te jak i inne,strony detalingowe i tak dalej.Stworzyłem własny zestaw kosmetyków do swojego auta. Pojazd to audi a4 b6 kod lakieru LX7Z Dolphin Gray Metallic, lakier nie w najlepszym stanie kilka otarć na przednim zderzaki,koliste zarysowani itp.
Przestawiam zestaw proszę o parady i wskazówki lub co by innego zastosować w zamian tego co podałem .
1.Szyby - SHINY GARAGE GLASS CLEANER 500ML lub z megurias ten preparat do szyb + mikrofibra czy ma znaczenia jakaś gramatura + ściereczka do szyb
2.Silnik, nadkola, cała karoseria - Autobrite Citrus Wash Multi MPC
3. Felgi - Autobrite Very Cherry Wheel Cleaner Non Acid
4.Mycie auta – NXT Generation Car Wash +Microfiber Wash Mitt
5.Przygotowanie powierzchni - MEGUIARS SMOOTH SURFACE CLAY STARTER KIT , do usuniecia zarysowań Ultimate Compoun
6.Polerka – Deep Crystal Polish
7.Woskowanie - NXT Generation Tech Wax
Dla utrzymania stworzonego efektu pomiędzy następnymi umyciami 2 produkty:
- Quik Detailer lub NXT Generation Speed Detailer – usunięcie lekkich zabrudzeń
- Quik Wax lub NXT Generation Spray Wax – uzupełnienie woskowej ochrony
8. Plastiki -POORBOYS WORLD NATURAL LOOK , ADBL APC
9.Tapicerka – środek z megurias MEGUIARS Carpet & Upholstery Cleaner
10 Skóry - panowie tu chodzi mi kierownice i mieszek zamiany biegów co polecicie ?
11 Plastiki zewnętrzne ?
12 i panowie jeszcze jedno pytanko co do elementów chromowanych ? czyli obwódki w koło szyb jaki i di grila
plus mikrofibry aplikatory czy polecacie jakieś konkretne marki ?
czekam na wasze propozycje i zmiany icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zestawie na początek:

1. Mycie aktywną pianą + myjka ciśnieniowa,

2. Mycie ręczne, dwa wiadra - DURAGLOSS CAR WASH CONCENTRATE 901 + rękawica ShowCarShine Microfiber Beige

3. Dekontaminacja - CAR PRO IRONX 500ML LEMON

4. Glinka - GYEON Q2M Clay 100g

5. Cleaner - DURAGLOSS 652 PRE CLEANER

6. Wosk - Collinite 476 + aplikator ShowCarShine SOFT FOAM

Plus ścierki z mf i aplikatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poznać waszą opinię na temat płynów ktore wybralem. Chcę zaznaczyć że dopiero rozpoczynam przygodę z ,etapowym, myciem autka. Do tej pory bylo to uzycie jednego plnu i spłukanie. Kolor lakieru to czarny metalik.

Nadwozie:

Auto Finesse Avalanche Snow Foam 5L aktywna piana

Auto Finesse Lather Car Shampoo 500ml szampon

GYEON Mitt rękawica z prawdziwej wełny strzyżonej

Auto Finesse Iron Out 500ml DO CZYSZCZENIA FELG! - bede stosowac do felg i innych uporczywych zabrudzen na lakierze w szczegolnosci przy progach

Auto Finesse Citrus Power usuwa owady 1L

Pózniej

Auto Finesse Revive Trim Dressing 500ml TWORZYWA!

I na koniec

Auto Finesse Tripple - All In One Polish 250ml

Fotele

Auto Finesse Hide Leather Cleanser 500ml

Auto Finesse Hide Leather Conditioner ODŻYWKA SKÓR

Jakie mikrofibry proponujecie? Czym nakladac Tripple - all in one polish?

Chyba na poczatek starczy butelek ... bo i cena zwala z nog hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalanche - super,

Szampon możesz kupić tańszy np Chemical Guys Citrus Wash and Gloss lub coś z Soft99 może....

Iron Out bardzo dobry ale stosuj go raczej okresowo, albo np do dłuższej trasie do częstego mycia lepiej wziąć zielona Tuge, ceną i jakością działania bije na głowę konkurencje

Auto Finesse Revive bardzo dobry - polecam, sam używam, super kropelkuje i trzyma się długo na plastikach czy to grill czy kratki halogenów do skóry albo to co napisałeś albo Chemical Guys lub Colourlock praktycznie każda firma produkująca kosmetyki ma w swojej ofercie zestaw do skór, ja teraz mam Chemical Guys, Cleaner jest całkowicie bezzapachowy , odzywka ma lekki zapach skóry

Auto Finesse Citrus Power mega czy to robale czy inne zabrudzenia, warto to mieć w swoim arsenale.....

Do wnętrza bardzo fajne mikrofibry Chemical Guys Chubby do polerowania karoserii np Chemical Guys Elite lub cos podobnego fajnie jakby miały gramaturę koło 500g/m2 albo i więcej, rękawica do mycia ok

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym abyście polecili mi na początek dobry, ale podstawowy zestaw do mojej białej perełki. Generalnie stan lakieru jest w dobrym stanie, a mam już dość kurzu i częstego mycia na myjkach bezdotykowych po których i tak zostają zacieki (choć na białym z daleka mniej widoczne;p)

Przejrzałem już trochę tematów i co temat to inny zestaw. A co na biały lakier? ma to jakieś znaczenie.

Co do kosmetyków to chciałbym oczywiście sukcesywnie zwiększać zestaw, ale na początek chciałbym zainwestować w:

1) Szampon

2) wosk

3) rękawica - tutaj widziałem dużo pozytywnych opinii na temat rękawic carpro z wełny owiec merynos, słuszne, czy wystarczy coś tańszego?

4) ręcznik do wysuszania

5) coś do czyszczenia alufelg

5) dodatkowo jakieś ściereczki, aplikatory, szczotki do felg itd

z czasem, a właściwie za niedługi czas:

6) glinkę

W co jeszcze należałoby zainwestować wcześniej czy później?

Chciałbym jeszcze dodać, że największy problem mam chyba z owadami lepiącymi się niemal od razu po umyciu na zderzaku w szczególności, da radę jakoś temu zapobiec? dzięki za wszystko propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dokładnie umyć moje autko, gdyż od czasu zakupu nie udało mi się nigdy domyć go idealnie domowymi sposobami. Jest to dosyć chyba trudny do utrzymania lakier - 8A/Z5A lub w katalogu Audi jako 8A8A - perłowy niebieski Tiefsee.

Przeczytałem dokładnie cały temat i nie tylko. Prośba do Was o podpowiedź czy dobrze wybrałem:

1.mycie:

Szampon:Duragloss 901

Odżywka: Poorboy's World Black Hole Show Glaze

Myjka: rękawice do mycia Microfiber Wash Mitt lub Wet Wet Look Artemis lub CAR PRO WOOL WASH MITT

2.usunięcie smoły i opiłków

MAC SERIEN PRICKBORT MAC 124 - 1L (smoła)

SNB,SANEGO SANESOLV EXTRA 1L (tłuszcze smoły itp) nie dostępny

CAR PRO IRONX 500ML (metaliczne)

Czym to aplikować/myć?

3.glinka

ValeyPRO Yellow Clay Bar

4.mycie + osuszenie

Duragloss 901 + Monster Shine FLuffy Dryer/MICROFIBER MADNESS DRY ME CRAZY 64X42CM

Myjka: rękawice do mycia Microfiber Wash Mitt lub Wet Wet Look Artemis lub CAR PRO WOOL WASH MITT

5.cleaner

DODO Juice Supernatural Micro Prime Cleaner

-pad gąbkowy albo bawełniany (jaki?)

6.wosk

DODO Juice Rain Forest Rub lub DODO Juice Blue Velvet (pytanie wosk twardy czy miękki?)

aplikator gąbkowy, tzw. słoneczko - np. Meguiars'a (2szt)

7.Felgi

Tenzi En-Jee - Płyn do mycia felg można chyba po prostu szamponem?

potem wosk

FK 1000p lub CG Wheel Guard lub PB Wheel Sealant (który?)

+aplikator gąbkowy jaki?

8.Wydech

MOTHERS MAG & ALUMINIUM POLISH 141g

potem wosk

FK 1000p

Jakie aplikatory do polerowania i woskowania wydechu?

Wewnątrz

Wnętrze Audi mam jasne beżowe - skóry.

PW/PB Natural Look - Do Plastiku + aplikator bawełniany

GLIPTONE ZESTAW GT12, GT11 - do skóry + mikrofibra

Potrzebuję jeszcze coś do usuwania trudnych zabrudzeń z tworzyw plastikowych i plastikopodobnych, tak aby ich nie uszkodzić. Przykładowo plastiki na drzwiach pobrudzone od asfaltu/gumy. Plastiki też są jasne beżowe.

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc!


Byłbym bardzo wdzięczny za doradzenie co do pielęgnacji auta (post wcześniej). Najchętniej zakupiłbym już chemie i działał w weekend. Postaram się zamieścić relacje początkującego - może kogoś zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym arsenale chemii zabrakło podstawowej rzeczy... a fibry?

Od siebie zaproponuję zupełnie inny zestaw:

Szampon: ADBL Shampoo lub Presta Sudzz

Rękawica: jeśli Cię stać to Car Pro (równie dobrej alternatywy nie znam)

Glinka: może być Valet Pro ew Bilt Hamber Regular

Smoła: Prixport lub Iron X

Ręcznik: budżetowo Fluffy, na pełnym kocie: Chemical Guys Mamuth

Cleaner i wosk: z racji że chcesz zabezpieczyć i felgi, nie widzę lepszej drogi jak kupić Fusso i położyć go na jałowy lakier

Wnętrze: Natural look

Skóry: Meguiars Leather cleaner and conditioner

Dokup dodatkowo APC Red Devil i wspomniane przeze mnie wcześniej mikrofibry (i aplikatory typu słoneczka)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoła pickbort
osady metaliczne ironx

do smoły prickbort jest genialny i póki co nie znalazłem zamiennika
do osadów metalicznych jednak polecałbym polski produkt unique ares
Uważam, ze dorównuje produktowi od car pro a dodatkowym autem jest to ze od butelki przez etykiete az do samego produktu made in Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam czarne audi dokładnie ebonyshwarz. Posiadam taki zestaw:


ADBL Shampoo Pro


Meguiar's ScratchX 2.0


Meguiar's Ultimate Polish


Meguiar's Professional Paste Wax


Meguiar's Quik Detailer


Shiny Garage Interior Cleaner 500ml + Shiny Garage Interior Quick Detailer 500ml


No i coś tam do felg też mam. Doradzi ktoś co jeszcze powinienem mieć w zestawie? Jaka glinke dla kogoś kto by pierwszy raz uzywał jej doradzicie? Co do zamaskowania rys? Jakie aplikatory polecacie? Wszystko ma być ręcznie aplikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od niedawna jestem użytkownikiem B7 i zaciekawił mnie wasz wątek, nie wiedziałem że dbanie o auto od tej strony jest tak rozbudowane i bardzo ciekawe.

Chciałbym podpytać co sądzicie o kosmetykach firmy CarChem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym arsenale chemii zabrakło podstawowej rzeczy... a fibry?

Od siebie zaproponuję zupełnie inny zestaw:

Szampon: ADBL Shampoo lub Presta Sudzz

Rękawica: jeśli Cię stać to Car Pro (równie dobrej alternatywy nie znam)

Glinka: może być Valet Pro ew Bilt Hamber Regular

Smoła: Prixport lub Iron X

Ręcznik: budżetowo Fluffy, na pełnym kocie: Chemical Guys Mamuth

Cleaner i wosk: z racji że chcesz zabezpieczyć i felgi, nie widzę lepszej drogi jak kupić Fusso i położyć go na jałowy lakier

Wnętrze: Natural look

Skóry: Meguiars Leather cleaner and conditioner

Dokup dodatkowo APC Red Devil i wspomniane przeze mnie wcześniej mikrofibry (i aplikatory typu słoneczka)

Powodzenia!

smoła pickbort

osady metaliczne ironx

do smoły prickbort jest genialny i póki co nie znalazłem zamiennika

do osadów metalicznych jednak polecałbym polski produkt unique ares

Uważam, ze dorównuje produktowi od car pro a dodatkowym autem jest to ze od butelki przez etykiete az do samego produktu made in Poland

Dziękuję Wam za pomoc! Wybrałem po trochu ze wszystkich propozycji i czekam aż wszystko do mnie dotrze.

Podpowiedzcie mi jeszcze tylko jedną rzecz - czy któryś z tych środków może być szkodliwy dla: plastików (np. na zderzaku), szkła (szyby), czy chromowanych elementów (ramki szyb itp.) czy innych elementów?

Pamiętam jak kiedyś nieumiejętnie używałem tych ogólnodostępnych środków (w tym szczególnie pastę tempo) - to plastiki na aucie zmieniły kolor tam gdzie nieuważnie dotknąłem - było to na oplu corsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak sosnos nie miałem pojęcia, że temat pielęgnacji jest tak zaskakująco obszerny...muszę zatem wprowadzić kilka nowych produktów do użytku ;) dzięki panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam pytanie odnośnie pasty/mleczka polerskiego. Moje auto już trochę jest zmęczone czasem i chciałbym przepolerować polerką, tylko kwestia jaką pastą. Zacząłem czytać od paru dni na ten temat ale jest tyle pas na rynku że szok, za bardzo nie wiem czym się rożni jedna od drugiej. Nie chciałbym używać 3 pas tylko jakąś jedną uniwersalną + jakieś zabezpieczenie lakieru bądź wosk. Zainteresowały mnie pasty 3m. Który korek były uniwersalny? i czym wykończyć na sam koniec by efekt został? dziękuje za pomoc.

Pomoglby mi ktos dobrac jakis tanszy zestaw ?

// Jeden wątek z Twoim pytaniem chyba wystarczy? Nie ma potrzeby pytać o to samo kilka razy! (Denis)

Edytowane przez Denis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogby ktos polecic jakis dobry quick detailer? nalozy nam wosk colliniete no. 476

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jeszcze odnośnie wszelkich tych środków - Czy znoszą one wysokie temperatury (zapewne ponad 30-40*C). Mam garaż blaszany i nie wiem czy bezpieczne jest trzymanie tam tych cennych specyfików.

Domyślam się również, że na zimę będę musiał zabrać to wszystko, żeby nie pozamarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...